Saç kırıklarını önlemek için yapılması gerekenler

  • Konbuyu başlatan kapicininbitlikizi
  • Başlangıç tarihi
kapicininbitlikizi

kapicininbitlikizi

Üye
Üye
Saç kırıklarını önlemek için yapılması gerekenler
saç kırıkları bütün kadınların kabusudur çatallı bir görüntü yaratmamak için öneriler burda melekler.Saçlarınızı uzatmak istiyorsunuz ancak uçlarındaki kırıklardan dolayı sürekli kestirmek zorunda kalıyorsunuz. Saç kırıklarına karşı kolay ve etkili önlemler alarak kırıkları önleyebilirsiniz. Saç kırıklarıyla mücadele için püf noktalarını sizin için hazırladık…

Saç kırıklarının oluşmasını önlemek için saç türünüz ne olursa olsun onarıcı saç bakım kremi kullanın. Saçlarınızı şampuanlayıp iyice duruladıktan sonra saç köklerinden başlayarak uçlarına doğru krem sürün. 5 dakika kadar bekleyip durulayın.
Saç uçlarını nemlendirmek için durulanmayan nemlendirici serumlardan faydalanın. Serumlar hem saçlarınızın elektriklenmesini hem de kırılmasını önleyecektir.
Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızı koruyun.
Saçlarınızı hafif nemliyken taramak kırılmalarını ve zarar görmelerini önler. Saç taramak; saç derisindeki kan akışını hızlandırıp saçların hızlı uzamasına da yardımcı olur.
Saç uçlarını 2 ayda bir kez kestirerek daha güçlü olmalarını sağlayabilirsiniz.
Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi kullanmadan önce fazla suyu hafifçe sıkarak alın. Saçlarınızı havluyla nazik hareketlerle kurulayın. Saç kurutma makinesini 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun.
Ayda bir kez saç uçlarınızı besleyecek, yoğun nemlendirme özelliği olan kozmetik ya da doğal bakım maskesi uygulayın. Saç bakım formüllerini incelemek ve size en uygununu bulmak için Saç Bakım Formülleri kategorimizi inceleyiniz.
Saç kırıkları için tavsiye edebileceğimiz bakım formülü


MALZEMELER

1 çorba kaşığı havuç tohum yağı
1 çorba kaşığı biberiye yağı
1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu
HAZIRLANIŞI


HAZIRLANIŞI
Eşit miktarda malzemeler karıştırıldıktan sonra saç diplerine boya sürer gibi sürülür ve 5 dakika masaj yapılır. Streç filme sarılarak 2 saat bekletilir ve saç cinsine uygun bir şampuanla yıkanır.
 
Üst