Saçı yağlandırmamak için

S

Sevilay3223

Forum Okuru
Saçı yağlandırmamak için
Saçı yağlandırmamak için doğal ne yapabilirim

Selam
Benim saçlarım hem ince telli hem de yağlı , böyle olunca saçlarım çok kötü oluyor. Saçlarıma denemediğim şey kalmadı ama bu yağlanma sorununu çözemedim , ne kullandıysam saçlarım yağlanıyor , bir sürü şampuan denedim bitkisel pahalı şampuanları da denedim ama yine sonuç aynı. Hafta da 3-4 kez yıkıyorum duruluyorum saç kremi mecbur kullanıyorum yoksa keçeleşiyor ama ne yaptıysam yağlanmayı geçiremedim. Doğal ve ucuz bir yöntem var mı

Sevilay merhaba

Saçlarının yağlanması bir de saçlarının ince telli olması yağlanma sorununu saçlarında dışarıdan görülmesine ve saçlarının ağırlaşmasına neden oluyordur. Saçlarda ki yağlanma aslında karaciğerle ilgili bir durum sana önereceğim şeyleri yaparsan kısa zamanda yağlanma sorununu çözmüş oluruz. Karaciğerini yoracak ekşi baharatlı yiyeceklerden uzak durmalısın. Saç derini akıllı bir yapı olarak düşünmelisin mesela çok sıcak suyla saçlarını yıkarsan saç derin kuruyacak ve saç derin bunun bir tehdit olarak algılayıp saç derisi hücrelerin yağ üretmeye başlayacaktır, saçlarını çok iyi durulamalısın şampuan kalıntıları kalmamalı eğer kalırsa yine saç derin bunu bir tehdit olarak algılar bu yabancı kalıntıları atmak için yağ üretir. Saçlarına saç kremi kullanırken saç diplerine değil saç uçlarına uygulamalısın. Çok sıcak fön gibi yine saç diplerini uyaracak şeyler yapmamalısın. Kendine uygun olan şampuanı kullanmalı kesinlikle saç kremi ve şampuan bir arada olan ürünleri kullanmamalısın. Ben doğal ve kimyasal olmayan Ersağ'ın ürünlerini kullanıyorum sana da tavsiye ederim. Saçlarını yağdan arındırmak için bir kaç önerim var sana birincisi karbonat ; 1-2 tatlı kaşığı karbonatı bir bardak suda erit ve saç diplerine uygula yarım saat bekle durula karbonat saç derinin ph ını dengeleyecek yağdan arındıracaktır. İkinci önerim elma şırası ; yine 2-3 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suda karıştır saç diplerine masaj yaparak uygula yarım saat bekle durula saçlarının yağdan arındığını göreceksin. Bunu haftada 2-3 kez yapabilirsin. Bir de unutma yediklerine dikkat et karaciğerini tetikleyecek gıdalardan ekşi,baharatlı acı besinlerden uzak dur.

Geri