Sabahları kalktığımda belim tutuluyor ağrıyor sonra geçiyor

• Konbuyu başlatan ağrıdan müzdarip gökhan
  • Başlangıç tarihi
A

ağrıdan müzdarip gökhan

Forum Okuru
Sabahları kalktığımda belim tutuluyor ağrıyor sonra geçiyor
Merhabalar ben gökhan, sabahları uykudan kalktığımda belim ağrıyor tutuluyor sonra belli bir zaman sonra geçiyor. Acaba bunun nedeni ne olabilir. Bu arada böbrekler için test yaptırdığımda biraz iltahap çıktı az bişi antibiyotik kullandım ama bu ağrılar gün geçtikçe artıyor benim durumumda olan bu tür sıkıntı yaşayan ya da tanıdıkları yaşayanlar var mı ?

Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz ? Bu arada gitmedik doktorda bırakmadım belimden iğneler bile yedim 18 tane ağrıyı azaltsın diye ilginçn olan sabahları kalktığımda saat kaç olursa olsun belim tutmuyor. Hanıma fön makinası ve bir havlu yardımı ile ısıttırdığımda beni yüzde elli rahatlatıyor sonra bir kaç saat sonra geçiyor akşama hiç bişi yok kafayı yiyeceğim. Teşekkürler.
Gökhan

Tam yerine geldiniz diyebilirim. Öncelikle biraz sonra size yazacaklarımın kesinlikle bir doktor tavsiyesi ve ya tedavisi yerine geçmediğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Bilginiz olsun.

Aşağıdaki belirtiler de sizde mevcut mu ?

1-Cinsel olarak inanılmaz isteksizlik eriksiyon sorunu
2-Özellikle sabahları bel ağıramasının yanı sıra ayakta durmakta güçlük ve birşeyi taşıyamama sırtta ağrı,
3-Bacak ya da bacaklarda çekme,
4-Ayakta 30 dakika durduktan sonra sağ kasık altında yanma ?

Bunlar var mı ? Umarım görüp yazarsınız ona göre size birşeyler yazacağım.

Bu kadar çabuk onaylayacağınızı düşünmedim sayfadaydım yenileyince yazdıklarınızı görüm öncelikle teşekkür ediyorum.
İnanılır gibi değil ama yazdığımız bu 4 belirtinin tamamı bende var ? Nedir acaba durum ? Ne yapmam gerekiyor teşekkür ediyorum.

Selamlar sevgili Gökhan,

Hızlı dönüş oldu :) Şimdi öncelikle artık belinizle ilgili hiç bir şekilde işlem yaptırmayın. Zira sizin sıkıntınız bel değil. Muhtemelen bu durumu çok uzun zamandır çekiyorsunuz. 5-10 yıl arası, farkında değilsinizdir. Sabahları şiddetli bel ağrısı durumu ve yukarıda yazdığım belirtilerin tek işareti PROSTAT İLTAHABI..

Şimdi durumu size biraz açıklamak istiyorum. Erkeklerde spermin kayganlaştırıcı sıvısını yapan ve sağ kasıl altı bölgesinde bulunan Prostat ( bilye büyüklüğünde bir organ ) zaman içinde vücuttaki örneğin dişlerdeki iltahabik durumlardan dolayı sorun yaşıyor. Anlayacağınız şekilde siz prostat iltahabı olmuşsunuz. Özellikle bel bölgesinde ortaya çıkıp, bel fıtığı ile bile karıştırılabilen ve tespiti böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları ile karıştırılan bir hastalıktır.

Peki ben nasıl emin olacağım ?
Öncelikle bana göre kesinlikle prostat ilhabınız var bu kesin. Sizin yaptıracağınız birinci test idrar, ikincisi ise meni testi. Muhtemelen yaptırdığınızda bana buraya yazarsanız durumunuzdan bende haberdar olmak istiyorum.

Test sonucunu aynı gün istediğiniz hastahaneden yapabilir ve alabilirsiniz. Muhtemelen Cipro ve ya muadili şekilde size antibiyotik tedavisi verilecektir. Prostat iltahabı zor kurur. Yani biraz değil baya inatçıdır. Yine muhtemelen 3-6 kutu arasında antibiyotiği düzenli olarak kullanacaksınız.

Sonucu ne zaman alırım ağrım ne zaman azalır ?
Bünyeden bünyede değişse de minimum 3 gün içinde bi rahatlama hissedeceksiniz. Özellikle doktorunuzun size tavsiye edeceği tüm ilaçları kesinlikle zamanında kullanmaya özen gösterin. Geçmiş olsun.

Unuttuğum birşeyleri daha yazayım size. Prostat iltahabı kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir. Eşinize ya da sevgilinize geçecek bir durum söz konusu değildir. Doktorunuz bu tür bir durumda ilgili bölgeyi el ile muayene yöntemi ile de kesin olarak saptayabilir, oldukça basit ağrısız ve kısa süreli inceleme ile prostat olup olmadığınız saptanabilecektir.

Tamamdır randevuyu aldım yarın doktora gideceğim yazarım size umarım dediğiniz gibidir. Zamanınızı aldım değerli bilgiler verdiniz hiç te aklımda yoktu bakalım yarın olsun hayr olsun. Tekrar tekrar tşk ediyorum sağolun. Gökhan.

Eveeeeeeeet sizlere sırf teşekkür etmek için girdim buraya. Evet saygıdeğer meleklermekanı.com yöneticileri konumu yanıtlayanın ismini bilmiyorum ama yazdıklarınız çıktı. 12 senedir bu ağrıyı çekiyorum meğerse bende prostat iltahabı varmış. Doktor cipro verdi ayyynen dediğiniz gibi şu anda 6 gündür kullanıyorum ufaktan etki etmeye bile başladı.

Allah ne muradınız var ise versin çok ama çooook teşekkür ediyorum. Umarım benim durumumda olanlara bu yazdıklarınız yardımcı olur.

Sevgiler saygılar.

Merhaba biyle bir sikayet bnimde var cok uzun sure ayakta calisiyirum 3 sene once doktora gttim testisin altindaki damarlarda genisleme var 7 mm olunca ameliyat dedi sertlesme oldugunda kucuk bilye gbi bi sertlik oluyor damarda ve her sabah bel agrisiyla uyaniyorum bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim somdiden cok tesekkurler.

Bu prostat iltehabi için soran we cewaplayan kişilere cok tesekur ediyorum 6 yildr bende ne emarlar cekindim ne igneler yedim ama gecmedi her saba surunerek kalkiyorum yataktan simdi bende doktora gdip prostat tahlili yaptiracagm işalah kurtulurum bend

Bel Agrısından dolayı sabahları sıkıntı cektim, doktora gittim böreklerinde hiçbir şey yok dedi agrı kesicıyle yolladı beni;
Bende cipro tedavisini uygulasam mı herhangi bi sıkıntı yaşarmıyım...

Geri