Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Safer Ayı Okunacak Dua ve İbadetler

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu konu safer ayında okunması gereken dualar ve ibadetler hakkında bilgilere yer vermektedir.
  Safer ayı bela ayı olarak bilinmektedir. 14 Aralık 2012 tarihinde safer ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ayda belalardan uzak durmak ve korunmak için okunması gereken dualar ve yapılması gereken ibadetler hakkında merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyoruz.
  [​IMG]

  safer ayı ilk çarşambası
  safer ayının son çarşambası okunacak dualar
  Safer ayında yapılacak ibadetler

  Safer ayının ilk ve son çarşamba gecesi gece yarısından sonra, yeryüzüne nazil olacak belalardan ALLAH’ın izniyle muhafaza olmak için sabah namazından evvel dört rekat nafile namaz kılıp, birinci rekatta fatihadan sonra onyedi Kevser suresi, ikinci rekatta fatihadan sonra beş ihlas’ı şerif, üçüncü rekatta fatihadan sonra bir felak suresi, dördüncü rekatta bir nas suresi okuyup selam verilip safer duası yapılacaktır.

  Safer ayının son Çarşamba gecesi veya gündüzü iki rekat namaz kılıp birinci ve ikinci rekatta fatihadan sonra onbir ihlas’ı şerif okunacak, namazdan sonra yedi defa istiğfar edip, el kaldırıp onbir defa salat’ı münciye okunup, sonunda “İnneke ala külli şey’in kadir”denecek.

  Ayrıca bu ay ümmeti Muhammed için, aile efradımız, anne ve babamız için çokça istiğfar yapılmalı. Fakirler, garipler, yetimler sevindirilmeli. Bolca sadaka verilmeli. Hatimler inilmeli dualar edilmeli. Safer ayında bir çok musibetlerin gelebileceğini Peygamber Efendimiz (s.a.v) hadisi şeriflerinde haber verdiler. Cenabı HAK (c.c) Ümmeti Muhammedi her türlü musibetlerden korusun.
   
Safer Ayı Okunacak Dua ve İbadetler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. safer ayı duası

  safer ayı duası

  Hanımlar bana safer ayı duası ve safer ayı duası manası hakkında bilgi verir misiniz? Şimdiden tşkler ediyorum.
 2. safer ayı namazı

  safer ayı namazı

  Kızlar safer ayı namazı nasıl kılınır ve safer ayı namazı hakkında bilgi istiyorum. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için tşkler.
 3. Safer Ayı duası ve manası

  Safer Ayı duası ve manası

  safer ayı duası safer ayında okunacak dua Safer ayında belalardan korunmak için okunacak dualar vardır. biz de Allah hepimizi belalardan korusun diyor ve ilgili arkadaşlar için Safer Ayı duası ve manası hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler. SAFER AYI DUASI Allahümme ferricna biduhulis safer, vahtimlena bilhayri vezzafer. Safer ayı cezaların indiği bir aydır. Bunun için ilk gün hemen...
 4. Safer Ayı Namaz ve Duaları

  Safer Ayı Namaz ve Duaları

  Bu konu safer ayı namazı ve dualarına yer vermektedir. Safer ayında belalardan korunmak için okunması gereken dualar ve kılınacak namaz hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Davd-u Antaki, "Tezkire" isimli eserinde buyurmuşturki: Gökten inen bütün belalar safer ayının son çarşambasında iner. Bundan dolayı o gün insanlar üzerine çok zor gelir. İşte o gün selam...
 5. Safer Ayında Okunacak Dualar Yapılacak İbadetler

  Safer Ayında Okunacak Dualar Yapılacak İbadetler

  2013 safer ayı ne zaman, safer ayında okunacak dualar, safer ayında yapılacak ibadetler Safer ayı 2013 yılında 4 Aralık yani bugünün tarihine denk geliyor. Peygamber efendimiz(S.A.V) bu ayda ölüm hastalığına tutulmuştur. Safer ayı bela ve felaket ayı olarak da biliniyor. Bu ayda belalardan ve felaketlerden korunmak için okunması gereken dualar ve yapılması gereken ibadetler hakkında sizlere...

Sayfayı Paylaş