Saç yıkama teknikleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Saç yıkama teknikleri
rüyada saçını yıkamak rüyada saç yıkamak saç yikamak yıkama teknikleri
Saç yıkama ile ilgili teknik bilgileri sizler için sunuyorum.Daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmanız için bu tavsiyeleri uygulamanız yeterli olacaktır:)
sac-yikamak-2933.jpg

Yanlış fırçalama ve yıkama saçların cansızlaşmasına kırılmasına sebep olur. Saçlarınızı canlandırmak için büyük bir çabaya mı girdiniz? maskelerden yada diğer uygulamalardan medet ummadan önce yapacağınız en önemli şey saçınızı nasıl yıkadığınızı sorgulamaktır. Saç narin ve hassas bir yapıya sahip. Bu yüzden hırpalanmadan ve saç tipinize uygun doğru şampuanla yıkanmalı. Düşünsenize yeterince yıkanmamış bir saça başka bakımlar uyguladığınızı. Bir tek telin ne kadar zamanda uzayıp şimdiki konuma geldiğini düşündünüz mü? Saç uygulayacağınız doğru yöntemlerle canlılık ve parlaklık kazanıp önce sizi sonrada çevrenizdekileri etkileyecek..
  • Öncelikle basit taraklardan kaçının. Tavsiye edilecek tarak tipi; ahşaptan, ayrık dişli, plastik olmayacak ve el yapımı da olabilir. Etkisiz eleman gibi görebilirsiniz ama saç hijyenini artırmak için şart. Tarağınızı temiz tutun sabunla vb temizleyin.
  • Saçları şampuanlamadan önce fırçalamanız şampuanı daha etkili kılar.
  • Saç kreminizi deriye(saç derisine) temas etmeden sürün ve durulayın.
  • Saçınız için sabun kullanıyorsanız bazik özellikli olamamasına dikkat edin.
  • Yıkarken Çok sıcak sudan kaçının. Ilık daha iyi gelecektir.
  • Perma, boya, renk açıcılar gibi şeyler saça zarar verebilir.
  • Saçlarınızı düzensiz kesmeyin.
  • Yatarken saçları arkaya doğru atın.
  • Saçı fırçalamadan önce tarayın.
  • Saçları ıslatıp şampuanlamadan önce 1 kere saç kremi ile yıkamak yıpranmayı azaltır(diplere sürmeyin).
  • Sürerken Saç kremi miktarını az tutun.
  • Kumaş kaplı lastiklerle saçı toplayın.
  • Saç kurutma makinesi kullanmayın saçları kırar ve zarar verir.Eğer kullanma mecburiyetinde kalırsanız arada mesafe bırakarak kurutun.
  • Yapabiliyorsanız durulamada saçlarınızı soğuk su ile durulayın daha parlak gösterecek.

Evet ben de yıkamadan önce saçımı fırçalayıp tarıyorum biraz ve son durulamayı soğuk veya ılık su ile yapıyorum, deneyin bence denemekte zarar yok...

Geri