Sağlık Bakanı Recep Akdağ Nasıl Zayıfladı?

T

TİTAN

Forum Okuru
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Nasıl Zayıfladı?
sağlık bakanı recep akdağ nasıl zayıfladı kaç kilo verdi diyeti beslenme şekli resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler
Sağlıklı yaşamanın ilk şartı düzenli ve doğru beslenme melekler :) Bunun sonucunda da zaten insanda fazla kilo falan kalmıyor.Bakın obezitenin yaygın olduğu ve ülkemizde de gitgide yaygınlaştığı şu dönemde Sağlık Bakanımız Recep Akdağ mevkisine de uygun olacak şekilde tam 8 kg vererek halka da örnek olmuş,ne güzel :) Bakalım sayın Akdağ zayıflama ipuçlarını verirken neler tavsiye ediyor;

rakdag-203.jpg

“Özel bir diyet uygulamıyorum. Az yiyorum, ara öğünlerde salata ya da yoğurt yiyorum,meyve suyu bile içmiyorum. Su, soda ya da şekersiz ıhlamur içiyorum. Çünkü fazla kilolarımı vermem lazım. 6 kilo fazlam var. En kısa zamanda vereceğime inanıyorum.Ara öğün, bazı günlerde beşe çıkıyor. Vakitsizlikten her zaman ara öğün yiyemiyorum. Bizim yaşam biçimimizi vatandaş örnek almamalı. Günlük mesaimiz 14 saati buluyor. Normal çalışma hayatında 8 saat mesai yapan birisi için bu çok daha kolay.Yavaş yiyeceksiniz, iyice çiğneyerek bitireceksiniz, acıkmadan sofraya oturmayacaksınız, iş olsun diye yemeyeceksiniz, tok kalkmayacaksınız,midenizi doldurmayacaksınız, midenizin üçte birini dolduracaksınız, üçte birine su koyacaksınız, kalan üçte biri boş bırakacaksınız. Yavaş yiyince bir süre sonra doygunluk hissi oluşuyor. Bir de televizyon karşısında yiyecek içecek tüketilmeyecek.''

Sayın Akdağ'ın bu örnek davranışı takdire şayan melekler :) Sağlıksız beslenmenin günden güne yaygınlaştığı ülkemiz henüz dünyanın en yağlı ülkeleri arasında yer almıyor ama böyle giderse olacağı da o!...

Geri