Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Saç Bakımı İçin Vitaminler

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Saç bakımı ve güzelliği sadece kullandığımız kozmetik malzemelerle olmuyor arkadaşlar.İlk dikkat etmemiz gereken olay düzenli ve bilinçli bir şekilde beslenmemiz ve gereken vitaminleri almamız.Bakın sağlıklı saçlara sahip olmanın yolları hangi vitaminlerden geçiyormuş? < Konu Resmi..>

  Mat ve donuk saçlarvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kuru ve kaşıntılı saç derisi bize çok tatsız anlar yaşatabilirler. Bu gibi durumlarda kendinizi üzüp ümitsizliğe bırakmamalısınız. Bunun nedeninin vücudunuzda bazı gerekli vitaminlerin eksikliği olabileceği aklınıza geldi mi? Saçlar için gerekli ana vitaminler B grubu vitaminleridir. Avirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler E virgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler C vitaminleri de bu konuda önem taşıyorlar.

  B2 Vitamini: Vücudunuzda B 2 vitamini eksikse bunu çok kolay anlayabilirsiniz. saç kökleri çok çabuk yağlanıyorvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler uçları ise kuru kalıyorsa bu B2 eksikliğinin bir belirtisidir. Bu vitamini sayesinde bizim saçlarımız sağlıklı bir görünüme sahiptir. B2 vitamininin kaynağı süt ürünlerivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler etvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler karaciğer ve ekmektir.

  B3 Vitamini: Saçlarda gerekli miktarda B 3 vitamini yoksavirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler saçlar erken beyazlamaya başlar. Bu vitamin saçlardaki pigmetlerin oluşumundan sorumludur. Ayrıca saçların uzamasında da etkin rol oynar. B3 vitamini önemli ölçüde sığır eti ve karaciğerdevirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminlerayrıca bira mayası içindevirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler balıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler fıstık ve bütün tahıllarda bulunur.

  B5 Vitamini: Pantotenik Asit olarak da bilinmektedir. Vitaminin vücutta az olması saç folikülü hücrelerinin yeteri kadar beslenmemesine neden olu. Eksikliği durumunda saç dökülmelerine neden olabilir. Bu vitamin yiyeceklerde bol miktarda bulunur. Bu vitaminin kaynağı tavuk etivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler karaciğervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kepekvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler yumurta sarısıvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler tahıllarvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler fıstıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler brokolivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler bira mayasıdır.

  B6 Vitamini: Saç derisi kuruluğu ve kaşıntı probleminiz varsa bu b 6 vitamini eksikliğinden kaynaklanabilir. Sevmediğimiz kepek oluşumunda da B6 yetersizliğinin önemli rolü vardır. B6 vitamini eksikliğini tavukvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler balıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler karaciğervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler böbrekvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler yumurtavirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler sebzevirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler soya fasulyesivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler muzvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler fındıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler patatesvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler lahanavirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kepekli tahıl ürünleri tüketerek giderebilirsiniz.B9 Vitamini: Saç uzamasında etkili bir vitamin olarak bilinmektedir. Sebzelervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler peynirvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler balıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler gıda mayası yeterli miktarlarda B9 vitamini içerir.

  B10 Vitamini: Bu vitamin saçın doğal renginin korunmasına ve beyazlamaya karşı mücadelede görev alır. Süt ürünlerivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler pirinçvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler patatesvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler balıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler fındıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler yumurta sarısı ve bira mayası tüketerek B10 vitamini eksikliği telafi edebilirsiniz.

  B12 Vitamini: İçerdiği koblattan dolayı kobalamin olarak da bilinir. Bu vitamin hücre bölünmelerinin hızlı gerçekleşmesivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler dolayısı ile saçların sağlıklı olmaları için gereklidir. Düzensiz saç dökülmelerivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kafa derisi kuruluğu ve kaşıntı bu vitamin eksikliği nedeni ile ortaya çıkabilir. B12 vitamini hayvansal ürünlerde – etvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler deniz ürünlerivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler süt ürünlerivirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler yumurta sarısında bulunur.

  BC vitamini: Folik asit olarak da bilinir. Folik asit yeni hücre üretimi açısından önemlidir. Vitamin saçlarn uzamasında önmeli bir etkiye sahiptir. Sebzelervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler karaciğervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler bira mayasında bulunur.

  C vitamini: Bu vitaminin görevi saç köklerine kan taşıyan kılcal damarların çalışmalarını desteklemektir. Bu sayede kafa derisinin kan dolaşımını artırır ve saç kaybının önlenmesini sağlarvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminlersaç köklerini güçlendirir. Turunçgillervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler lahanavirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler maydanozvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kuşburnu meyveleri C vitamini deposudur.

  A Vitamini – Retinol: Kuru ve kırılgan saçların tedavisinde A vitamini yararlıdır. Bu vitamin zarar görmüş saç yapısını geri yükleyipvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler saçlara esneklik kazandırılmasında yardımcıdır. A vitamini kaynakları – balıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler tereyağıvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler yumurta sarısıvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler karaciğervirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kayısıvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler böğürtlenvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler havuç olarak bilinmektedir.

  E Vitamini: E vitamini kanda oksijen taşıma sürecine dahil olduğundanvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler dolaşımını artırırvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler bağışıklık sistemini güçlendirir. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olan insanların saçları da sağlıklı olur. E vitamini eksikliği saç gelişimi olumsuz etkileyipvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler saç dökülmesine neden olabilir. Fındıkvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler ayçiçeği yağıvirgul Saçlar İçin Gerekli Vitaminler kuruyemişlerde bulunur.

  Beslenmenize dikkat ederek saçınızın sağlıklı yapısını koruyabilir ve saç ve deri hastalıklarına yakalanmazsınız.   
Saç Bakımı İçin Vitaminler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saç bakımı için doğal karışımlar

  Saç bakımı için doğal karışımlar

  doğal saç çıkarma yöntemleri ceviz yağı saç çıkması için doğal yöntemler çıkaran yöntemler çıkarmak için 1- Soyulmuş yarım avokadoyu iyice ezin. İçine 2 adet bıldırcın yumurtası, bir çorba kaşığı susamyağı koyup karıştırın ve saç diplerinize sürün. Streç filmle sarıp iki saat bekletin. Ardından saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Bu kürü haftada bir tekrarlayın. 2- Saç diplerinizin...
 2. Kuru saçlar için bakım

  Kuru saçlar için bakım

  kuru saçlar için bakım çok kuru saçlar için bakım saç uçlarının kuruması saç derisi kuruması nemsiz Tıpkı kuru ciltler gibi kuru saçlar da ekstradan bakım ister.Daha çok dökülen ve kırılan kuru saçlar elektriklerinir, kolay kolay şekil almaz ve gözlerde nahoş olan bir görüntü alır. Peki kuru saçların bahsettiğimiz ekstra bakımı nasıl olmalı? İşte size kuru saçlarınızın bakımı hakkın da...
 3. Saçlarımız İçin Hangi Vitaminleri Almalıyız

  Saçlarımız İçin Hangi Vitaminleri Almalıyız

  saç dökülmesi hangi vitamin eksikliğinden olur saç dökülmesi hangi vitamin eksikliğinden kaynaklanır a e c vitaminleri Vücudumuzun vitaminlere ihtiyacı vardır...Vücudumuz gibi saçlarımızında vitaminlere ihtiyacı vardır...Saçlarımızın mat, donuk veya kuru olup saç derimisizin pul pul dökülmesinin bütün nedeni aldığımız eksik vitaminlerdir... İşte bu sorunlardan kurtulmanız için gerekli...
 4. Saçlar İçin Gerekli Vitaminler

  Saçlar İçin Gerekli Vitaminler

  saç için gerekli vitaminler saç sağlığı için gerekli vitaminler saça Mat ve donuk saçlar, kuru ve kaşıntılı saç derisi bize çok tatsız anlar yaşatabilirler. Bu gibi durumlarda kendinizi üzüp ümitsizliğe bırakmamalısınız. Bunun nedeninin vücudunuzda bazı gerekli vitaminlerin eksikliği olabileceği aklınıza geldi mi? Saçlar için gerekli ana vitaminler B grubu vitaminleridir. A, E , C vitaminleri...
 5. Saçlarınızın Bakımı İçin Zeytinyağı Kullanın

  Saçlarınızın Bakımı İçin Zeytinyağı Kullanın

  saç bakımı saçlara zeytinyağı El bakımı, tırnak bakımı ya da ayaklarınız için zeytinyağının faydaları olduğunu hepiniz biliyorsunuz melekler :) Aslına bakarsanız saçlarınız da dahil olmak üzere tüm vücudunuzu zeytinyağı ile bakım altına alabilirsiniz. Nasıl mı ? Tırnaklarınızın kırılmaması için limonla zeytinyağını karıştırın ve akşamları yatmadan önce tırnaklarınızı bu karışımla ovun....

Sayfayı Paylaş