Rüyada la havle okumak

Uzman SühaN

Administrator
Rüyada la havle okumak
Rüyada “La havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîmi” görmek ve mânâsı: (Güç, kuvvet, ancak azamet sahibi yüce Allah’a mahsustur). Okuduğunu ya da okunduğunu görmek; rüya görenin başına gelecek felaketin önceden farkına varacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerine göre ise üzüntü ve kederin yok olmasına işarettir.Rüyada La havle demek ne anlama gelir; Bazen ise fakir birinin görmesi; zenginliğe kavuşacağına işarettir. Rüyada dua ve zikri okuduğunu görmek; rüya görenin mala ve nimete kavuşacağına işarettir. Allah Teâlâ’ııın muhafaza ve koruması altında olmasına da delâlet eder. Rüyada “La havle….” okumak gömü bulacağına veya mirasın olacağına işarettir

10.jpg


Rüyada la havle okumak
İlahi zikirlerden bir zikirle meşgul olduğunu görürse; Rüyada la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim okumak, hayra, berekete ve sevince işarettir.

Rüyada la havle çekmek
Rüyada Allah’a zikir etmek ya da edeni görmek; ahiret saadetine, af ve Allah’ın rahmetine kavuşmaya, yüce kıymete ve şerefe delalet eder. Rüyada zikri uygun olmayan bir yerde zikir ettiğini görmek; rüya gören kişinin dini inancından sapmaya işarettir.

Rüyada Cemaatle La havle zikretmek
Bir cemaatle beraber (La havle ve kuvvete) zikirde bulunduğunu görmek; rüya görenin bütün insanların kurtuluşunu istemeye alamettir. Zikire davet olunduğu halde geri durmak; rüya görenin İslâmiyet’ten çıkacağına işarettir.

Rüyada cünup veya Hayız iken Zikretmek
Cünüb ve hayız iken dua ve zikirle meşgul olmasını La havle vela kuvvete okuduğunu görmek; haram olan bir işi kendi için lüzumlu görüp günaha girmeye işarettir.

Rüyada la havle duasını okumak
Rüyada la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim dua ve zikri okuduğunu görmek; rüya görenin mala ve nimete kavuşacağına işarettir. Allah Teâlâ’ııın muhafaza ve koruması altında olmasına da delâlet eder. Rüyada “La havle….” okumak gömü bulacağına veya mirasın olacağına işarettir.
 
Geri
Üst