gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Sabahları Dilde Beyazlık

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Sabahları Dilde Beyazlık sebebi nedir neden sabahları dilde beyazlık oluyor?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sabahları Dilde Beyazlık Neden Olur


  Sabahları Dilde Beyazlık Nedenleri

  Sabahları Dil üzerindeki pas tabaka ne anlama geliyor

  Dil üzerindeki pas doktorların hastalıkları teşhisinde çok önemli rol oynar.

  Dilin mikropla, mantarlar ve virüslerle eh-fekte olmasına veya sivri ve çarpık dişler yüzünden iltihaplanmasına glossit denir.

  Sindirim sisteminde ki anormalikler, ateşli hastalıklar, boğazda ki kuruluk dilde beyaz bir tabaka oluşmasına sebeptir.Bununla birlikte ağızda hoş olmayan bir durum hissedilir.

  Dil üzerindeki tabaka fırça ile veya dişlerle temizlenir.Dil üzerinde pas değişimi veya renk değişimi gibi anormalikler olursa mutlaka doktora gidilmelidir.Bu değişimler herhangi bir enfeksiyona işaret olabilir.

  Normal olarak dilin rengi pembemsi beyaz, nemli ve temizdir. Dilin kuru olması, koyu renk alması, üzerinde tüy bulunması, hastalık belirtisi sayılır, insanı rahatsız eden şikâyetlerden biri de dildeki yanma ve acı duygusudur.
   
Sabahları Dilde Beyazlık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dilim

  dilim

  Kısmetin parça parça alınacağına işaret eder.
 2. Beyazlık

  Beyazlık

  Elbisede görülen beyazlık sarıya meyyal ise takvaya, renklerin solması şeklindeyse mütevazi fakat onurlu yaşamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aydınlık, Sabah.)
 3. Sabah sabah güzellik

  Sabah sabah güzellik

  Yine işe geç kaldınız çünkü çalan saatinizin sesini yine duyamadınız. Bir koşuşturma içinde ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Ilk işiniz banyoya gitmek oldu ama aynaya baktığınızda gördüğünüz manzaradan ürktünüz. Bir an önce kendinize gelmek için acele etmelisiniz. Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın Uykunun izlerini silmek için yüzünüzü çok soğuk suyla yıkayın. Soğuk su yüzünüze renk getirecek....
 4. Coşkun Sabah - Düşeceksin Dillere

  Coşkun Sabah - Düşeceksin Dillere

  Sürmeleri sürüme Salınarak yürüme KorkuyoruM A kızım Düşeceksin dillere Dillere dillere düşeceksin dillere (2) Allanma öylesine Pullanma böylesine KorkuyoruM A kızım Düşeceksin dillere Nakarat
 5. evinizde doğal beyazlık için çözümler

  evinizde doğal beyazlık için çözümler

  saflığın sembolü beyazlığı evinizin bir bölümünde kaybettiyseniz sakın üzülmeyin işte size o beyazlığı geri getirecek bilgiler çözümler:):) Çay ve kahve lekesi seramik fincanlar ile servis peçetelerinden zor çıkabilir. Protez diş temizleme tableti seramik fincanlardaki lekeler için basit bir çözüm olabilir. Fincanınızı sadece sıcak su ile doldurun ve işine bir adet diş temizleme tableti atın....

Sayfayı Paylaş