Saç Dökülmesi İçin Serum Tarifi Burada Melekler!

  • Konbuyu başlatan TİTAN
  • Başlangıç tarihi
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Saç Dökülmesi İçin Serum Tarifi Burada Melekler!
saç dökülmesine karşı, saç dökülmesi için, saçlar için serum tarifiSevgili melekler, eğer saçlarınız dökülüyorsa ve kimyasallarla değil de doğal yollarla bu saç dökülmesini durdurmak istiyorsanız işte sizlere Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak'tan her saç tipine uygun bir serum tarifi...


sac-serumu.jpgMalzemeler:

2 yemek kaşığı arı poleni
1 tatlı kaşığı sarımsak yağı
1 tatlı kaşığı çörekotu yağı
1 yemek kaşığı zeytin yağı


Yapılışı:
Tüm malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırın. Önemli olan arı poleninin iyice karışımın içine karışmasını sağlamak için çok iyi karıştırılmalı.

Hangi Sıklıkla Kullanılmalı?
Saç diplerinize 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Nasıl Sürülmeli?
Bir boya fırçası yardımıyla saç boyar gibi, parmaklarınızla bastırmadan dokuyu harekete geçirecek şekilde masaj yaparak uygulayın.

Saçınızı bir bone ile kapatarak, maskeyi 20 dakika saçınızda bekletin.

Saçınızdan Bakım Maskesini Nasıl Kolaylıkla Arındırabilirsiniz?
Saçınıza hiç su değdirmeden önce şampuanı sürün. Daha sonra soğuk suyla saçınızdan serumu arındırın. Kokuyu gidermek için son durulama suyunun içine birkaç damla lavanta yağı damlatın. Bu suyla saçınızı durulayın, kokunun gittiğini göreceksiniz. Eğer hala koku var diyorsanız saçınızı kuruladıktan sonra, saçlarınıza birkaç damla papatya yağı sürebilirsiniz.

Önemli Not: Arıya alerjisi, sedef hastası ve açık yarası olanlar bu tarifi uygulamamalı. Bu tarif, 15 yaşından küçükler için uygun değildir.
 
Üst