1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Saçlarım çok dökülüyor ne yapabilirim?

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Saç dökülmesi büyük oranda kalıtımsal nedenlere bağlı olsa da bazı basit bakım yöntemleri ile kaybettiğiniz saç miktarını azaltabilir saç dökülmesini geciktirebilirsiniz. Bu yazıda saç dökülmesini engellemek için bazı tavsiyeler bulabilirsiniz.
  Saçlarınızı taradıktan sonra veya duştayken etrafta olması gerekenden daha fazla saç teli görüyorsanız saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Saç dökülmesinin ana sebebi genetik mirasınızdır. Ailenizde saç dökülmesi yaşayan akrabalarınız çoğunluktaysa sizde bunu yaşayacaksınız. Ancak yinede saç bakımına özen göstererek ekstra saç dökülmesinin önüne geçebilir ve bölgesel açılmaları geciktirebilirsiniz. Genetik nedenlerle oluşmayan saç dökülmesi hayat tarzınızdan, saç bakımına özen göstermemenizden, kullandığınız ilaçlardan veya başka bir sağlık sorunun belirtisi olarak ortaya çıkabilir.

  Saç Dökülmesini Engellemek İçin Yapılabilecekler

  Saç dökülmesini engellemek ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlamak için doğal yağlardan ve bitkilerden yararlanabilirsiniz. Örnek olarak saç derinize düzenli olarak fındık yağı ile masaj yaparsanız saç diplerinde biriken ve saç tellerinin dökülmesine neden olan birikintileri tamamen temizleyebilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  Kalıtımsal nedenlerle dökülen saçlar dışında en çok saç koparak dökülmelerde kaybedilir. Saçlarınızı koparak dökülmelere karşı koruyabileceğiniz bir kaç basit uygulama bulunmaktadır. Duştan çıktıktan sonra ıslak saçları havlu ile sarmayın, saç derisin nefes almasını engelleyen çok sıkı şapka ve bandalar kullanmayın ve saçlarınızı ıslakken fırçalamayın. Bunlara dikkat ederseniz koparak dökülmeleri azaltabilirsiniz.

  Stres tüm vücut üzerinde olduğu gibi saçlar üzerinde de olumsuz etki yaratmaktadır. Aşırı ve sürekli stres saçların erken dökülmesine ve bölgesel açılmaların en büyük nedenlerinden biridir. Bu yüzden stresi azaltacak hobiler bulmanız saçlarınızdan midenize, cildinizden kalbinize pek çok alanda size yarar getirecektir. Sürekli stres vücudun ihtiyacı olan amino asitlerin, vitamin ve minerallerin emilmesini engeller. Düzenli yürüyüşler ve gezersiz yaparak, sevdiğiniz bir hobi bularak stresi azaltabilirsiniz. Dinlenmeye ve kendinize vakit ayırmaya özen gösterip vitamin takviyesi alırsanız stresin olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz.

  Saçlarınız beklemediğiniz bir anda hızla dökülmeye başlamışsa daha ciddi bir sağlık sorununa işaret ediyor olabilir. Örneğin tiroit bezlerinde yaşanan sorunlar ani saç dökülmesine yol açabilmektedir. Bu durumda vakit kaybetmeden bir doktora gitmeniz ve saç dökülmesinin arkasında yatan sağlık sorunu tespit etmeniz gerekir.
   
Saçlarım çok dökülüyor ne yapabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saçlarım çok dökülüyor:(

  Saçlarım çok dökülüyor:(

  Selam; benim saçlarım çok dökülüyor kaç şampuan değiştirdim bir şeye yaramadı:( Doktora gittim Allaha şükür kanımda temiz hiç bir sorun yok.Nasıl durdurucam bu dökülmeyi?
 2. saçım çok cansız ne yapabilirim ?

  saçım çok cansız ne yapabilirim ?

  Ya melekler benim sıkıntım saçlarım inanılmaz cansız durumda. Yani telleri o kadar ince ki biraz asılsam hemen kırılıyorl. Yoğum saçım var yani çok az da değil ama çok cansız telleri var bu hususta bana kim yardımcı olacak teşekkürler.saçım çok cansız ne yapabilirim ? Ne kullanabilirim. Denenmiş bişeyiniz var mı tşk.
 3. saçlarım çok yağlanıyor ne yapabilirim?

  saçlarım çok yağlanıyor ne yapabilirim?

  saçlarım çok yağlanıyor her gün yıkamak zorunda kalıyorum her gün iş çıkışı banyoya koşmaktan bıktım napabilirim?
 4. Saçlarım Dökülüyor, Ne Yapabilirim?

  Saçlarım Dökülüyor, Ne Yapabilirim?

  saçlarım dökülüyor, saç dökülmesi, aşırı saç dökülmesi Sevgili melekler, günlük olarak elinize gelen aşağı yukarı 80 tel saç normaldir. Ancak bu sayı 80'i geçiyor ve tutam tutama doğru gidiyorsa ortada mutlaka bir sorun var demektir. Önüne geçilmediği takdirde böyle bir durumda kişinin saçlarını hızla kaybettiğini belirten uzmanlar, saç dökülmelerinin başlangıç aşamasından itibaren neler...
 5. Saçlarım çok yağlı ne yapabilirim?

  Saçlarım çok yağlı ne yapabilirim?

  yağlı saçlar için bakım önerileri,yağlı saçlar için öneriler,yağlı saçlar için kürler,yağlı saçlar için yapılması gerekenler,yağlı saç hakkında bilgiler Şüphesiz kadınların en büyük problemlerinden biri de saçlarının çabuk yağlanmasıdır. Hergün duş almaktan bıktıysanız üzülmeyin! Saç yağlanmalarının da çözümü var. İşte saçların yağlanmasını geciktirecek 5 basit ipucu... -Duş alırken suyun...

Sayfayı Paylaş