1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Saç Yanması

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  rüyada saç yanması rüyada saçın yanması saçı yanmak saçların saç ne demek Zaman ve para ayırıp gittiğiniz kuaförden daha güzel çıkmayı beklerken saçlarınız yanmış ve yıpranmış olarak çıktınız. Üstelik de alelade bir kuaföre gitmemiştiniz. Peki sonuç neden böyle oldu? Saçınız nasıl bu hale geldi?
  Mynet okurları içinde her hafta birkaç kişinin saçlarının işlemler sonunda yandığını ya da yıprandığını öğreniyorum ve artık bu durumdan ben de rahatsız olmaya başladım. Ülkemizde kullanılan saç boyaları ve kailteleri o kadar çeşitli ki doğru ürünü arayan kuaförler de onlarca kaza yapmaya devam ediyor. Bu aslında Çin malı ürünlere benzedi. Çin malı motorsikletler ile trafikte dolaşmak gibi bir şey. Enteresan olanı bu araçlara kasko bile yapılmıyormuş. Siz düşünün gerisini. Sonuçta üzerinde insan yolculuk yapıyor. Sanırım herkesin bu mallarla kötü bir tecrübesi olmuştur. Görünürde gayet kullanılabilir olan bu malları kullanmaya başlayınca sonuç fiyasko oluyor. Hep en ucuz işçilik ve hammade seçiliyor.

  Saç kozmetiği artık müthiş bir savaşın içine girdi. Dünyada pek beğenilmeyen ilk yirmiye giremeyen markalar ülkemize uzun yıllar evvel geldikleri için bir numaradalar. Tabii ardından gelenler iyi olsa bile; tüketici ancak kuaförünün yönlendirmesi ile doğru sonuca ulaşabiliyor. Bu arada vergi işçilik ve kira gibi giderler yükseldikçe çoğu kuaför de ucuz malzemeye yönelmeyi tercih ediyor. Peki nasıl oluyor da çok ünlü kuaförler yabancı markalı salonlar ve hatta ünlülerin gittiği salonlar ya da şubelerinde yapılan işlemlerden sonra bile saçlar nasıl bu şekilde yanıyor kopuyor ya da çok kötü kesilebiliyor? Bunun tek bir açıklaması var: Denemeler. Evet yanlış okumadınız. Saçlarınız bazen deneme tahtasına dönebiliyor ya da ihmal edilebiliyor.

  Binlerce sayıda küçük salon mahalle kuaförü adı altında İstanbul'un sokak aralarının vazgeçilmezleri. Bu salonların bir kısmında gerçek sanatkarlar doğru hizmeti veriyor ve büyümeye çalışıyor. Bir kısmı da bulunduğu konumu korumak isterken gelişen teknoloji ve teknik malzemeden uzak kalıyor. Büyümek isterken gümleyenler de oldukça fazla sayıda bu arada. En büyüklerse yabancı salonların isim haklarını satın alıyor mesela. 250 bin sterlin gibi bir bedel ödenerek satın alının isimlerin altında hizmet vermek isterken her işleme yüzde 40 daha fazla bedel alınıyor ki isim hakkının parası çıksın. Sonuç tam bir kaos

  Peki bunları kim denetliyor? Kuaförler odası diye cevaplamak gerek ama zor; çünkü tüm çalışanlar zaten arkadaşlarımız ve kimse kimsenin ekmeği ile oynamak istemiyor. Ben de denetçi olarak dernekte görevliyim.

  Çözüm mü soruyorsunuz? Avrupa'da yani AB üyesi ülkelerde kullanılan malzemelerin saçı yakma olasılığı yok; çünkü saçı açma özelliği belli bir seviyenin üzerinde olan ürünlerin üllkeye girişi yasak. Saçları yanan bir kadın kuaförün hayatını kaydırabilecek haklara
  sahip. Ancak bizim ülkemizde daha yedi yabancı futbolcu sorununa care bulunamamışken biz nasıl olur da kuaförlerdeki ürünlerin kalitesini tartışabiliriz?

  İyisi mi sız kendı başınızın çaresine bakın; ama her şeye rağmen saçlarınız zarar görürse bana gelin. Ben bakımını ücretsiz üstleneceğim.

  Peki ben ne yapıyorum?
  1. Tek bir marka ile sponsorluk anlaşması yapmıyorum. Böylece kendimi hiçbir markaya bağlamamış oluyorum. Onların beni tatile göndermesine ya da bana koltuk ayna.v.s gibi malzemeler vermesine müsaade etmiyorum.

  2. Her markanın en iyi olduğu ürününü seçiyorum. Kullandığım bazı markalar ve iyi olduklarına inandığım ürünlerini sıralayabilirm:
  Eczacıbaşı Scwarzkopf boyaları ile yıkama ve saç bakımı grubu.
  Saç tonunu hafifçe kırmak ve doğal efekt vermek için L'oreal 'açıcı yağ'.
  Tigi evde saç şekillendirme grubu ve salonda spa bakımları; özellikle de nane ve çikolata bakımı.
  Hollanda'dan ithal yüzde 100 beyaz kapatan harika bir ürün olan Tierra bitkisel saç boyası.
  Bitkisel boyada ilk göz ağrımız Organic. Alışkanlıklardan kolay vazgeçilmiyor.
  İngiliz ve Hollanda yapımı mucize bakım Fuente: İçeriğinin yüzde 79'u bitki özü ve harika bir salon bakımı. Saç spa'sı konusunda dünyanın en iyisi.
  Siyah boyalı bir saçı sarı yaparken saçı hiç yıpratmayan elimin altındaki sihirli malzeme Goldwell renk çözücü losyonu.
  Aktarlardan aldığım 'taş kili'.
  Sedef rahatsızlığı gibi saç derisi problemlerini tamamen çözen birkaç förmül de cabası.

  İşte bunlar ve bunlara ek birkaç markanın ürünlerinin en iyi ürünler olması beni rahatlatıyor. Bazen aylarca rafta duran bir ürün öyle harika işler yapıyor ki bir ömürlük müşteri sahibi olmamı sağlıyor. Veee tabii ben İlker Yavruturk tüm saç tasarımları ile bizzat ilgileniyorum. Saçların sağlık ve kullanımında bizzat sorumlu oluyorum. İşte bu sebeplerle çok şükür bizim salonumuzda saç yanmıyor. Dilimi ısrıp tahtaya vuruyorum.

  Kendinize ve saçlarınıza iyi bakın. Bu bahar gaza gelip saçları değiştirmek isterseniz çok dikkatli olun kendinizi koruyun.


  alıntı

   
Saç Yanması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mide yanması tedavisi

  Mide yanması tedavisi

  mide yanması tedavisi, nasıl geçer, neden olur, nedir, ne iyi gelir, nedenleri, sebepleri, için, Yine sıkça karşılaştığımız sağlık sorunlarından biridir mide yanması. Peki neden olur ve ne yapmak gerekir, yani nasıl geçer; buyrun öğrenelim Melek'lerim. Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Kasım Kazbay, mide yanması şikayetleriyle ilgili merak edilenleri anlatıyor… Mide yanması nedir? Mide...
 2. İdrar yanması neden olur

  İdrar yanması neden olur

  idrar yanması nasıl geçer idrarda yanma idrar yanması neden olur yanmasi idrar yanması neden olur, nedenleri, nasıl geçer, tedavisi, nedir, ne iyi gelir Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda idrar yanması ve nedenlerini, ayrıca tedavi yöntemlerini bilgilendiriyoruz sizlere... Kadınların sık yaşadığı idrar yolu enfeksiyonu sistitin oluşma nedenleri, tedavisi ve alınabilecek önlemler... İdrar...
 3. Mide yanması

  Mide yanması

  mide yanması, mide ağrısı, mide ekşimesi, mide ekşimesine ne iyi gelir, mide ekşimesi neden olur, mide ekşimesi nedenleri, mide ekşimesi tedavisi, mide ekşimesi yanması MİDE YANMASI (EKŞİMESİ) Mide yanması 20 ile 50 yaş arasında birçok insanda görülen çok yaygın bir rahatsızlık. Midede yanma hissi yemekten önce, yemek sırasında ya da yemekten 2-3 saat sonra hissediliyor. Besinler, sindirim...
 4. Sabahları Mide Yanması Nedenleri

  Sabahları Mide Yanması Nedenleri

  Sabahları Mide Yanması Nedenleri nelerdir benim her sabah midem yanıyor ne yapmam lazım lütfen bildiklerinizi yazın
 5. Mide yanması neden olur ?

  Mide yanması neden olur ?

  mide yanması nedir,mide yanması niye olur,mide yanması belirtileri,mide yanmasına ne iyi gelir,mide yanması tedavisi,mide yanması nasıl giderilir,mide yanması nasıl geçer, Mide yanması; mide asidinin yemek borusuna doğru kaçak yapması sonucu yemek borusundan gırtlağa doğru oluşan yanma, ekşime hissidir. Yemeklerden sonra mide yanması şikayetiniz varsa öncelikle buna neden olan...

Sayfayı Paylaş