1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Şafak Güçlü kimdir

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  şafak güçlü kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler

  Tiyatro oyuncusu, sinema ve dizi oyuncusu, reklam oyuncusu Şafak Güçlü hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler!


  [​IMG]


  1978 İstanbul doğumlu olan Şafak Güçlü aslen İzmirlidir. Henüz 5 yaşındayken kamera karşısına geçer ve bu güne kadar bir çok sinema filmi, dizi ve reklamda oynar.

  6 yaşındayken müziğe ilgi duyar ve piyano çalmaya başlar. 14 yıldır profesyonel olarak sahnelerde piyanistlik yapar. Güçlü 1996 senesinden beri deneme hikaye ve film senaryoları yazmaktadır.

  İlk, orta ve liseden sonra Akademi İstanbul'da önce TV sunuculuğu ardından da oyunculuk bölümlerini bitirir.

  1997-1999 yılları arasında Fatih Belediye Tiyatrosunda Sheakespear'in "Bir Yaz Gecesi Rüyası" eserinde oyunculuk yapmıştır.

  Aynı sene içerisinde yine Fatih Belediyesinde Erol SAYAN yönetiminde Türk Sanat Müziği nota ve nazariyat eğitimi almıştır.

  Paris ajans isimli özel bir Dershanede 2 yıl ekran sunuculuğu ve Tv sunuculuğu eğitmenliği ve bölüm başkanlığı.

  2000-2001 senelerinde vatani görevi sırasında İskenderun Subay Orduevinde orkestra şefliği, Müzik ve Tiyatro eğitmenliği.

  2001 senesinde yılın askeri ödülü ve birçok takdir ve teşekkür ödülleri…

  2004 yılında Türk motifleri taşıyan ve tamamıyla kendi kültüründen yararlanan İlk korku filmi olan BÜYÜ isimli sinema filminin Senaristliğini yapmıştır.

  2006 senesinde Şeker Film casting adına PATİ SHOW isimli evcil hayvanları konu alan bir tv programının Sunucu, Senarist ve Yönetmenliğini yapmıştır.

  2006 yılında Çılgın Dersane (Şafak Güçlü- İrfan Saruhan) 2007 yılında ise Çılgın Dersane kampta sinema filmlerinin senaryosunu yazmıştır.

  2007 aralığında çekimlerine başlanan Türk-Hindistan ortak yapımı olan Miras isimli bir sinema filminde oyunculuk hayatına devam etmektedir.

  Deneyimleri arasında; 4 sinema filmi, 9 dizi ve 5 reklam filmi oyunculuğu vardır. Ayrıca 14 yıl profesyonel sahne deneyimi, 4 yıl radyo yöneticiliği ve programcılığı, 2.5 ay İzmir Kordon Tv’de Talk Show Sunuculuğu yapmıştır.

  Çalıştığı Radyolar:

  Jest Fm
  Best Fm
  Radio Final
  Kanbay Fm
  Lokum Fm
  Çarşı Fm

  Sinema Filmleri:

  OĞLUM OĞLUM
  İKİ DÜNYA ARASINDA
  KAYIP HAYAT
  BÜYÜ
  MİRAS
  ÇILGIN DERSANE
  ÇILGIN DERSANE KAMPTA

  Dizi Filmler:

  ESKİ DOSTLAR (4 BÖLÜM)
  FERHUNDE KALFA (1 BÖLÜM)
  CANIM KOCACIM (2 BÖLÜM)
  KURTLAR VADİSİ (1 BÖLÜM)
  PERİHAN ABLA (7 BÖLÜM)
  ŞAPKADAN BABAM ÇIKTI
  DELİ YÜREK ( 6 BÖLÜM)

  Reklam Filmleri:

  ZIMBA DERGİSİ
  DIŞBANK
  DAMGA GAZETESİ
  EVİN YAĞLARI
  ALO MATİK

  Tiyatro Oyunları:

  BİR YAZ GECESİ RÜYASI (TİYATRO OYUNU)

  Senaryoları:

  BÜYÜ
  THE LAST EMİR
  DİNMEYEN NEFRET
  ÇILGIN DERSANE
  L’ORKESTRA
  KİN
  ÇILGIN DERSANE KAMPTA
  17 AĞUSTOS
  24 SAAT
  KÜÇÜK DOSTUM
  SIR
   
Şafak Güçlü kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şafak Güçlü

  Şafak Güçlü

  şafak güçlü 1978 İstanbul doğumlu olan Şafak Güçlü aslen İzmirlidir. Henüz 5 yaşındayken kamera karşısına geçer ve bu güne kadar bir çok sinema filmi, dizi ve reklamda oynar. 6 yaşındayken müziğe ilgi duyar ve piyano çalmaya başlar. 14 yıldır profesyonel olarak sahnelerde piyanistlik yapar. Güçlü 1996 senesinden beri deneme hikaye ve film senaryoları yazmaktadır. İlk, orta ve liseden sonra...
 2. Kazım Güçlü kimdir

  Kazım Güçlü kimdir

  kazım güçlü kimdir, hayatı, kısaca hayatı, resimleri, tiyatro oyunları, dizileri, filmleri Tiyatro sanatının başarılı isimlerinden biri olan Kazım Güçlü hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizler için Melek'ler... Kazım Güçlü Doğum tarihi 11 Haziran 1970 Doğum yeri Türkiye/Bursa Mesleği Oyuncu, Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Oyun Yazarı Kazım Güçlü (d.11 Haziran 1970, Bursa) Türk...
 3. Şafak Sezer kimdir

  Şafak Sezer kimdir

  şafak sezer kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri, dizileri, Bir yarışmada birinciliği alarak şöhreti yakalayan Şafak Sezer, "Kutsal Damacana" filminden sonra şimdilerde "Erman Kuzu" olarak karşımıza çıkıyor Melek'ler :) Şafak Sezer (d. 1970) Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. 1989 yılında Ankara Halk Tiyatrosu'nda Haldun Taner'in...
 4. Elif Şafak Kimdir, Resimleri

  Elif Şafak Kimdir, Resimleri

  Elif Şafak Kimdir, Resimleri var mı sitenizde varsa bana konularının linkini atın kızlar
 5. Ahmet şafak kimdir?

  Ahmet şafak kimdir?

  Ahmet Şafak Ahmet Şafak kimdir? Sevilen yorumcu Ahmet Şafak kimdir nasıl bir hayatı olmuştur merak eden melekler için bu makalemizde paylaştık. İstanbul'da doğdum. Bütün öğrenim hayatımı İstanbul'da sürdürdüm.İşletme eğitimi aldım ama bitiremedim.Şu an Bakü Devlet İnce sanat( Devlet Konservatuarı) Üniversitesinde kompozitörlük bölümü öğrencisiyim. Daha önce gazeteciydim.Yayınlanmış 4...

Sayfayı Paylaş