Etiketler:
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113

Saçlar Nasıl Kurutulmalı?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

saçlar nasıl kurutulur saç nasıl kurutulmalı

Sevgili melekler, saçlarımız biz bayanlar için büyük önem taşır. Onların bakımı ve güzellliği için elimizden geleni yaparız. Ancak bu bakımlar yeterli değildir. Saçlarımıza tararken, yıkarken ve kuruturken son derece nazik davranmalıyız. Zira kırılmaya çok meyilli olan saçlarımız zarar görebilir. Bu zararı vermemek için saçlarımızı bilhassa kuruturken hassas davranmalıyız.

< Konu Resmi..>

Isı, saç tellerinizin barındırdığı suyu buharlaştırır ve onları nemsiz bırakır; ki bu da saç tellerinizin güçsüzleşmesi ve kırılmasına neden olur. Kullandığınız düzleştirici ve maşa, bu sebeple saç tellerinizi yıpratır. Onları saç kurutma makinesiyle kurutmak ya da kuruması için kendi haline bırakmak sizin yaşam tarzınıza ve zamanınıza bağlı aslında biraz da. Eğer zamanınız kısıtlıysa ya da o gün daha hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Ancak bu sefer sıcak değil, soğuk modunda. Daha gösterişli, sağlıklı ve daha rahat şekil verebildiğiniz saçlara kavuşmayı ise saçınıza vereceğiniz bir dinlenceden ibaret olduğunu düşünün ve onları hava ile kurutun.

Saçlarınızı havluyla kurutun

Saçları hava ile kurutmanın ilk adımı nemi iyi çeken bir havludan geçiyor. Islaklığı emebilen bu havlu, kurutma sürecini kısaltacak. Fakat havluyu saçlarınıza sürterek kurutmaya çalışmayın çünkü saçlarınız ıslakken kuru halinden daha kırılgan durumda oluyor. Saçınız nemliyken sıvı saç kremi püskürtün ki kabarma ve elektriklenme probleminin önüne geçebilesiniz. Fönle kurutmadığınızda aşırı sönük ya da elektriklenen saç yapısına sahipseniz, parmaklarınızla biraz kabartıp topuz yapabilirsiniz. Kuruyana kadar bekleyip açtığınızda, ne kadar hoş dalgalar ve hacme sahip olduğunu göreceksiniz.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Ödül Puanları:
    83
    Ben genelde kurutma makinesini kullanmamaya calisirim hem saclarimi kiriyor hemde basimi agritiyor

Saçlar Nasıl Kurutulmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçımı nasıl kestirsem?

Saçımı nasıl kestirsem?

saçımı nasıl kestirsem Saçımı nasıl kestirsem? Hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı? Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir. Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun, yoksa yüzümüz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç kesimleri... YUVARLAK YÜZ...
  2. Saçımı nasıl kestirsem...

Saçımı nasıl kestirsem...

Hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı? Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir. 1. YUVARLAK YÜZ Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih...
  3. Saçımı nasıl boyadım?!

Saçımı nasıl boyadım?!

Hafta sonu saçlarımı boyadım. Yalnız boyamı değiştirdiğim için yeni bir boyaya tereddütüm vardı, Migros'ta gördüğüm Tints of Nature organik boyasını aldım. İçinde amonyak olmadığını okuduğum için denemek istedim. Sizce nasıl olmuş rengi, resmimi ekliyorum.
  4. Saçınızı Nasıl Yıkıyorsunuz

Saçınızı Nasıl Yıkıyorsunuz

Kızlar saçınızı nasıl yıkıyorsunuz....Yıkarken yapılan yanlışlar saçınıza yarardan çok zarar veriyor...Buyrun saç türünüze göre saçınızı nasıl yıkamanız gerektiği hakkında ipuçları :tik: Çok Kuru Saçlar Nasıl Yıkanır? Saçlarınız çok kuru ise her zaman yıkama tarzınızın dışına çıkmalısınız ve saçınıza özel yıkama tarzı seçmelisinizŞampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve...
  5. Saçın Yapısı Nasıldır ?

Saçın Yapısı Nasıldır ?

saçın yapısı, nedir, nasıl oluşur, saçın yapısı ve tabakası, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşalr. saçın yapsını nasıl oluşumunu merak ediyormusunuz melekler. ozaman buyrun yazımıza :D:D Bir saç telinin enine kesitinde ayrı yapılara sahip üç tabaka mevcuttur. İLİK (MEDULLA) Saçın tam ortasında medulla bir fitil gibi boydan boya uzanır. Çift sıra halinde ve yuvarlak ilik...

Sayfayı Paylaş