1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada saç kesmenin manası nedir?

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada bir erkek saçının çok fazla uzadığını görse üzüntü, üzüntü, keder ve endişesi artar. Rüyayı gören kadın ise, güzelliklerinin, kıymet ve değerinin artmasına tâbir edilip, yorumlanır. Rüyada Saç görmek; saçınızı sağlıklı ve kuvvetli, canlı görmek, halinizin güçleneceğine, ve sağlam iradeye yorumlanır. Rüyasında saçını gören kimse İş hayatında sorunlar, ve sıkıntı yaşıyorsa size karşı olan kimselere karşı galip geleceğinize işarettir.
  Hac Sırasında Saçını Traş etmek
  İbni Şirin (r.a) demiştir ki: Hac sırasında saçını tıraş ettiğini görmek dinde güzellik ve günahlarına kefarettir. Eğer bu tıraş haram aylarda ise borcun ödenmesi, üzüntü ve kederin gitmesine tâbir edilip, yorumlanır.  < Konu Resmi..>

  Saçını Traş etmek
  Câferi Sâdık (r.a) buyuruyor ki: Rüyâda saçını tıraş etmek dört türlü tâbir olunur. Hac, yolculuk, onur, gurur şeref ve haysiyet, makam, mertebeye, saçını tıraş ettiğini gören, devlet görevlisi ise iyi değildir.

  Saç Kestirip ve Boyatmak
  Rüyada saçlarını kestirip boyattığını görmek, bir halden diğer bir hale geçmeye, ve bazende yeni bir başlangıca girmeye, kısmet açılmasına işlerin yoluna girmesine yorumlanır. Rüyada saç kestirmek kadın için tertip ve düzene erkek için ise iş ve kariyer rızık ve bol ticarete işaret eder.

  Saçını Kestirmek
  Makam ve mevki sahibi biri başının saçını kendisi tıraş ettiğini görse kendi dikkatsizliği kusuru ve tedbirsizliği yüzünden görevinden alınır veya sürgüne gönderilir. Başının saçını kendisi tıraş ettiğini gören bir kadın ise, kocası veya yakın akrabasından biri vefât eder. Bir kadın saçının tamamen veya kısmen kesilmiş olduğunu görse kocasıyla kavga eder, Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre kötü hâllere düşer.

  Erkek Saçını Kazıtmış görmek
  Rüyada saçını kazıtmış erkek için şöyle rüyanız yorumlanır. Ağır başlılığa, olgunluğa, tecrübeye ve hatalardan arınmaya, bazende tedbirli olmaya ve düşünceli davranmaya, her işinde emin adımlar atmaya hayırlı ve uzun ömre işaret eder.

  Rüyada bir Kadının başını kel görmesi
  Bir kadın başının saçını tıraş olmuş veya kökünden kopmuş, yada rüyada başını kel görmek haya perdesinin yırtıldığına tâbir edilip, yorumlanır. Rüyada bir kadın kendi saçlarının olmadığını ve başını kel görmesi, hayalı olması gerektiğine daha dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

  Saçını Beyaz Görmek
  Rüyada bir kimsenin saçının beyazladığını görmesi, Rüyada saçını beyaz görmek, Kendi Çevrenize olan güvensizliğiniz sebebiyle, bu durumdan kaynaklı geleceğinizle ilgili, endişelerinizin olduğuna ve yaşadığınız kaygılar sonucu geçici olarak üzülebilirsiniz. Bir kadın tekmil saçının beyaz olduğunu görse kocası günah işlemekte ısrar eden bir adam olup bilinen inancının dışına çıkmıştır.

  Beyaz Saç Görmek
  Genç bir adamın rüyada saçının beyaz olduğunu görmesi fakirliğe delâlet ettiğinden iyi değildir.

  Saç ağarması
  Bir kimsenin saçının ağardığını görmesi, elem ve tasaya bazende esarete işarettir. Rüyada saç ağarması görmek; ilim ile de tabir edilir.

  Saçının Azaldığını görmek
  Rüyada Saçının azaldığını görmek fakirlik, borç ve bazen de hapishane ile tâbir olunur. Rüyada bir kimsenin saçı azalsa ve azalmış görse, sıkıntı ve endişeye delalet eder. Bu kimse daha dikkatli olmalı ve öfkesine ve sinirlerine dikkat etmelidir.

  Saç Taramak
  Kirmâni (r.a) diyor ki: Rüyâda saç görmek altı şekilde tâbir olunur. Devlet başkanı için asker, kadın için onur, gurur şeref ve haysiyet ve kıymet, zengin için üzüntü ve keder, fukara için çok ibâdet ve takva, hac etmemiş olanlar için hac.

  Saçını Kırlaşmış Görmek
  Rüyada Saçının kırlaştığını görmek dinde çok fazla ibadet ve haramlardan sakınma ve Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre malda kusur, eksiklik olmasına tâbir edilip, yorumlanır.

  Saçının Döküldüğünü görmek
  Bir kimse rüyasında saçlarının dökülmesini görse, Başındaki saçların kendi kendine döküldüğünü görmek anne ve babası yüzünden üzüntü ve kedere düşmeye işarettir.

  Uzun ve Dağınık Saç görmek
  Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyâda görülen Saç, Dünya malı, para veya altın , uzun ömür, hayırlı ameller, onur, gurur şeref ve haysiyet ile tâbir olunur. Saçının dağınık ve uzun olduğunu görmek malının dağılmasına tâbir edilip, yorumlanır.

  Peruk veya Takma Saç görmek
  İbni Şirin (r.a) diyor ki: Rüyâsında saçsız başına takma saç geçirdiğini görmek geçiminin rahatlamasına delildir. Başının saçsız ve dazlak olduğunu gören, üzüntü, gam ve hakarete uğrar.

  Kel veya Dazlak Görmek
  Başı dazlak veya kel olup yeniden saç bittiğini gören, hayra nâil olur, onur, gurur haysiyet ve şerefi artar. Saçını tarak ile taradığını görmek şeref, haysiyet ve devlettir. Saçının büklüm büklüm olduğunu görmek iyilik ve faydalanmaya ermeye tâbir edilip, yorumlanır. Saçı kıvırcık iken düzeldiğini görmek iyi değildir.

  Saçını uzamış görmek
  Bâzı tâbirciler demişlerdir ki: Haddinden çok fazla saçın uzun olması âilesinin hizmet ve iaşesini teminde zaafa düşmektir. Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre bela ve zillettir, Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne nazaran çok çocuk, keder, üzüntü ve korkudur. Diğer bir tâbirci kavga veya münakaşa olmadığı hâlde saçını tıraş ettiğini gören, zengin olur ve âilesini refah içinde besler. Bu rüyâyı gören, eğer kavga veya münakaşa etmeyi seven her konuda birileriyle itişip kalkışanlardan birisi ise iyi değildir.

  Saçlarını Gür ve canlı görmek
  Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre bu rüyâ rüyada saçını gü görmek, haram aylarda görülmüş ise günahlar için kefaret, borçlar için ödeme, üzüntü ve kederin dağılmasıdır. Bâzılarına göre annebabasının birinin veya her ikisinin vefatına işarettir. Bir kadın Riiyâsında saçlarının haddinden çok fazla uzun olduğunu görse nefsinden emin olur, Diğer rüyâ tâbircilerinin görüşüne göre evlâd getirmez.

  Rüyada Saçını Yıkamak
  Rüyada saç yıkamak, kafanızı karıştıran düşüncelerinizden kurtulmaya işarettir. Rüyada saçınızı yıkarken suyun kesik olduğunu fark edip temiz suyla başınızı, saçınızı yıkamanız neşe ve sevinç ile tabir edilir. Rüyada saçınızı yıkayıp ipek gibi olduğunu canlı ve güçlü olduğunu görmek, sağlam iradeye, kuvvet ve izzet ve bazende hayırlı bir iş ile tabir edilir.


   
Rüyada saç kesmenin manası nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neden rüya görürüz?

  Neden rüya görürüz?

  Bir çok bilim adamı yıllardır araştırmalarına rağmen bir türlü çözüme kavuşturamamış olsa da, rüyanın varlığı hala sırrını korumaktadır ve keşfedilmeyi beklemektedir. Günümüzde, rüyalarla ilgili günlük hayatta yaşadığımız hadiseler ile alakalı yorumlar çok kez tevil hatalarının yapıldığı görülmektedir. Çünkü: rüyalar ve hadislerin lisanı içinde yaşıyor olduğumuz alemin dilinden çok daha...
 2. Rüyada tırtıl görmenin anlamı nedir?

  Rüyada tırtıl görmenin anlamı nedir?

  Tırtıl ve emsali haşarat kırkayak veya çıyan gibi tabir edilirler. Tesbih böceği ve emsali de pis böceği gibi tabir edilir. Rüyada tırtıl görmek ne anlama gelir, bir kimse rüyasında tırtıl görse yaşayacağı zorluk ve meşakkate delalet eder. Rüyada Tırtıl kurt görmek; Zorluk, sıkıntı ve sorun anlamında yorumlanır. Rüyada tırtıl yemek cahil kişilere laftan anlatmayan kimselere konu izah etme ve...
 3. Rüyada taht görmenin manası nedir?

  Rüyada taht görmenin manası nedir?

  Rüyada Bir kimse kendisinin güzel bir tahtın üzerinde olduğunu görse; makam ve yüksek dereceye, izzet ve şerefe kavuşur. Tahtın dışı kadına, iç tarafı rüyayı görene, yukarısı erkek çocuğa, aşağısı kız çocuğa delâlet eder. Taht; rüya görenin sevineceği ve şeref duyacağı hanıma işarettir. Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyada bir memleketin tahtına oturduğunu gören, eğer buna lâyık ise...
 4. Rüyada yumurta görmenin manası nedir?

  Rüyada yumurta görmenin manası nedir?

  Tavuğun yumurtladigini gören kimsenin bir çocugu olur. Taze pismis yumurta, kolaylikla elde edilen riziktir. Çig Yumurta yedigini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düser. Yumurtanin kabugunu yedigini gören kimse örtülü birseyin üstünü açar. Elinde yumurta oldugunu görenin hanimi ölü gibi olur. Kucagina beyaz bir tavugu aldigini ve bu tavuktan piliçler çiktigini...
 5. Rüyada çekirge görmenin manası nedir?

  Rüyada çekirge görmenin manası nedir?

  Rüyada uçar halde çekirge görmek, askerdeki bir yakınından alacağı iyi bir habere, pişmiş çekirge görmek, altın ve gümüş biriktirmeye, çekirge sürüsü görmek bir sıkıntıya düşmeye tabir edilir. İslami Tabirleri: Rüyada Çekirge gören kimse hayatına ve yaşantısına daha dikkatli bakmalıdır. Bir yerde toplu olarak çekirge görmek, oraya Allah tarafından bela ve azap ineceğine tabir edilip,...

Sayfayı Paylaş