Etiketler:
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

saç toniğinı

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Saç Toniği:
    1 fincan kaynar su
    1 çorba kaşığı badem yağı (veta keten tohumu yağı)
    1 tatlı kaşığı polen (veya bal)
    1 adet A vitamini kapsülü
    1 adet E vitamini kapsülü

(Bu kapsülleri elde etme olanağı yoksa, yerine 1 tatlı kaşığı cevizyağı konabilir.)Tüm malzeme karıştırılır. Saçın dayanabileceği sıcaklık sağlanınca saç diplerine yedirilir. Isısını korumak için başa bir duş başlığı veya benzeri geçirilir. Isı saç diplerinin gözeneklerini açar, vitaminli sıvının cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlar. 20-30 dakika sonra saçlar ılık suyla çalkalanır ve doğal şampuan ya da sabun ile yıkanır.Etkiyi arttırmak için saç diplerine 2-3 dakika masaj yapılır. Saç diplerinde 10-15 dakika geçtikten sonra sıcaklık hissedilir.Kan dolaşımı hızlanır.

saç toniğinı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yazın saç bakımı!

yazın saç bakımı!

saç kıvırma oyunları saç kıvırma oyunu Güneşin yakıcılığı saçlarınızı kurutur, havuz ve deniz tuzu zayıflatır. Bu nedenle saçlarınıza yazın daha özen göstermelisiniz. Saçlarınızı güneşten korumak için rahat şapka, bandana kullanın. Şapkanın saçlarınızı sıkmamasına özen gösterin. Uzun süre güneşte kalacaksanız ve başınıza bandana takmak ya da şapka giymek istemiyorsanız dışarı çıkmadan...
  2. saç dökülmesi!

saç dökülmesi!

arap sabunu saç kil ile saç yıkama arap sabunu yıkama ile kille Eğer saçlarınız günde 80-90 telden daha fazla dökülüyorsa bu saç dökülmesi sorununuz var demektir. Saç dökülmesini önlemek ve saçlarınıza doğal bakım yaparak daha çabuk uzamasını sağlamak istiyorsanız Bir şişe veya kavonozun içine 9-10 kaşık tatlı badem yağı, 9-10 kaşık hindistan yağını 10 dakika iyice çalkalayın.Yatmadan...
  3. saç ekimi

saç ekimi

Saç Kaybı genetik, hormonal değişiklikler ve yaşlılık nedeniyle oluşan, hem kadınlarda hem de erkeklerde fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebep olan bir durumdur. Saç kaybı aynı zamanda çeşitli dermatolojik hastalıklar, yanıklar ve travmatik sebeplerle de gerçekleşebilir. Erkek tipi saç dökülmesi her toplumda oldukça sık görülen bir durum olmasına rağmen pek çok erkek ve...
  4. saclarım

saclarım

selam melekler...ben palette il1 le sacımı actım üzerinede 2 kez loreal castingin bal köpüğü rengini sürdüm cok güzel oldu sacım dogal dalgalı oldugundan... ama saclarım yıprandı galiba eskısı gibi bakımlı degil cevredende farkediliyorr.saclarım yandı.ne yapmam gerekıyor caresı varmı fikri olanlar acil yardımm lütfenn
  5. saç

saç

saçım koyun yünü gibi kendim kestim bitarafı yamuk bitarafı uzun çok kötü kabarık kırık dolu iğren. napıcam

Sayfayı Paylaş