1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.213
  Beğenilen Mesajlar:
  2.284
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada tilki görmenin anlamı nedir?

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada tilki görmek hilekar, gaddar, düzenbaz bir adam veya yalancı ve düzenbaz bir hizmetçi ile tabir edilir. Bir tilki ile boğuştuğunu gören, âilesi ve akrabasına düşman olur. Tilki ile oynayıp onu tutmak istediğini görenin sırtına bir kadın angarya olur, rüya sahibi o kadına pek yüz vermez. Rüyada tilki ısırması; Rüya sahibi genellikle de bir adam ile tabir edilip yorumlanır. Bu kimse İmanı zayıf olabilir, merhametsiz ve sevgisiz bir adam ile muhabbete yorumlanabilir rüyanız bu şekilde tasvir edilir. Kirmâni (r.a) diyor ki: Bir tilkinin kendine mülk verdiğini görmek saf görünümlü şeytan gibi bir adam tarafından hile ile aldatılmasına, tilki derisi ödünç olarak verdiği para ve mallarını toplamaya, tilki sütü içmek hasta ise şifaya, üzüntülü ise huzura, mahkum ise kurtulmaya, Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre hastalığa ve büyük bir korkuya tabir edilip, yorumlanır.

  < Konu Resmi..>


  Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Tilki görmek yalancı ve çok konuşan hanıma işarettir. Evinin içinde bir tilki görmek sevdiği bir kadınla evlenmeye, elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işarettir.

  Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyasında bir tilkinin gizlendiğini görenin eşi yabancı birisi ile haram olan cinsel ilişkide bulunur. Ve bu ilişkiden hiç kimsenin haberi olmaz ve meydana çıkmaz. Bir tilki ile uğraştığını gören, hilekar biriyle münakaşa eder. Tilki aradığını gören, bel hastalığına yakalanır. Kendine bir tilki aldığını gören, sevdiği ve memnun olacağı bir kadınla evlenir. Tilkinin kendinden kaçtığını görmek, bu rüyayı gören kimse için şu şekilde tasviri yapılmıştır. Borçlular saklanıp kaçar borçlu olmaya, borca girmeye, borçlu olan kimse ile tasvir edilip rüyanız yorumlanır.

  Rüyada tilki görmek; bir düşmanla veya yalancı, düzenbaz bir eleman ile tabir olunur. Bir tilkiyle boğuştuğu görenin akrabaları ile arası açılır. Rüyada bir tilki ile oynadığını ve onu tutmak istediği görene bir kadın muhabbet eder. Onun ise o kadına verdiği değer az olur. Tilki ile rüyasında oynaştığını gören kimse, birbirlerini sevecekleri bir kadınla evlenir ve Allah onları bir birleriyle onurlandırır.

  Evinde bir tilki görmek; sevdiği bir kadınla evlenmeye, Elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işaret eder. Rüyasında bir tilkinin gizlendiğini gören karısına zina iftirası eder. Bir tilki ile uğraştığını gören hilekar biriyle arası açılır.

  Kendisi için bir tilki edindiğini gören sevdiği ve memnun kimseler olacağı bir kadınla evlenir. Rüyada tilki öldürmek, rüya sahibi bir tilkiyi öldürdüğünü görse kişiye cinlerden biri dokunur ve rüya sahibi zaman zaman bağırıp çağırır. Tilki eti yiyen, hasta ise hastalığından kısa zamanda sıhhati ve afiyete kavuşur.

  Rüyada doğu ile batı arasını tilki ile dolmuş görmek o zamanda büyü ve hilelerin çok olmasına delalet eder. Rüyada bir kimsenin tilkiye hile yapmak isterken tilkinin cinsel organını yuttuğunu görmesi, hanımının zina etmesine delalet eder. Rüyada tilki sütü içtiğini gören, hasta ise hastalığından, hasta değilse keder ve üzüntüsünden kurtulur.

  Bir kimse rüyasında tilki ile çekiştiğini görse; o kimsenin yakınlarından birine cinlerden ve insanlardan bir korku ulaşır.

   
Rüyada tilki görmenin anlamı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rüyada Çürük Elma Görmenin anlamı nedir

  Rüyada Çürük Elma Görmenin anlamı nedir

  Rüyada Çürük Elma Görmek ne demek Rüyada Çürük Elma Görmenin anlamı nedir Merhaba Melek'ler, bu yazımızda rüyasında çürük elma gören ve bunun tabirini soran misafirimiz için ve genel anlamda konumuzun kalıcı olması için rüyada çürük elma görmenin tabirini paylaşıyoruz:) Rüyada Çürük Elma Görmek gerçekleştirmek istediğiniz planlarınızı yakın zamanda gerçekleştiremeyeceksiniz anlamına...
 2. Rüyada Ölmüş Fil Görmenin Anlamı Nedir ?

  Rüyada Ölmüş Fil Görmenin Anlamı Nedir ?

  Rüyada Ölü Fil Görmek Rüyada Ölmüş Fil Görmek Neye Gelir Sevgili melekler, daha önce sizlerle paylaştığımız rüyada ölmüş fare görmek tabirinin ardından bu konumuzda da rüyada ölmüş fil görmek anlamı nedir sizlerle paylaşıyoruz... Rüyada fil görmenin tabirinde ihtilaf edilmiştir. Bazıları fil, büyük bir hükümdara, bazıları da lanetlenmiş adama delalet eder demiştir. Bazı...
 3. Rüyada Ölmüş Hamamböceği Görmenin Anlamı Nedir ?

  Rüyada Ölmüş Hamamböceği Görmenin Anlamı Nedir ?

  Rüyada Ölmüş Hamam Böceği Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Ölmüş Hamam Böceği Görmenin Tabiri Nedir Sevgili melekler, sizlerle az önce paylaştığımız rüyada ölmüş fil görmenin anlamı ile ilgili tabirimizin ardından bu konumuzda da rüyada ölmüş hamamböceği görmek ne anlama gelir diye merak eden meleklerimiz için ilgili tabiri paylaşıyoruz... Rüyada Hamam böceklerini görmek, zayıf...
 4. rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

  rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

  Bu konu rüyada yılan görmek anlamı hakkında bilgiler vermektedir. Deniz, eşim geçen gece rüyasında koca bir yılanla uğraştığını söyledi yalnız yılan zehirsizmiş ve birşey yapamamış. Herhalde iyi bir yorumu vardır :)
 5. ölmüş balığı rüyada görmenin anlamı nedir

  ölmüş balığı rüyada görmenin anlamı nedir

  Merhaba,rüyamda ölmüş balık gördüm çok tuhaf oldum ya ne anlama gelir acaba?Rüyamı yorumlayacak biri varmı aranızda?

Sayfayı Paylaş