Saç boyasını akıtmanın yolları

Uzman SühaN

Administrator
Saç boyasını akıtmanın yolları
Her zaman saçlarımızda istediğimiz tonu yakalayamayabiliyoruz maalesef. Hayal ettiğimiz saç renginden bambaşka bir renk ile ayna da karşı karşıya kaldığımız olmuştur hepimizin. Bazen işi hemen telaşa verip yeni bir boyama işleminde çözümü aramış bazen de o saçın akması için ayları devirmişizdir. Saçınızdaki o renkten kurtulabilirsiniz kimyasal işlemlerle elbette, ama önemli olan doğal yöntemlerle saç boyasını akıtıp, saça hiçbir zarar vermeden yola devam etmek. Saç boyasını akıtmanın en zararsız yollarını araştırdık, umarız işinize yarar.

Bahsedeceğimiz tüm yöntemler doğal ancak, siz ister önerdiğimiz yöntemler isterseniz, kuaför yöntemleriyle saçınızı açmış olun kesinlikle her uygulama sonrası saç bakım maskesi uygulayın. ”Tüm saç sorunları için doğal saç maskesi önerileri” yazımızda, saç sorunlarına göre uygulanması gereken kürlerden bahsetmiştik. Oradan faydalanabilirsiniz. Gelelim saçtaki boyayı akıtma yöntemlerine.
6.jpg

KEPEK ŞAMPUANI İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Saç boyası akıtmak için oldukça etkili bir yöntem kepek şampuanlarıdır. Ancak öyle sihirli değnek etkisi beklememenizi öneririz. Birkaç ton açılacak saçlar için uygulanabilir. Üzerinde ‘’’kepeği önler’’ yazan her şampuanla denemeyin ama. Kepeği önlediği bilinen markalardan satın alacağınız şampuanla saçlarınızı yıkayın ve sıcak su ile durulayın. Belirli aralıklarla yapmanızı öneririz. Kepek şampuanları saç diplerini arındırıcı özelliğe sahip olduğundan saçınızı kurutabilir. Dilerseniz öncesinde zeytinyağı ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz.

LİMON İLE SAÇ BOYASI AKITMA

İçerdiği asit ile limon, saç boyasını akıtmak için bir başka yöntemdir. Limonla saç boyanızı akıtmak için saçlarınızı limon suyu ile durulayıp yarım saat kadar bekletin. Sonra tekrar saçlarınız durulayın. Güçlü bir saç açıcısıdır ayrıca. Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Açma yazımızda enine boyuna bahsetmiştik. Ha yok açılmasın diyorsanız limonu uyguladıktan sonra geçireceğiniz bekleme süresi güneşin altında olmasın.

SICAK SU İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Sıcak su yüzyıllardır bilinen, saç boyasını akıtmada uygulanan bir yöntemdir. Ama hemen sonuç vermesini beklemeyin. Her duşunuzda saçlarınızı sıcak su ile yıkayacak yavaş yavaş açıldığını gözlemleyeceksiniz. Ama derseniz ki sıcak su saça zararlı değil mi? Evet, zararlı o nedenle çok abartmayın siz.

BEYAZ SABUN İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Saç boyası silici özelliği olan beyaz sabunun siyah saçı bile başarılı bir şekilde akıttığı söyleniyor. Oldukça arındırıcı bir sabun olduğu için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sabunun kurutucu özelliğini de hesaba katarak her uygulama sonrasında saçlarınızı kremleyip, yumuşak kalmalarını sağlayabilirsiniz. Sabunla saçınızı bir güzel köpürtüp bir süre saçta o köpüğü beklettikten sonra durulayarak uygulayabilirsiniz.

C VİTAMİNİ İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Saç boyası akıtmak için bitkisel çözüm arayanlar için güzel bir yöntem de C Vitamini ile saç boyası akıtmak. Saçı besleyen, yumuşatan C Vitamini rengini akıtmak için de oldukça iyi bir yöntem. Zaten saç rengi açma yöntemleri arasında da bulunmakta. Ama bu kez farklı bir uygulama gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eczaneden aldığınız C vitamini kapsüllerinden 10 yada 15 adet kadar ezin. Ezdiğiniz kapsüllere kepek önleyici şampuanı ekleyin. (Dilerseniz saç bakım yağınızı da koyabilirsiniz isteğe kalmış) Bu malzemeleri iyice karıştırın ve saçınızın tüm bölgelerine yedirin. Kırk beş dakika bir saat kadar bekletip durulama işlemine geçin. Bu yöntemin güzelliği hiçbir zararı olmaması. Ayıca yorumları okuduğumuzda çok şaşırdık. Siyahtan sarıya dönenler bile varmış.

SAÇ BOYASI SİLİCİ ÜRÜNLER İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Piyasada saç boyası silici ürünler mevcut. Ancak saça zarar vermeyenleri araştırıp uygulamanızı öneririz. Zaten saç yıpratıcı bir işlemden geçmiş, daha da yıpratmak boyayı akıtsa da ciddi hasarlara yol açabilir. DeColor System’in saç boyası silici ürününü deneyebilirsiniz. Uygulayanlar memnun kalmış. Ürün renk açıcı değil, boya silici. O nedenle saça zarar vermiyor anladığım kadarıyla. Bir diğer özelliği de son uygulana boyayı silmesi. Fiyatı uygun, denemeye değer.

KARBONAT İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Karbonat saçların hızırı desek yeri herhalde. Saç problemlerinden bakımına her yerde karşımızda. Ancak ne amaçla kullanılacağına göre uygulanma yöntemi de değişiyor tabii. Karbonatla saç boyası akıtmak için şampuanınıza üç çay kaşığı karbonat ekleyebilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra on beş dakika kadar bekletip durulama işlemine geçin.

Saçtaki boya nasıl akıtılır diye merak edenler için hiçbir kimyasal içermeyen yöntemleri derledik. Saç boyası akıtmak için en uygun gördüğünüz yöntemi deneyebilirsiniz. Saçınıza zararı olmayacaktır.
 
Üst