1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Saç Dökülmesi Kadınlarda

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Kadınlarda Saç Dökülmesi Saç Dökülmesi Kadınlarda

  Merhaba Melek'ler... Bu sayfamızda bir çok kadının sorunu olan kadınlarda saç dökülmesi sorununun sebeplerini konu alıyor ve soruna çözüm önerilerinde bulunuyoruz.

  < Konu Resmi..>  Kadınların saçlarıyla ilgili en önemli sorunlarından biri olan “Alopesia Areata” olarak adlandırılan saç dökülmesi, saçın kısım kısım ya da bütün başta yoğun bir şekilde dökülmesidir. Uzmanlar bu durumu, yaşamda daha aktif olarak yer almaya başlayan kadınların hormonal değişikliğine bağlamaktadır. Yaşamdaki etkinliklerinin artmasıyla kadınların erkeklik Hormonu olan androjeni daha fazla salgılamaya başladıkları düşünülmektedir. Bir kadının vücudundaki normal Hormon oranı, 8 ölçü östrojene (kadınlık hormonu) karşılık 1 ölçü androjen hormonudur. Ancak bu oran değiştiğinde kadınlarda saç dökülmesi görülmeye başlanır. Östrojen Hormonu doğrudan cildin dokusunu ve saçın esnekliğini etkiler.

  Aslında doğumdan birkaç Ay sonra kadınların saçları dökülmeye başlar. Çünkü hamilelik sırasında pek yüksek olan östrojen seviyesi doğumdan sonra birden bire düşer, bu da saçları kötü etkiler. Ancak bu geçici bir durumdur bu yüzden endişelenmeye gerek yoktur. Ayrıca doğum kontrol hapları alan kadınlar da, hap kullanmayı bıraktıktan sonra saç dökülmesiyle karşılaşabilirler.

  Saç dökülmesiniyle ilgili olarak uzmanların görüş birliğine vardığı temel sebepler şunlardır:

  - Sıkıntı, endişe, uykusuzluk, bozuk dişler ve dengesiz beslenme saç dökülmesine sebep olabilir.

  - Saçlara gelişigüzel boyamalarla verilen zararlar tellerin kırılmasından daha da öteye gidip, saç dökülmesine yol açabilir.

  - Devamlı toplanan saçlardaki gerilme saç derisinde iltihaplanmaya, şişmeye, saçı besleyen bölümün büzülerek saçın dökülmesine sebep olabilir.

  - Saçların birdenbire çokca dökülmesi estetik bir problem değil, tıbbi bir meseledir. Böyle bir durumda, sadece başın değil bütün vücudun muayene edilmesinin yanı sıra, tiroid testleri, böbrek, kalsiyum, Enzim, karaciğer incelemeleri de yapılmalıdır.


   
Saç Dökülmesi Kadınlarda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri

  Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri

  kadınlarda saç dökülmesi, nedenleri, ne iyi gelir, tedavisi, çözümü, sebepleri, nasıl önlenir, çözüm, önerileri ve dahası burada arkadaşlar Saçlar, hem görsellik adına hemde ruh sağlığı açısından oldukça önemlidir Melek'lerim. Günümüzde bir çok insan saç sorunu yaşamaktadır. Bunlardan en başta gelen ise saç dökülmesidir. Meleklermekani. com olarak bu yazımızda, kadınlarda saç dökülmesi...
 2. Kadınlarda Saç Dökülmesi Çeşitleri

  Kadınlarda Saç Dökülmesi Çeşitleri

  saç dökülmesi çeşitleri kadınlarda saç dökülmesi saç nasıl dökülür ile ilgili bilgiler burada melekler. Kadınlara ayrı bir hava veren, ufak tefek değişikliklerle kadınları mutlu eden saçlar ne yazık ki gün gelir bizi bırakıp giderler :) Yapıya bağlı olarak saç dökülmesi yaşamayanlar olduğu gibi erken yaşta saç dökülmesi problemi yaşayan pek çok kadın vardır. Artık günümüzde gerek saç...
 3. Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi

  Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi

  Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi neden olur bunun sebepleri nedir ve ne yapmak lazım bilgi verin lütfen
 4. Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedenleri

  Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedenleri

  Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedenleri Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülmesi Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda kadınlarda görülen erkek tipi saç dökülmesi sorununu konu alıyor ve bu sorunun nedenlerini ve tedsav iyöntemlerinide bilgilendiriyoruz. Androgenetik alopesi erkekte hastalık değildir; ancak kadında büyük bir psikolojik stres oluşturması ayrıca dahili...
 5. Kadınlarda Saç Dökülmesi

  Kadınlarda Saç Dökülmesi

  Kadınlarda Saç Dökülmesi nedenleri sebepleri ve tedavisi hakkında lütfen çok acil bilgi veriniz. Kadınlarda Saç Dökülmesi neden oluyor?

Sayfayı Paylaş