Sadakatsiz Kadınlar Hakkında önemli saptama

ASİMELEK

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Sadakatsiz Kadınlar Hakkında önemli saptama
aldatma, aldatma genleri, aşk, cinsel ilişki, cinsel ilişkiler, cinsel yaşam, cinsellik, erkek, erkekler, erkeklerde testosteron hormonu yüksekliği, güzel kadın, ihanet etmek, kadın, kadın aldatırmı, Kadın-Erkek İlişkileri, kadınlar, kadınlar neden aldatır, sadakat, sadakatsizlik, testosteron hormonu, testosteron hormonu yükselmesi
392124da955abd0a6d.jpgİngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, ihanet etmek, kadının geninden kaynaklanıyor. Peki, bu gen hangi kadınlarda var? Acaba biz de fark etmeden “aldatma genleri” taşıyor muyuz?

Aldatma üzerine ilginç gerçekler…

Alman Bild am Sonntag Gazetesi’nde yer alan haberde, Londra’daki St. Thomas Hastanesi’nde Prof. Tim Spector ve ekibi tarafından yapılan araştırmaya yer verildi. Kadınlara aldatma alışkanlıkları hakkında sorular sorularak bilgi alınırken, çıkan sonuç oldukça şaşırtıcı oldu:

Kadınlardan yüzde 23′ü eşini aldattığını söyledi. Daha ilginci ikiz kardeşlerden biri, eşini aldattığını söylediyse diğer kardeşin de ihanet etme olasılığı yüzde 55 olarak ortaya çıktı. Genleri aynı olan tek yumurta ikizlerinde iki kardeşin de aldatma olasılığının daha da yüksek olduğu belirlendi.

Prof. Spector, ihanetin genlerle ilgisi olmasının, çeşitli genlerin birbirine etki yapmasından kaynaklanabileceğini söyledi. Prof. Spector, “Aynı durum, insanların riski sevmesinde de yaşanıyor. Burada da birçok genin birbirine etkisi bu duyguyu ön plana çıkarıyor” dedi.

Güzel kadınlar aldatıyor!

ABD’li bilim adamları, güzel kadınların, eşlerini veya sevgililerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırma için yaşları 17-30 arasında değişen 58 kadınla yüz yüze görüşüldü.

Teksas Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre, güzel kadınlarda, kadınlık hormonu östrojenin bir türü olan ‘östradiol’ isimli bir hormon bulunuyor. Bu hormon seviyesi yüksek olan kadınların aldatma riski daha yüksek oluyor.

Ayrıca bu hormonun yüksek olduğu kadınlar, daha fazla partner değiştiriyor. Güzel kadınlar, çevresindeki erkeklerden daha çok ilgi görüyor ve kendilerine güvenleri daha yüksek. Bu yüzden de aldatmaya eğilimli oluyorlar.

Araştırmayı yapan Dr. Krîstina Durante, bu hormon seviyesi yüksek olan kadınların sadece çocuklarına daha iyi bir baba ve iyi bir koca değil, daha fazla şey istediğini tespit etti.

Bu kadınların standartları yüksek oluyor ve erkeklerden daha yüksek beklentileri bulunuyor. Ayrıca tıpkı erkeklerdeki testosteron hormonu yüksekliği gibi, cinsel istekleri daha fazla oluyor.


 

Benzer İçerikler

orjinal-catlaq
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
orjinal-catlaq
orjinal-catlaq
laetitia
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
kumsall
kumsall
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
14K
Taurus
Taurus
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
AuSSie-AnGeL
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
AuSSie-AnGeL
AuSSie-AnGeL
Üst