1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada tilki görmenin anlamı nedir?

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada tilki görmek hilekar, gaddar, düzenbaz bir adam veya yalancı ve düzenbaz bir hizmetçi ile tabir edilir. Bir tilki ile boğuştuğunu gören, âilesi ve akrabasına düşman olur. Tilki ile oynayıp onu tutmak istediğini görenin sırtına bir kadın angarya olur, rüya sahibi o kadına pek yüz vermez. Rüyada tilki ısırması; Rüya sahibi genellikle de bir adam ile tabir edilip yorumlanır. Bu kimse İmanı zayıf olabilir, merhametsiz ve sevgisiz bir adam ile muhabbete yorumlanabilir rüyanız bu şekilde tasvir edilir.
  Kirmâni (r.a) diyor ki: Bir tilkinin kendine mülk verdiğini görmek saf görünümlü şeytan gibi bir adam tarafından hile ile aldatılmasına, tilki derisi ödünç olarak verdiği para ve mallarını toplamaya, tilki sütü içmek hasta ise şifaya, üzüntülü ise huzura, mahkum ise kurtulmaya, Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre hastalığa ve büyük bir korkuya tabir edilip, yorumlanır.

  < Konu Resmi..>


  Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Tilki görmek yalancı ve çok konuşan hanıma işarettir. Evinin içinde bir tilki görmek sevdiği bir kadınla evlenmeye, elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işarettir.

  Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyasında bir tilkinin gizlendiğini görenin eşi yabancı birisi ile haram olan cinsel ilişkide bulunur. Ve bu ilişkiden hiç kimsenin haberi olmaz ve meydana çıkmaz. Bir tilki ile uğraştığını gören, hilekar biriyle münakaşa eder. Tilki aradığını gören, bel hastalığına yakalanır. Kendine bir tilki aldığını gören, sevdiği ve memnun olacağı bir kadınla evlenir. Tilkinin kendinden kaçtığını görmek, bu rüyayı gören kimse için şu şekilde tasviri yapılmıştır. Borçlular saklanıp kaçar borçlu olmaya, borca girmeye, borçlu olan kimse ile tasvir edilip rüyanız yorumlanır.

  Rüyada tilki görmek; bir düşmanla veya yalancı, düzenbaz bir eleman ile tabir olunur. Bir tilkiyle boğuştuğu görenin akrabaları ile arası açılır. Rüyada bir tilki ile oynadığını ve onu tutmak istediği görene bir kadın muhabbet eder. Onun ise o kadına verdiği değer az olur. Tilki ile rüyasında oynaştığını gören kimse, birbirlerini sevecekleri bir kadınla evlenir ve Allah onları bir birleriyle onurlandırır.

  Evinde bir tilki görmek; sevdiği bir kadınla evlenmeye, Elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeye işaret eder. Rüyasında bir tilkinin gizlendiğini gören karısına zina iftirası eder. Bir tilki ile uğraştığını gören hilekar biriyle arası açılır.

  Kendisi için bir tilki edindiğini gören sevdiği ve memnun kimseler olacağı bir kadınla evlenir. Rüyada tilki öldürmek, rüya sahibi bir tilkiyi öldürdüğünü görse kişiye cinlerden biri dokunur ve rüya sahibi zaman zaman bağırıp çağırır. Tilki eti yiyen, hasta ise hastalığından kısa zamanda sıhhati ve afiyete kavuşur.

  Rüyada doğu ile batı arasını tilki ile dolmuş görmek o zamanda büyü ve hilelerin çok olmasına delalet eder. Rüyada bir kimsenin tilkiye hile yapmak isterken tilkinin cinsel organını yuttuğunu görmesi, hanımının zina etmesine delalet eder. Rüyada tilki sütü içtiğini gören, hasta ise hastalığından, hasta değilse keder ve üzüntüsünden kurtulur.

  Bir kimse rüyasında tilki ile çekiştiğini görse; o kimsenin yakınlarından birine cinlerden ve insanlardan bir korku ulaşır.


   
Rüyada tilki görmenin anlamı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

  rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

  Bu konu rüyada yılan görmek anlamı hakkında bilgiler vermektedir. Deniz, eşim geçen gece rüyasında koca bir yılanla uğraştığını söyledi yalnız yılan zehirsizmiş ve birşey yapamamış. Herhalde iyi bir yorumu vardır :)
 2. ölmüş balığı rüyada görmenin anlamı nedir

  ölmüş balığı rüyada görmenin anlamı nedir

  Merhaba,rüyamda ölmüş balık gördüm çok tuhaf oldum ya ne anlama gelir acaba?Rüyamı yorumlayacak biri varmı aranızda?
 3. Rüyada tırtıl görmenin anlamı nedir?

  Rüyada tırtıl görmenin anlamı nedir?

  Tırtıl ve emsali haşarat kırkayak veya çıyan gibi tabir edilirler. Tesbih böceği ve emsali de pis böceği gibi tabir edilir. Rüyada tırtıl görmek ne anlama gelir, bir kimse rüyasında tırtıl görse yaşayacağı zorluk ve meşakkate delalet eder. Rüyada Tırtıl kurt görmek; Zorluk, sıkıntı ve sorun anlamında yorumlanır. Rüyada tırtıl yemek cahil kişilere laftan anlatmayan kimselere konu izah etme ve...
 4. Rüyada taht görmenin manası nedir?

  Rüyada taht görmenin manası nedir?

  Rüyada Bir kimse kendisinin güzel bir tahtın üzerinde olduğunu görse; makam ve yüksek dereceye, izzet ve şerefe kavuşur. Tahtın dışı kadına, iç tarafı rüyayı görene, yukarısı erkek çocuğa, aşağısı kız çocuğa delâlet eder. Taht; rüya görenin sevineceği ve şeref duyacağı hanıma işarettir. Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyada bir memleketin tahtına oturduğunu gören, eğer buna lâyık ise...
 5. Rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

  Rüyada yılan görmenin anlamı nedir ?

  iyi günler. Bu gece nişanlımla çok kötü tartıştık ve ikimizde fena olduk. Sonra biraz telefonda konuşup yattık. Ben hemen uyuyamadım yarı uyanık halde iken hep rüya gördüm. Rüyamda yatağımın altında yılan geziyor du. Başını gösterince bi başkası onu öldürdü. Sonra evin alt katında iki tane yere uzanmış birisi büyük birisi biraz daha ufak siyah yılan daha gördüm. Hemen dışarı kaçtım. Ordakilere...

Sayfayı Paylaş