1. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0

  Sağlığı yeşillerde arayın

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

  yeşiller, yeşillik yemenin faydaları, sağlık, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam
  SAĞLIĞI YEŞİLLERDE ARAYIN
  Maydanoz, nane gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler sağlık açısından son derece önemli. Sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız, sebze ve meyveleri sofranızdan eksik etmeyin.
  DEREOTU
  ...
  Dereotunun faydaları içeriğindeki monoterpen ve flavonoid bileşiklerinden gelmektedir. Maydanoz gibi antioksidan etki göstermektedir. Bunun için serbest radikalleri elimine eden enzimleri aktive edebilmektedir. Yine içeriğindeki uçucu yağların desteği ile antibakteriyel etki gösterebilmektedir.

  En önemli özelliklerinden biri de kalsiyum açısından zengin içeriğidir, bu sayede menapoz ve romatizma sonrasında kemik yoğunluğu kaybını önleyebilmektedir. Diyet lifi, demir ve magnezyum içeriği de oldukça yüksektir.
  MAYDONOZ
  Sofralarda dekorasyon ürünü olarak kullanılan maydanozun pek çok faydası vardır. Doğada çok nadir bulunan ancak yararları fazlaca olan iki tür bitkisel etken barındıran maydanoz optimal sağlığın korunmasında çok önemlidir.
  Bu etken maddeler tümör gelişimini önlemek, hücreleri zararlı maddelerden koruyucu kalkan görevi gören enzimlerin aktivitesini artırmak, kanserojen maddelerin vücuttan atılmasında önemli görevler üstlenmektedir.
  Luteolin denen bitkisel bileşik çok yüksek antioksidan aktivite göstererek vücudun serbest radikal denen hücre öldürücü maddelere karşı savunmasını artırır. Bu iki önemli etken bileşik dışında C ve A vitamininin öncüsü beta karoten zengin içeriği de pek çok hastalığın önlenmesinde önemli katkılar sağlamaktadır. Kalp krizi riskini artırabilen homosistein seviyelerini düşürmeye yardım ederek kalp dostu bir sebze özelliği de kazanmaktadır.

  NANE
  Anneannelerimizin vazgeçilmez formülü olan nane limonun mide ve barsak rahatsızlıklarında iyileştirici gücü pek çok bilimsel çalışma ile onaylanmıştır. Kasları yatıştırıcı gücü ile hazımsızlık, spazmlar, sindirim güçlüğü gibi sorunları iyileştirebilmektedir.
  TERE
  Terenin, çiğ salatalara lezzet ve canlılık kattığını, ayrıca değerli bir sebze suyu olduğunu vurgulayan uzmanlar, çeşitli vitaminler ve özellikle C vitamini, bazı faydalı esanslar ve mineralleri ile çok tesirli ve faydalı olduğunu belirtiyor. Uzmanlar terenin, karaciğer, böbrek ve bronşları çalıştırdığını, gribi geçirdiğini, kan şekerini düşürdüğünü, kansızlığı giderdiğini, acı tadı ve diğer maddeleriyle mideyi çalıştırıp hazmı arttırdığını, iştahsızlık çekenlere çok fayda verdiğini, bol demiri ile kanı tazelediğini, kansere karşı koruduğunu, bağırsaklardaki çeşitli solucanları döktüğünü kaydediyor.
  Uzmanlar, terenin sinirleri dinlendirdiğini ve cinsel isteği arttırdığını belirterek, çiğ olarak, az miktarlarda yenilmesini tavsiye ediyorlar.
  TAZE SOĞAN
  Taze soğanı her mevsim bulmak mümkün. Son derece faydalı olan soğanı, mutlaka salatalarınızda ve yemeklerin yanında tüketmeniz öneriliyor. Taze soğanın faydalarına gelince;
  - Beyaz kısmı bol miktarda A vitamini içeriyor.
  - İçerdiği koversil maddesinden dolayı, hem allerjilere, hem de kansere karşı koruyucu etkisi var.
  - Esas şifalı kısmı yeşil yapraklarında.
  - İyi bir antioksidan.
  - Ödem söktürücü. Kan şekerini düşürüyor.
  - Yeşil kısımları bol miktarda C vtamini içeriyor.
  - Zayıflamaya yardımcı.
  - Soğuk algınlığına karşı faydalı.
  - Vücut direncini artırıyor.

  [​IMG]
   
Sağlığı yeşillerde arayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bakanlık'tan "112 arayın" çağrısı

  Bakanlık'tan "112 arayın" çağrısı

  Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan, vatandaşların 112 acil servisini kullanmaları konusunda hala istedikleri noktada olmadıklarını bildirdi. Buzgan, “Vatandaşlar hastalarını araçlarıyla götürdüklerinde, başvurdukları sağlık kurumunda hastanın rahatsızlığıyla ilgili acil müdahale yapabilecek uzman ya da yoğun bakım yatağı bulunmayabilir. Halbuki doğru olan şey, 112'nin aranması,...
 2. Yeşil kartlılar kanun yürürlüğe girdikten sonra sağlık hizmetlerinden

  Yeşil kartlılar kanun yürürlüğe girdikten sonra sağlık hizmetlerinden

  Yeşil kartlılar kanun yürürlüğe girdikten sonra sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecekler mi? Yeşil kartlılar Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibariyle 2 yıl süreyle sağlık hizmetlerinden faydalanacaklar, 2 yılın sonunda ise primleri devlet tarafından ödenmek suretiyle genel sağlık sigortasından yararlanmaya devam edeceklerdir.
 3. BAYANLAR Şiddete Uğrarsanız, Arayın!

  BAYANLAR Şiddete Uğrarsanız, Arayın!

  kadına şiddet numarası Şiddet gören kadınlar,şiddete maruz kalmayın artık!!! BAYANLAR Şiddete Uğrarsanız, Arayın! Şiddete Uğrarsanız, Arayın! Kadınla yönelik şiddetle mücadele eden kadın örgütleri, belediyelerin danışma merkezleri, baroların kadın hakları komisyonları, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı aile danışma merkezleri rehberi... Şİddete uğramamanız dileğiyle......
 4. Yeşil Kartlılar Genel Sağlık sigortasına başvurup gelir tespiti yaptıracak mı ?

  Yeşil Kartlılar Genel Sağlık sigortasına başvurup gelir tespiti yaptıracak mı ?

  31/01/2012 tarihine kadar yeşil kartınız var ise sizlerde SGK genel müdürlüklerine başvuru yapacaksınız. Bu durumdan asla korkmayın arkadaşlarım. Devletin size vermiş olduğu yeşil kart iptal edilerek gerçekten hakkı olan insanların bu imkanları yeni yasaya göre iptal edilerek daha kapsamlı ve iyi bir şekle getirelecektir. Hatırlarsınız gerek çevrenizde gerekse aldığınız duyumlarda, parası...
 5. Telefonunuz Çalınırsa Bu Numarayı Arayın !

  Telefonunuz Çalınırsa Bu Numarayı Arayın !

  telefonum çalındı ne yapmalıyım,telefonum çalındı nereyi aramalıyım,telefonum çalınırsa nereye başvurmalıyım,telefonum çalındı ne yapmam gerekiyor Rızası dışında cep telefonu elinden çıkan vatandaşların cep telefonlarını iletişime kapattırabilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde kurulmuş 7 gün 24 saat hizmet veren 0312 294 94 94 numaralı telefondan Bilgi ve İhbar...

Sayfayı Paylaş