1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Saç sorunları ve çözümleri saç bakım önerileri ve dahası burada arkadaşlar!

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  saç sorunları ve çözümleri saç sorunlarına çözüm saç bakım önerileri saç bakım bilgileri saç problemleri ve çözümleri ve dahası burada arkadaşlar. Az önce sizlere yeni saç stilleri konumuzda da belirtmiştik, saçlarımızın ruh sağlığımız üzerinde ki etkilerinden. Lakin saçlar, sadece ruh sağlığını etkilemiyor, görselliğimizde de büyük önem taşıyor. Düşünün en şık kıyafet modelleri arasından bir parça seçtiniz, şık bir kombin elde ettiniz, şıkıdım şıkıdım olduğunuz ama saçlarınız bakımsız. Aynaya bakınca, adeta kabus görmek gibi bir ürperti yaşıyorsunuz değil mi? Üzülmeyin! Çünkü biz bu yazımızda saç sorunları ve çözümleri hakkında öneriler sunuyor ve saç problemlerine çözüm üretmeniz için, saç bakımı bilgileri tüyolarında bulunuyoruz Melek'ler.

  < Konu Resmi..>


  İnce Saçları Silikonla Destekleyin
  İnce saçlar en çok rastlanan saç şikayetlerinden biri ve çok az bayan bu durumun önüne geçebilecek yöntemler bilir. Dimetikon veya cyclomethicone gibi silikon ürünleri kullanarak daha dolgun saçlar yaratabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız bu durumda yağlı gözükmez. Duruladıktan sonra saçınızda silikon kalabilir.


  Sağlıklı Saçlar İçin Balık ve Fındık Yiyin
  Vücut için besleyici özel gıdalar saç sağlığını da aynı yönde teşvik eder. Protein ve omega-3 yağ asitleri, somon ve fındık gibi besinler sağlıklı saçlar üretir. Yapraklı sebzeler, fasulye, havuç ve içinde bulunan besin maddeleri de saçınız için iyidir. Çinko, biotin, veya protein gibi bazı besinlerin eksikliği, kırılgan saç veya saç dökülmesine yol açabilir.


  Ilık Su İle Parlaklığı Koruyun
  Sıcak su, doğal bir klima görevi yapar ve saçınıza parlaklık verir. Soğuk su ile saçınızı yıkamayın. Sıcak su kullanın ve şampuan ile saç derinize masaj yaparak şımartın. Sonrasında saçlarınızın daha parlak ve bakımlı göründüğünü fark edeceksiniz.

  Saç Kırıklarınızı Protein İle Tedavi Edin
  Saçı sürekli boyama, şekil verme, perma vs. bütün uygulamalar saçın dış tabakasına zarar vererek tahrip olmasına ve saç kırıklarına neden olur. Neyse ki protein içeren saç bakım ürünleri bu konuda size yardımcı olacaktır. Fakat buradaki en önemli faktör, bakımı sürekli yapabilmeniz olacaktır. Saçın dış tabakasının onarımı biraz zaman ister, dolayısıyla uyguladığınız bakımı sürekli tutun ve ihmal etmeyin.


  Kızıl Saç Avantajı
  Saçlarınızla ilgili tüm özellikler genlerinizde gizlidir. Kızıl saçlıların nasıl saç telleri kalın ve parlaksa, sarışınların ki de ince telli ve çok sayıdadır. Fakat bütün bu özelliklerin yanı sıra saçınızın görünümünün güzelliği uyguladığınız bakım tekniğinden geçer. Yani saçınızın performansını rengi ile de belirleyebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok ince telliyse, kurutma sırasında düşük ısı uygulamalısınız.


  Kepek Tedavisi
  Kepek, kafa derisinin kurumasından kaynaklanan bir durumdur fakat yağ içeren bakım ürünleri ve şampuanlar bu durumu daha da tetikleyebilir. Bu tür bir probleme sahipseniz eğer yağ içeren ürünleri kllanmamaya dikkat edin. Saçınızı yıkadıktan sonra iyice durulamaya muhakkak dikkat edin.

  Yüksek Enerjili Saç Kurutma Makinelerine Dikkat!
  Tüketici raporları saç kurutma makinelerinin hemen hepsinin aynı sürede saçı kuruttuğunu gösteriyor. Yükse enerjili cihazların saçlarınıza zarar vermemesine dikkat edin. Yüksek ses çıkaran ürünleri kullanmamaya özen gösterin. Bazı raporlar kimi saç kurutma cihazlarının çim makinelerinden farksız bir ses çıkardığını gösteriyor..


  Fırça Kullanımından Kaçının
  Çoğu insan günde yaklaşık ortalama 50-100 saç teli kaybeder fakat siz bayanlar olarak kullandığınız saç fırçalarına dikkat etmelisiniz. İyi olmayan bir fırça size daha büyük kayıplar verdirecektir. Bu nedenden dolayı saç kaybınızı en aza indirgemek için; saçınız ıslakken top-uçlu bir fırçayla tarama işlemini uygulamanız olacaktır.

  Saçınıza Zarar Veren Saç Stillerinden Kaçının
  Saçınızı sıkı bağlamanız veya örgü yapmanız saç kırılmalarına ve saç köklerine zarar verebilir. Hatta saç kaybına neden olabilir. Saçlarınıza yaptığınız ağır eklentiler saç köklerinize ağırlık olarak baskı uygulayarak hasar verebilir. Dermatologlar 3 aydan fazla süreli saç eklentilerini kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Islak saç en kırılgan saçtır ve bu şekilde saçınızı bağlamamalı ve örgü yapmamalısınız.


  Markaların Cüzdanınızı Boşaltmasına İzin Vermeyin!
  Özel markaların ürünlerine ne kadar para harcıyorsunuz? Bu ürünler doğal bitki özleri içerebilir fakat bu herşey anlamına gelmez. 1700 tüketici raporundan elde edilen sonuçlara göre ucuz sampuanların pahalı olanlara kıyasla daha iyi performanslar sergiledikleri saptanmıştır. Şampuan veya saç bakım ürünleri satın alırken, fiyatı değil(!), saç tipiniz, yağ oranı, saç renginiz gibi faktörler belirleyici olmalıdır.


  Beyazlarınızı Kapatmak İçin Nazik Renkler Kullanın
  Saçlar yaş ilerledikçe yalnızca beyazlamaz. Beyazlayan saçlar aynı zamanda güçsüzleşir, kırılır ve daha yavaş büyür. Kırık saçların kesimi normal saç kesimi gibi olmamalıdır ayrıca ,Kozmetik Dermatoloji Dergisi editörü dermatolog Zoe Draelos olgun saçlarda kullanılan kimyasalların zararı en aza indirgeyecek şekilde kullanılması gerektiğini belirtiyor.


  Kış Aylarında Buklelerinize Dikkat Edin
  Nem, kış aylarında buklelerinize ve kıvırcık saçlarınıza berbat bir görünüm kazandırabilir. Fakat nem düşük olduğunda saçlarınızda daha çok statik elektrik mevcut bulunur. Elektriklenmeyi kontrol eden bakım ürünleri kullanabilirsiniz. PH dengeli şampuanlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

  Kıvırcık Saçlı Bayanlar, Fırçalarınızı Unutun
  Kıvırcık saçların kırılma, kuruma ihtimali diğer saç tiplerine göre çok daha fazladır. Daha nazik bir şekilde taranmalı ve fırçalanmalıdır. Polimer saç bakım ürünleri kıvırcık saçlarınızı daha yumuşak ve bakımlı hale getirme konusunda yeterli olacaktır. Saçlarınıza zarar verebilecek ütü, düzleştirici gibi cihazların kullanımında aşırıya kaçmayın.


  Aşırı Renk Değişikliklerinden Kaçının
  Belkide siyah saç özlemiyle yanıp tutuşan bir sarışınsınız, veya tam tersi bir esmer. İstediğiniz saç rengine sahip olmak elbette ki hakkınız fakat bu durumda belirleyici tamamen zevkleriniz olmamalı. Aşırı renk değişikliklerinin saçlarınıza ciddi hasarlar vereceğinin farkında olmalısınız. Dermatologlar saç renginiz de en fazla 3 ton renk değişikliği yapmanız konusunda sizi uyarıyor..


  Saç Boyasının Bilinmeyen Yönleri
  Saç boyası sık sık saç ölmelerine, kırılmalarına, incelme, güçsüzleşme gibi birçok olumsuz sonuç doğurabilir fakat genel vücut sağlığı üzerinde bir etkisi olduğu görülmüyor. Bazı çalışmalar saç boyasının kanser üzerinde tetikleyici olduğunu iddia etsede Amerikan Kanser Derneği bu iddiayı geçersiz buluyor. Yarı kalıcı ve oksidatif kalıcı boyalar ile ilgili büyük endişeler gündeme getirilmiştir.


  Fön Makinesine Biraz Ara Verin
  Saçınızı yıkadığınızda kurutma amaçlı olarak fön cihazına başvurmanız saçınıza zarar verebilir, kuruma, kırılma ve dökülmelere neden olabilir. İnce telli saçlar sıcağa karşı dayanıksızdır ve bu konuda dikkat edilmelidir. Saçınıza şekil vermeden önce bakım kremi uygulamanız besleyici olabilir.  Saçınızı Güneşten Koruyun
  Güneş cildinize olduğu gibi saçınıza da nazik olmayabilir. Güneşe maruz kalındığında özellikle boyalı saçlarda kuruma gözlenebilir. Bu durumun önüne geçme adına hafif bir saç spreyi kullanabilirsiniz veya güneşi geçirmeyen şık bir şapka tercih edebilirsiniz. Yaz bitiminde saçlarınızdaki canlılığı uyguladığınız bakım sayesinde keşfedebilirsiniz.


  Suya Girmeden Önce Saçınızı Yıkayın
  Havuza girmeden önce mutlaka saçınızı yıkayıp bakım uygulayın. Bu uygulama havuza girdiğinizde saçınıza temas edecek bütün kimyasalların saçınızı etkilememesi adına koruyucu bir durum sağlar. Kullanacağınız pH dengeli ürünler bu hususta size yardımcı olacaktır.
  Saçınıza Mola Verin
  Aslında saçlarınızın kendini bulup güç kazanması için yapacağınız en önemli şey; hiçbir şey. Her gün uyguladığınız tarama, fırçalama, fön, kimyasal bakım ürünleri saçlarınızı elbette tahrip edecektir. Bu durumun önüne geçebilmek için uygulanacak en güzel yol saçınıza 1-2 gün mola verip kendi haline bırakmaktır. Yıpranmış saçlar büyüdükçe, yeni büyümeler sorunsuz olacak ve saç sağlığınız istediğiniz boyuta gelecektir.


  Saçınızdaki En Ufak Bir Değişikliğin Farkında Olun
  Ani değişiklikler, saç kırılmaları veya dökülmeleri büyük sorunların habercisi olabilir. Örneğin, saç dökülmesi, tiroid hastalığı, demir eksikliği, ya da otoimmün bir hastalığa neden olabilir. Bazı ilaçlar da saç kaybına neden olabilir. Saçınızın durumundaki değişiklikler hakkında bir endişeniz varsa, mutlaka bir dermatolog başvurun.


   
Saç sorunları ve çözümleri saç bakım önerileri ve dahası burada arkadaşlar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. saç bakımında sorunlar ve çözümleri

  saç bakımında sorunlar ve çözümleri

  saç elektriklenmesi nasıl önlenir saç kabarmasını önlemek kabarması nasıl önlenir saçların kabarmasını önlemek saçın kabarması Saçlarınız kırılıyor mu, hiç parlamıyor mu, şekle mi girmiyor, yoksa kepeklendi mi? İşte belli başlı 13 saç problemine 13 pratik çözüm önerisi. Saçlarım çok uzun, hiç şekle girmiyor Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini...
 2. Bütün Sorunlara Çözüm Saçtan Dişe Kadar Bakım Önerileri ve Doğal Yollardan

  Bütün Sorunlara Çözüm Saçtan Dişe Kadar Bakım Önerileri ve Doğal Yollardan

  doğal yollarla saç bakımı doğal yollarla diş beyazlatma yüz beyazlatıcı sabun yüz bakımı saça papatya suyu sürmek Yüz Temizleme Losyonu Malzemeler 1 kaşık biberiye 2 kaşık kurutulmuş papatya çiçeği 4 bardak su Biberiye ve papatya suda 15 dk kaynatılır.Karışım soğuduktan sonra süzülerek bitki parçalarından arındırılır.Kalan temiz sıvı bir kaba alınır.Yüzünüzü bu karışımla yıkarsanız biberiye...
 3. saç sorunları ve saç derisindeki kaşınma tedavisi için öneriler

  saç sorunları ve saç derisindeki kaşınma tedavisi için öneriler

  saç kaşınmasının nedenleri kafa derisinde kaşıntı saç derisinde kaşıntı kafada kafa kaşıntısının nedenleri Saç deriniz fena halde kaşınıyor ve ne yapacağınızı bilmiyor musuz? Ne denediyseniz kar etmedi mi? İşte çözüm yine doğ adan. Isırgan otu ve elma sirkesi sizi bu sorundan kurtaracak.. Evde uygulayacağız bakım ile kaşıntılardan kurtulacaksınız. YAPILIŞI : 250 ml elma sirkesini kaynama...
 4. sıkça karşılaşılan saç sorunları ve çözümleri burda!!!!

  sıkça karşılaşılan saç sorunları ve çözümleri burda!!!!

  ergenlik döneminde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri ergenlik döneminde karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü için öneriler Saç kadın güzelliğinin önemli bir bölümünü kaplar.Saçlarınız güzel de olsa zaman zaman sorunlar yaşayabilirsiniz.Bu sorunlarınız çözümsüz değil.Yeterki siz güzel saçlardan mahrum kalmayın. SAÇTA CANSIZLAŞMA-SÖNÜK KALMA Özellikle stres ve yoğun rejim...
 5. Saç ve cilt bakımı önerileri

  Saç ve cilt bakımı önerileri

  güzellik önerileri saç bakımı cild bakımı bakımlı olmak için öneriler konumuzda.Biz bayanlar güzel ve bakımlı olmak için çok fazla zaman ve para harcıyoruz.En güzeli olmak için bir çok güzellik ve bakım bilgileri uzmanlar tarafından anlatılıyor.ideal bacak ölçüleri sahip sütun gibi bacaklar,deri çatlakları olmayan bir vücut bir de bakımlı saç ve cilde sahip olduktan sonra bir bayan daha ne...

Sayfayı Paylaş