Şaç şeklinizle İlgili Sorununuz mu var ? Buyrun..

BabyPink

Yeni Üye
Üye
Şaç şeklinizle İlgili Sorununuz mu var ? Buyrun..
Banyodan Çıktıktan sonra bir türlü şekil almayan şaçlaramı sahipsiniz?
İşte Bazı Öneriler..

Şaç elektiriklenmesine karşı Ne yapabilirim?

Öncelikle Plastik tarak kullanmamalısınız.
Saçlarınızı Tararken elinize biraz şaç kremi sıkıp tarağa sürerseniz şaçlarınızı
o tarakla taradığınızda elektiriklenme ortadan kalkar.

Şaçınızı Banyodan sonra düzleştirici veya maşa v.b olmadan şekle sokmak mı istiyorsunuz Buyrun..

Uzun bir şaça Sahipseniz ıslak şaçınızı tarayıp tepeden bir topuz yaparsanız kuruduğunda güzel şekil alacağına eminim ama katlı şaça sahipseniz ki ben bu sorunu hep yaşıyorum yukardan toplatığınıda en üstekki katların uçları yukarı kalkar
bu yüzden şaçlarınızı tarayıp güzelce ikiye bölmelisiniz. ikisinide omuzunuzun önüne atıp iki kuyruk şeklinde kafa bitiminizden toplayın üste kalan kısa katları tel toka ile düzeltin. şaçın uçlarını dolayarak yeni bir toka takın ( her iki tarafada) ve kurumasını bekleyin açınca harika oluyorlar.
bu arada asitli içeçeklerin (cola v.s) demir kutularını biriktirin Kafanıza bugidi yerine onları sarıp büyük tokalarla tutturun Harika dalgalar oluyor..

Şaçımda çok kırık var ne yapmalıyım ?

Kuaföre kırıkları aldırmak için gittiğimizde yarı şaçımızı orada bırakıp döneriz kuaförlermi çok kesiyor bilmiyorum ama bü yüzden kırıklarımı aldırmak istemiyorum.
Size tavsiyem Saçlarınızı tarayın Biraz ıslatıp MAKASLA uçlarından azcık katlarınıza uygun kesin sakın JİLET gibi şaçı hırpalıyacak şeyler kullanmayın pişman olursunuz çünkü daha çok kırık olur.
Makasla haftada yada ayda kestikçe şaçınız daha hızlı uzuyor..
Başka bir çözüm ise şaç bakımı yaptırmak

Şaç düzleştirmek
Şaçınız aşırı kıvırçık bonus kıvamındaysa size önerim
kalıcı düzleştirmek 1 aylık veya 3 aylık olarak yaptırabilirsiniz.
şaça sürülen bir ilaç sayesinde 3 ay suyla bile bozulmuyor.
3 ay boyu dümdüz kalıyor 4-5-6. aylarda hafif dalgalı oluyor yani düz şaç kullananmak isteyen kıvırcık arkadaşlarıma en büyük önerim özellikle her gün kullanıyorsa..
Kalıcı düzleştirme Ortalama 8 aylık düzleştiricinin yaktığı elektirik parasından daha az geliyor bilginize.

Fazla Yağlanan Şaçlar
Yağlanıyor yıkıyorsunuz Yağlanıyor yıkıyorsunuz..
bi kesin artık ne kadar yıkarsanız okadar yaglanıyor çünkü..
şaçınızı bir hafta hiç yıkamayın sonra yıkadığınıza yağlanma süresinin artacağını göreceksiniz ve yağlanmayı önleyen bir şey daha domates şaçları çok güzel yapıyor ama iyi çalkalayın :)

Şaç Uzatmasına en çok yardımcı olan şeyler..
Yağmur ve deniz suyu.
Şaç Yağı ( az Yıkanan şaçlar daha çabuk uzar)
Tavuk Kemik İliğini Kaynatıp şaçı o suyla yıkadığınzda uzamaya başladığına sahit olacaksınız..

Yıpranmış şaçlara geçici çözümler.
Mayonezle Yıkamak parlak ve harika gösterir.
otlu ve doğal Şampuan Kullanmak
Saçı kil'le yıkamak.

renk Değiştirmek
papatya suyu şaçı turunculaştırır.
Oksijenli Su turuncuya Yakın bir renge çevirir
Ilhamur (kaynatılmış su) Saçın kendi rengini bir ton açar.
Caviz Yağı şaçın kendi rengini koyulaştırır.
hint kınası Siyah/turuncu siyahı şaçı siyah yapar turuncusu turuncu nadir olarak başka renkleri mevcuttur.
Geçici isteyenler İçin renkli şaç spreylerini öneririm
Yıkayınca Çıkar Şaça zararı yoktur:)

Çoğunu denedim.. İşe yarıyorlar Sormak istediğiniz bir şey varsa çekinmeyin :F cevap veririimm hemen

YARDIMA İHTİYACIM VAR .............!!!!!!!!!
sacımda siyah boya vardı ve aktı bende hem doğal diye hemde saçımı beslesin diye siyah kına yaktım (hint kınası değil) uçları simsiyah ama dipleri TURUNCU oldu NE YAPMALIYIM yardım edin lütfennn çok acill ... simdiden hepnize teskr edrm

Sacımı kalıcı olarak düzleşdirmek istiyorum orada 1 aylık felan düz kalıyor demişsin acaba ne yapmalıyım saclarım cok kıvırcık bunun için ne yapmalıyım lütfen yarıdm edin ?? :( :( :(

Geri