Saçım sert nasıl yumuşatabilirim

M

Melek<<<<<<<<

Forum Okuru
Saçım sert nasıl yumuşatabilirim
Saçım sert nasıl yumuşatabilirim bitkisel bir çözüm lütfen

Merhaba

banyodan çıktıktan sonra saçlarımı fön makinesi ile kurutuyorum kurduktan yaklaşık 20 dakika sonra saçlarım kazık gibi oluyor çok sert saçlarımı yumuşatmak için ne yapabilirim bitkisel bir kür var mı doğal bir formül önerebilir misiniz kullandığım şampuanlar mı acaba sertleştiriyor diye bakıyorum ama o şampuanları yeni kullanmaya başlamadım uzun süredir kullanıyorum Saçlarım çok sert yumuşatmak için ne yapabilirim Saç kremi de kullanmak istemiyorum Çünkü saç kremi saçlarımı döküyor saçlarımı yumuşatmak için bitkisel Bir öneriniz var mı

Merhaba

Genellikle saçların sert olması saçın yapısından kaynaklanan ya da kullandığınız ürünlerden de kaynaklanabilir şampuanları değiştirebilirsiniz .Ama yok ben bu şampuanı değiştirmek istemiyorum diyorsan şampuan şişesinin içerisine 10-12 Damla Çam terebentin yağı koyduğunda saç dökülmesini de azaltır ve yumuşama da olur.

Ayrıca sadece nen saçlarımı yumuşatmak istiyorum diyorsan şampuanın içerisinde tatlı badem ,yağı üzüm ,çekirdeği yağı, susam yağı , zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı da koyabilirsin bu saçlarını yumuşatacaktır.

Saçların hem çok sert hem de çok kabarık oluyorsa bu vücudundaki sıvı kaybından da kaynaklanır bunun için bol sıvı tüketmeli mineralli içecekler içmelisin. Ayrıca vitaminli beslenmeye özen göstermelisin.

Geri