Saç kaşıntısı kabusunuz olmasın

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Saç kaşıntısı kabusunuz olmasın
Saç kaşıntısı yaşayan ister kadın olsun ister erkek, kime sorsanız bu oldukça çok can sıkan bir durum olduğunu bilir. Saçlar da oluşan kaşıntı denince akla genel de saça bit bulaştığı yada kepek sorunu gelir nedense...

Oysa saç derisin de oluşan kaşıntının altın da yatan farklı nedenler vardır. Konumuza geçmeden önce saç derisi kaşıntısı doğal çözümler konumuza da göz atabilirsiniz.

Öncelikle saç kaşıntısının nedenlerinden biri yağlı saç derisidir. Yağlı saçlara sahip olan kişilerin saç dipleri diğer saç tiplerine göre çok daha fazla kaşıntı sorunu ile karşılaşır. Sürekli kafam kaşınıyor nedeni nedir diye merak ediyorsanız diğer saç kaşıntısı nedenlerine geçebiliriz.

Saç kaşıntısının nedenleri
Saç derisin de bulunan bir takım deri de bulunan yaralar saç kaşıntısına neden olabilir. Saç derisi hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı diğer vücudun bölgelerin de bulunan yaralar da oluşan kaşıntı saç derisin de daha fazla olur.

5639aa75f018fb2c50e73608.JPG

Yanlış sampuan seçimi saç kaşıntısına yol açabilir

Bazen alışverişler de saç tipinize ve yapısına uygun olmayan aldığınız şampuan seçimleri de saç yapınıza iyi gelmeyebilir ve sonuç olarak da saç deriniz de kaşıntıya yol açar.
Eğer böyle bir durumla karşı karşıya geldiyseniz mutlaka doğru şampuan seçimin de bulunarak kaşıntıya yol açan bir önce ki kullandığınız şampuanınızdan vazgeçin;)

Deri altı hastalıkları saç kaşıntısına neden olabilir

Saç derisin de oluşan kaşıntı nedeni sadece saçla yada kullandığınız kozmetik içerikten oluşan şampuan ile alakalı değeldir. Cidde anlam da deri altı rahatsızlığı yaşıyorsanız buda saç diplerin de kaşıntıya yol açan nedenlerden biridir.

kepekli-saca-kesin-cozum.JPG

Saç mantarı kaşıntıya yol açar

Saçkıran olarak bilinen saç hastalığı da saçta kaşıntıya neden olur. Saçkıran nedir konumuzu tıklayarak saçkıran hakkın da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saç mantarı saç diplerine etki ederek saçı döker güçsüz bırakır dökülen bölgede bir açıklık meydana gelir ve buda saç diplerin de aşırı kaşıntıya neden olur.

Erken teşhis her zaman için tüm hastalıklar da olduğu kadar saç kaşıntısında da çok önemlidir. Öncelikle saç kaşıntınızın altın da yatan nedenleri öğrenmek için uzman bir hekime görünüp gerekli tetkiklerden geçerek bu sorununuza erken dönem de çare bulabilirsiniz.

benimrde saç diplerimde son zamanlarda kaşıntı çok fazla ama ben acaba dip boyam geldi ondan kaşınıyor diye düşünüyordum çünkü böyle birşey duymuştum dip boya gelme zamanında saç diplerinde kaşıntı oluyormuş aslında kaliteli ve saçıma uygun şampuan kullanıyorum acaba bende de deri altı bir rahatsızlıkmı var:(

Benimde saçlarım çok kaşınır .Normalde hemen hemen hergün saçlarımı yıkıyorum.Geçen kuaörüm çok yıkamanın saç derisini kuruttuğunu ve kaşıntıya neden olduğunu söyledi.2 günde bir yıkamanın ideal olacağını da söyledi. Bende sizin gibi saç boya istiyor diye düşünüyordum meğersem ilgisi yokmuş.

Geri