Etiketler:
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

saç boyarken saçlar kirli mi temiz mi olmalı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bana arkadaşım saç boyatmaya giderken yada saç boyarken kirli olursa daha iyi tutar dedi bunun gerçekliği var mı saç boyatırken yıkamalımıyım yoksa kirli mi olmalı

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    323
    Ödül Puanları:
    63
    Saçların kirliyken iyi boya tutması düşüncesi kesinlikle yanlıştır yağ tabakası boyanın etkisini geciktirecektir, siz temiz saçları tercih ediniz ..

3. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    495
    Ödül Puanları:
    93
    benim kuaförüm özellikle açıcı için dedi çok fazla kimyasal olduğu için temiz saça uygulama dedi çünkü saçlar yeni yıkandığında kafadaki tüm gözenekler açılıyo ve kimyasalı direk vucudunuza salmış oluyosunuz. kirli değilde yıkandıktan 2 gün sonra uygun olur

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113
    Benim kuaförüm de kirli saçla gelmemi istiyor daha az yakma etkisini hissedermişim :S

5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113
    Boya kutularının üstünde kirli saça değil kuru saça uygulayın diyor :S

6. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    kirli saçta yanma etkisi daha az oluyo arkadaşlar ben öyle yapıyorum azcık kaşınması normal zaten.birde güzel giriyo rengi yinede siz bilirsiniz

7. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    924
    Ödül Puanları:
    113
    burdaki (Almanyadaki) kuaförlerde hep öyle derler.. boya kirli saca yapilir diye ama hic sormadim neden diye....

8. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    495
    Ödül Puanları:
    93
    çok yağlı değilde yıkandıktan 2 güb sonra ideal

9. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    323
    Ödül Puanları:
    63
    Boyalarla açıcılar (orieller) arasında fark olur diye biliyorum bende eğer kusturma işlemi diye tabir edilen orielle yapılan açmalarda kirli değilde yeni yıkanmasın 1-2 gün beklensin deniliyor ama boyama işleminde temiz saç daha iyi deniliyor :)

saç boyarken saçlar kirli mi temiz mi olmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saçlarınız geçmi uzuyor neden mi?

saçlarınız geçmi uzuyor neden mi?

bayanlar saçlarımız sizce neden geç uzuyor olabilir? Saç köklerimiz saç tellerine hayat veren organlarımızdır. Saç köklerimiz normal koşullarda saç tellerine yeni kısımlar ekleyerek saçları uzatırlar. Günümüzde saç yapımını hızlandıracak bir çözüm henüz bilinmemektedir. Bazı ilaçların kullanımı, beslenme bozuklukları stres gibi faktörlere bağlı olarak saç uzamasında yavaşlama olasıdır. Saç...
  2. Uzun Saç Büyümeyi Engeller mi?

Uzun Saç Büyümeyi Engeller mi?

uzun saç büyümeyi engeller mi uzun saç gelişimi engellermi çocuklarda saçın zararları saçın zararları erkeklerde Çocuklarda uzun saç büyümeyi engeller mi? Bu konuda Türk bilim insanları çok önemli bir çalışma yaptı. Ergenlik genini bulan Türk bilim insanı, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Topaloğlu, Çocuklarda...
  3. Saçlarınızı boyarken yıpratmayın!

Saçlarınızı boyarken yıpratmayın!

saçı yıpratmayan boya yıpratmayan saç boyası Güzelliğin vazgeçilmez unsurlarından olan saçlarınızı güzeleştirmeye çalışırken iyice yıpratmayın. Çünkü saçlarınız kaybetmeyi göze alamayacağınız şeylerin başında gelir. Kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar mı hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek beyazları gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için en uygun saç boyası nasıl seçilir?...
  4. Dalgalı Saçlarınız Olsun İster misiniz?

Dalgalı Saçlarınız Olsun İster misiniz?

dalgalı saç, nasıl yapılır, yapılışı, tarifi, modeli, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Saçı dalgalı olanlar düzleştirmekle uğraşır,düz olanlar da dalga yapmaya çalışır.Şimdi ki yazımız düz saçlıları sevindirecek cinsten melekler; Saça nasıl dalga yapılır?... Saçlarımızı yıkayıp,fazla suyunu havlu ile alalım ve nemli kalacak bir şekilde saçlarımızı bırakalım ,daha...
  5. Evde kendi saçımı kesebilir miyim?

Evde kendi saçımı kesebilir miyim?

Bu konu; evde kendi saçını kesmek ile ilgili bilgi vermektedir. Biz kadınların elinden hiçbir şey kurtulmaz :D:D Hele söz konusu güzellik ise kesinlikle denemeye değer deyip birçok şeyi denemiş ve başarılı olmuşuzdur. Saçlarımızın modelleriden sıkılınca değişimi ilk olarak renklerde olsun isteriz ancak bazen de daha farklı değişimlerin peşine düşeriz. İşte böyle anlarınızda kendi saçınızı...

Sayfayı Paylaş