Saç boyası nasıl akıtılır?

Uzman SühaN

Administrator
Saç boyası nasıl akıtılır?
Saç boyasını akıtmak için evde veya kuaförde kullanılacak yöntemler daha çok boyattığınız renk doğal saç renginizden daha koyuysa işe yarıyor. Eğer boya doğal saç renginizden daha açıksa tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca boyanın üzerinden çok fazla zaman geçmediyse boyayı akıtma ve saçlarınızı doğal rengine döndürme şansınız daha yüksek. Süre geçtikçe boya saça iyice tutunur ve çıkarması zorlaşır.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkayarak işe başlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanılan sıcak su boyanın akmasına yardımcı olacaktır.
Kepeğe karşı özel olarak üretilen şampuanlar boyayı akıtmak için kullanılabilir. Ancak bu tür şampuanların saçınıza ve saç derinize vereceği hasarı azaltmak için duşa girmeden önce saç diplerine zeytinyağı ile masaj yaparak en az 30 dakika bekletin.

5.png


Piyasada ağartıcı saç ürünleri bulunuyor ancak bunlar boya altındaki doğal saç renginizi de açacağı için pek tavsiye etmiyorum.

Evde yapacağınız işlemler saçınızı yıpratıp saç tellerinizi inceltebilir. Bunu engellemek, en azından hasarı azaltmak için duştan önce doğal yağlarla saç ve saç derinize bakım yapabilirsiniz.

Bazen boyayı akıtmak için evde kullandığınız yöntemlerden istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bir uzmana danışmak, hem saçlarınızın yıpranmasını engellemek hem de doğal saç renginizi geri almak adına daha güvenli bir yöntem olacaktır.Uygulanan bir diğer çözüm ise saç rengi açmak için kullanılan kimyasal malzemeler. Bu malzemeler saç boyasını oldukça etkili bir şekilde sökebiliyor ve ortadan kaldırabiliyorlar. Ancak maalesef doğal saçınızın rengini de sökmeleri ve rengi açmaları nedeniyle uyguladıktan hemen sonra yeni bir boya uygulaması mecburi hale geliyor. Çok sık uygulanmaları ise saçlarınıza zarar verecektir ve bu nedenle abartmamanızı öneriyoruz.
Bazı kepek önleyici şampuanların da saç boyasını akıtma etkisinde oldukları biliniyor. Özellikle sıcak su ile boya akıtma yöntemini bir de kepek şampuanı ile desteklerseniz oldukça etkili sonuçları almanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu şampuanların da kimyasallar içermeleri nedeniyle çok sık uygulanmaları saçların kötü görünmesine sebep olacaktır.
Bu yöntemlerin çok sağlıklı olmamaları ve boyayı sökmek için uygulanan şeylerin saçlara az da olsa zarar vermeleri nedeniyle tabii ki en mantıklısı bir sonraki boya dönemini beklemek fakat acil olarak saç boyasını akıtmak istiyorsanız önerilerimiz dikkate almadan geçmeyin.
 
Geri
Üst