Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Sadaka ile ilgili güzel sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sadaka ile ilgili güzel sözler sadaka ile ilgili sözler sözleri hikayeler kıssalar Sadaka ile ilgili özlü ve güzel değerli sözleri sizlerle paylaşmak istiyorum

*Akrabasından muhtaç kimse varken başkalarına sadaka vermeyi Allah kabul etmez. (Mücahid)

*Az sadaka çok belâyı def eder. (Atasözü)

*Başa kakanın sadakasını Allah kabul etmez. (Hadis-i Şerif)

*Benden bir sadaka veya bir hediye kabul eden kimsenin bende olan hakkı, benim onda olan hakkımdan daha büyüktür. Çünkü o benden, benim için Allah'a yakınlık vesilesi olan bir şeyi kabul etmiştir. (Leys bin Sad)

*İlmi olan ilminden, malı olan da malından sadaka versin. (Hadis-i Şerif)

*İsteyiciyi boş çeviren eve, bir hafta melekler uğramaz. (Hz.İsa a.s.)

*Kim bir Müslümana bir elbise giydirirse, o elbiseden o fakir üzerinde bir yama kaldığı müddetçe elbiseyi giydiren, Allah Teala'nın himayesindedir. (Hadis-i Şerif)

*Malın bekçisi sadakadır. (Atasözü)

*Namaz seni yolun yarısına ulaştırır, oruç da hükümdarın kapısına ulaştırır. Sadaka ise, hükümdarın huzuruna çıkarır. ( Ömer bin Abdülaziz )

*Oğlum, bir hata işlediğinde hemen akabinde sadaka ver. (Lokman a.s.)

*Sadaka, bedenî ibâdetlerden ve nâfile ibâdetlerden üstündür. (S. Ahmed Rufai)

*Sadakanın en faziletlisi, senden yüz çeviren akrabaya verilendir. (Hadis-i Şerif)

*Sadaka, yetmiş şerrin kapısını kapatır. ( Hadis-i Şerif )

*Sadakayı lâyık olana ver ki, o da hayır görsün. ( Hz.Ali r.a )

*Sıhhatli kalmak istiyorsan sadaka vermeyi ihmâl etme. (Muzaffer Çoşkun)

Sadaka ile ilgili güzel sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. korku ile ilgili söylenmiş güzel sözler...

korku ile ilgili söylenmiş güzel sözler...

korkaklık ile ilgili sözler korkaklıkla ilgili sözler saygıyla korkak sözleri korkaklarla # Allah korkusundan ağlayan Cehenneme girmez.Hadis-i Şerif # Allah korkusundan ürperip tüyleri kalkanın ağaçtan yaprak dökülür gibi günahları dökülür.Hadis-i Şerif # Allahü teâlâ'dan korkandan her şey korkar. Allah'tan kork­mayanı her şeyle korkuturlar. Hadis-i Şerif # Başkalarını korkutanın,...
  2. İnsan sevgisi ile ilgili güzel sözler

İnsan sevgisi ile ilgili güzel sözler

insan sevgisi ile ilgili sözler sevgi ile ilgili güzel sözler insan sevgisi atasözleri anne sözleri Her sevginin başı ilk olarak insanları sevmekle başlar insanları sevmeyen ne kendini sever nede yaşamayı.Bakalım atasözleri ve özlü sözleri söyleyenler bu konuda bizlere ne gibi şeyler söylemişler * Anasının bastığı yavru incinmez * Kadın getir,bey doğursun * Anam olsa da taştan olsa * Ananın...
  3. Anneler Günü ile ilgili güzel sözler

Anneler Günü ile ilgili güzel sözler

Anneler Günü Anlamlı Sözler, Anneler Günü Kutlama Sözleri En Güzel Anneler Günü Sözleri Anneler Günü ile ilgili güzel sözler Sayılı günlerin kaldığı anneler günü için, biz de bu yazımızda üyelerimiz arasında ki tüm anneler için ve bizi ziyaret eden anneler için, hatta tüm dünya anneleri için en güzel anneler günü sözlerini sunuyoruz. Eger bana gozlerınle degıl de kalbınle bakmıs olsaydın,...
  4. Dil ile ilgili güzel sözler ve özdeyişler

Dil ile ilgili güzel sözler ve özdeyişler

Dil ile ilgili güzel ve anlamlı ünlü filozofların söylediği sözler özdeyişler “Türk demek dil demektir Ulus olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir Türk ulusundanım diyen kişi, her şeyden önce ve kesinlikle Türkçe konuşmalıdırTürkçe konuşmayan bir kişi, Türk kültürüne ve ulusuna bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz” “Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene !”...
  5. Öğretmenler günü ile ilgili  güzel sözler

Öğretmenler günü ile ilgili güzel sözler

24 kasım öğretmenler günü,24 kasım öğretmenler günü sözleri,öğretmenler günü ile ilgili özlü sözler,en güzel öğretmenler günü sözleri Her Yıl 24 Kasım'da değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü ' nü kutluyoruz. İşte Eğitim Öğretim ile İlgili sözler (Öğretmenle İlgili Sözler) Öğretmenle ilgili özlü sözler... * Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar...

Sayfayı Paylaş