1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada la havle okumak

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada “La havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîmi” görmek ve mânâsı: (Güç, kuvvet, ancak azamet sahibi yüce Allah’a mahsustur). Okuduğunu ya da okunduğunu görmek; rüya görenin başına gelecek felaketin önceden farkına varacağına işarettir. Bazı rüya tabirlerine göre ise üzüntü ve kederin yok olmasına işarettir.Rüyada La havle demek ne anlama gelir; Bazen ise fakir birinin görmesi; zenginliğe kavuşacağına işarettir. Rüyada dua ve zikri okuduğunu görmek; rüya görenin mala ve nimete kavuşacağına işarettir. Allah Teâlâ’ııın muhafaza ve koruması altında olmasına da delâlet eder. Rüyada “La havle….” okumak gömü bulacağına veya mirasın olacağına işarettir
  < Konu Resmi..>


  Rüyada la havle okumak

  İlahi zikirlerden bir zikirle meşgul olduğunu görürse; Rüyada la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim okumak, hayra, berekete ve sevince işarettir.
  Rüyada la havle çekmek
  Rüyada Allah’a zikir etmek ya da edeni görmek; ahiret saadetine, af ve Allah’ın rahmetine kavuşmaya, yüce kıymete ve şerefe delalet eder. Rüyada zikri uygun olmayan bir yerde zikir ettiğini görmek; rüya gören kişinin dini inancından sapmaya işarettir.

  Rüyada Cemaatle La havle zikretmek
  Bir cemaatle beraber (La havle ve kuvvete) zikirde bulunduğunu görmek; rüya görenin bütün insanların kurtuluşunu istemeye alamettir. Zikire davet olunduğu halde geri durmak; rüya görenin İslâmiyet’ten çıkacağına işarettir.

  Rüyada cünup veya Hayız iken Zikretmek
  Cünüb ve hayız iken dua ve zikirle meşgul olmasını La havle vela kuvvete okuduğunu görmek; haram olan bir işi kendi için lüzumlu görüp günaha girmeye işarettir.

  Rüyada la havle duasını okumak
  Rüyada la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim dua ve zikri okuduğunu görmek; rüya görenin mala ve nimete kavuşacağına işarettir. Allah Teâlâ’ııın muhafaza ve koruması altında olmasına da delâlet eder. Rüyada “La havle….” okumak gömü bulacağına veya mirasın olacağına işarettir.


   
Rüyada la havle okumak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. okumak

  okumak

  okumak ne güzel yawwwwwwwwwwwwwwww buyrun halil ibrahim sofrasına
 2. Okumak

  Okumak

  Herhangi bir sayfa yahut kitap okuduğunu görmek bir mirasa erişmeye, Sayfayı yahut yazılı metni ters tarafından okumak üzerinde borç birikmesine; Okuması güzel olan kimsenin kitap okuması memuriyete tayin edilmeye Muktup okumak sevinçli habere, gazete okkumak gündelik sevinç ve kaygılara, dergi okumak ilim ve irfan öğrenmeye, Okuması düzgün olmayan birinin kendi amel defterini gayet rahat...
 3. La Havle Ve Lâ Kuvvete İllâ Billâh

  La Havle Ve Lâ Kuvvete İllâ Billâh

  Hazine; altın, gümüş, mücevher gibi değerli eşya yığını, büyük servet, değerli şeylerin saklandığı yer anlamına gelir. Mecazi olarak büyük bağlılık duyulan, değer verilen şey veya kimse manasında kullanılır. Efendimiz (sellallahu aleyhi vesellem) bazı hadislerinde La Havle…\'nin2 ebedî Cennet hayatında bir hazine olduğunu, diğer bir hadislerinde arş hazinelerinden biri, Hz. İbrahim...
 4. Rüyada Fil Suresini Okumak

  Rüyada Fil Suresini Okumak

  Rüyada Fil Suresini Okumak neye işaret eder? lütfen rüyamı yorumlayın kızlar!
 5. Rüyamda Kelime-i Tevhid okumak?

  Rüyamda Kelime-i Tevhid okumak?

  şuan 7 haftalık hamileyim ve rüyamda yanımda bir adam var ve elinde bir tablo üzerinde altın renkli yazılılarla arapça bişiler yazıyor. Adam okuyamıyor dönüp adama " Lâ ilâhe illallah Muhammeden Resûlullah " yazıyor diyorum. Bunun anlamı nedir? Birde boynuzları kocaman bir koç gördüm üzerime geliyordu boynuzlarından tuttum imdaaat diye bağırmaya başladım..

Sayfayı Paylaş