Etiketler:
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Saçlariniz uzamiyormu?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

sac bakimi, kökler, bakim, kadinca, engellemek icin, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz

Saclariniz uzamiyormu?

Saç köklerimiz saç tellerine hayat veren organlarımızdır. Saç köklerimiz normal koşullarda saç tellerine yeni kısımlar ekliyerek saçları uzatırlar.
    Günümüzde saç yapımını hızlandıracak bir çözüm henüz bilinmemektedir.

Bazı ilaçların kullanımı beslenme bozuklukları stres gibi faktörlere bağlı olarak saç uzamasında yavaşlama olasıdır.
    Saç köklerinin beslenmesini bozan durumlarda da saç uzaması yavaşlar. Sigara yine damaraları büzücü etkisi ile kan dolaşımını bozan ve besinlerin oksijenin hücrelere ulaşımını engelleyen bir faktördür.

Engellemek için:

• 50 ml Susam Yağı
    • 50 ml Ceviz Yağı
    • 50 ml Çörek Otu Yağı
    • 20 ml Çam Terebentin
    • 2 ampül E Vitamini
    • 2 ampül B Vitamini
    Bütün ürünler karıştırılır ve haftada 2 – 3 kez uygulanır. Bu karışım hafif nemli temiz bir saça uygulanır ve streç flme sarılır üzeride temiz sıcak bir havlu ile kapatılır yaklaşık 2 saat kadar beklenir bitkisel bir şampuanla yıkanır. Şampuanın bitkisel olması çok önemlidir kimyasal şampuanlar saç tellerini inceltir ve dökülmesine sebep olabilir. Ayrıca bu formül saçlarınızı güçlendirir ve dökülmesine engel olur.

Kaynak: Tibbisifalibitkiler.com

Saçlariniz uzamiyormu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saclarım

saclarım

selam melekler...ben palette il1 le sacımı actım üzerinede 2 kez loreal castingin bal köpüğü rengini sürdüm cok güzel oldu sacım dogal dalgalı oldugundan... ama saclarım yıprandı galiba eskısı gibi bakımlı degil cevredende farkediliyorr.saclarım yandı.ne yapmam gerekıyor caresı varmı fikri olanlar acil yardımm lütfenn
  2. saç aksesurları

saç aksesurları

Baharı saçlarınızda yaşamaya ne dersiniz sevgili melekler.İşte sizler için bahar kokulu saç aksesuarları. Nur Toktay, kısa bir süre önce saç aksesuarı ve şapka tasarımları ile kendi haute couture markasını yarattı; stil sahibi kadınlara NUR TOKTAY markası altında casua, trendy ve fashion çizgide kolleksiyonlar sunuyor.Farklı bir tarzı olduğunu düşünenlerin ve kendi stilini kendi...
  3. Saç aksesuar

Saç aksesuar

hatice sultan saç modelleri hatice sultan saç takıları Çeşitli modeller..
  4. Podyumlardan saçlar

Podyumlardan saçlar

podyum topuzu podyum saç modelleri 2011 İlkbahar Yaz Koleksiyonlarının tanıdıtıldığı defilelerde kahkül, at kuyruğu, örgü, topuz ve kabarık saç modelleri dikkat çekiyor. Marc Jacobs, Celine, Miu Miu, Chanel ve Hermes vb birçok markanın defilelerinde kullanılan saçlar ne kadar show amaçlı olsa da bazı modeller uygulanabilir. Benim bu aralar en sıklıkla kulandığım saç modeli, Chanel...
  5. saç

saç

saçım koyun yünü gibi kendim kestim bitarafı yamuk bitarafı uzun çok kötü kabarık kırık dolu iğren. napıcam

Sayfayı Paylaş