Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Saçlarınızı boyarken yıpratmayın!

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  saçı yıpratmayan boya yıpratmayan saç boyası Güzelliğin vazgeçilmez unsurlarından olan saçlarınızı güzeleştirmeye çalışırken iyice yıpratmayın. Çünkü saçlarınız kaybetmeyi göze alamayacağınız şeylerin başında gelir.
  Kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar mı[​IMG] hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek[​IMG] beyazları gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için en uygun saç boyası nasıl seçilir? Hangi metoda öncelik tanınmalı? Saç sağlığına zarar vermeden nasıl kullanmak lazım? İşte aradığınız bütün cevaplar burada!
  Kına çok popülerdir. Kınanın avantajı çivit[​IMG] papatya gibi diğer doğal boyaların saç sağlığına verebileceği tehlikelerin hiçbirini bulundurmamasıdır. Kına en fazla tanınan doğal saç boyasıdır.
  Hem saç boyası hem de dövme yapımında kullanılan kına; Kuzey Afrika[​IMG] Orta Doğu ve Hindistan’da yetiştirilen bir bitkiden elde edilir. Bu bitkiden elde edilen renkler sarıdan kırmızıya kadar değişirken esmer veya turuncu tonlarından geçer. Bunlar da maun ve kumral yansımalar elde edilmesine neden olur.
  Birçok doğal boya kına kullanılarak yapılır. Ancak[​IMG] bu bitki fazla bir renk seçeneği sunmaz; bu nedenle bazı üreticiler kına ile çivit gibi farklı karışımlar yoluna gider.
  Doğal boyalar saç telinin içine nüfuz etmez[​IMG] beyaz saçı tam olarak kapatamaz. Ancak saça bir ışıltı ve dolgunluk kazandırır. Dolayısıyla saça bakım yapmaları nedeniyle avantajlıdır. Eğer saçınızı boyamak değil de sadece kuvvetlendirmek istiyorsanız nötr kına uygulayın: boya maddelerinden arınmış kına saçınızı boyamaz.
  Doğal boyaların özelliği[​IMG] sentez ile elde edilmiş boyalara oranla çok daha ufak moleküllerden oluşmasıdır. Bu özellik onların saç telinin tümüne ve özellikle saç telini oluşturan kabuğa nüfuz etmelerini sağlar. Böylece direkt boyaların yaptığı gibi saç renginin geneliyle bütünleşirler.
  Doğal boyalar şampuanlamayla yok olur. Düzenli olarak kullanılırsa yoğunlukları artar; çünkü saçta halen var olan boyanın üzerine tutunurlar. Böylece doğal boyalar[​IMG] saçın genel bütünlüğünü bozmadan saç renginin sabit tutulabilmesi açısından yararlıdır.
  Kimyasal boyalara oranla daha uzun bir bekleme süresiyle uygulanmalıdırlar. Bu süre genellikle bir saat olmasına rağmen[​IMG] her şey saçınızın doğal rengi ve kalitesine bağlı olarak dikkatle uygulanmalıdır. Örneğin açık renk saçta “havuç turuncusu” gibi bir sonuç istenmiyorsa[​IMG] uygulama süresi kısa tutulmalıdır.
  Doğal boyayla boyanmış bir saça kimyasal boya uygulandığında[​IMG] kutuda belirtilen süreden daha uzun bir uygulama süresine ihtiyaç vardır. Kimyasal bazlı boyanın kuvvetlenen saça nüfuz etmesi ve bunu aşması daha uzun süre tutar. Beklenen neticeyi almak bazen birkaç denemeyle mümkün olur.
   
Saçlarınızı boyarken yıpratmayın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saçlarınızı kurularken yıpratmayın

  Saçlarınızı kurularken yıpratmayın

  Saçların sürekli fön karşısında olması zamanla saçlarda yıpranma yapar. ben özellikle yaz aylarında elimden geldiğince saçlarımı doğal yolla kuruturum yani fön makinesi kullanmam. Kış aylarında ise bu işlem sağlık açısından olamayacağı için saçınızı kurularken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor bu noktalara şimdi birlikte göz atalım Saçı, saç kurutma makinesiyle kuruttuğunuz zaman,...
 2. Evde Saç Boyarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Evde Saç Boyarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  evde saç boyama evde saç boyarken Saç boyatmak için illa ki kuaföre gitmek gerekmez elbette melekler :) Bize yakışan, ten rengine uygun saç rengi bulunduktan pekala evde kendimiz de saçlarımızı boyayabiliriz. Yalnız evde saç boyarken bazı hususları dikkate almamız gerekir. Dikkatli olduktan sonra evde saç boyama girişimimiz başarıyla sonuçlar. Şimdi gelelim nelere dikkat edeceğimize :)...
 3. Evinizi boyarken dikkat edin

  Evinizi boyarken dikkat edin

  bu konu; iç sephe duvar boyası,dış cephe duvar boyası hakkında bilgiler vermektedir Son baharın gelmesiyle ,ev deki tadilatlar boyamalar başladı.Evin görünümüne estetik ,görünüm katan duvar boyaları hakkında bilmediğimiz o kadar çok şey varki. Fiziksel etkilerinden dayanıklılığına,kimyasal etkilere karşı dayanıklılığına,vs gibi bilmediğimiz çok şey var . Boya diyip geçmeyin hanımlar.Boyanın...
 4. saç boyarken saçlar kirli mi temiz mi olmalı

  saç boyarken saçlar kirli mi temiz mi olmalı

  bana arkadaşım saç boyatmaya giderken yada saç boyarken kirli olursa daha iyi tutar dedi bunun gerçekliği var mı saç boyatırken yıkamalımıyım yoksa kirli mi olmalı
 5. Saçlarınızı Boyarken Bu Noktalara Dikkat Edin!

  Saçlarınızı Boyarken Bu Noktalara Dikkat Edin!

  Bu sayfa; Saçlarınızı Boyarken Bu Noktalara Dikkat Edin konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, artık saçlarınızın boyanma zamanı gelmişse ve beyazlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamışsa tek çare boyamaktır elbette. Tabi boyamak kolay, asıl önemlisi saçlarınıza zarar vermeden, size en uygun renkle saçlarınızı boyamaktır asıl olan. Bunun için size yardımcı olmak istiyoruz...

Sayfayı Paylaş