Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Sağlık hizmetleri için ek ücret alınacak mı ?

  Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Sağlık hizmetleri için ek ücret alınacak mı ?
  Genel sağlık sigortasında sigortalılar esas itibariyle herhangi bir ücret ödemeden sözleşmeli sağlık kuruluşlarından yararlanabileceklerdir.

  Ancak; kamu sağlık kuruluşları standart hizmetler dışında kalan otelcilik hizmeti ve öğretim üyesi ücreti için ilave ücret alabileceklerdir. Sözleşmeli özel sağlık kuruluşları ise belirlenen sınır dahilinde ilave ücret alabileceklerdir.

  Acil hallerde sözleşmesiz sağlık kuruluşlarına yapılan müracaatlarda, tedavi bedelleri Kurumca karşılanacaktır. Bu durumda, sözleşmeli ve sözleşmesiz sağlık kuruluşları ilave ücret alamayacaklardır.


   
Sağlık hizmetleri için ek ücret alınacak mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Domates için ek önlemler alınacak

  Domates için ek önlemler alınacak

  TARIM ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, yaş meyve sebze konusunda Rusya ile yaşanan sorunun giderildiğini belirtti. Eker, "Biz müşterinin arzu ettiği standartta, arzu ettiği kalitede, arzu ettiği ölçüde mal satmaya gayret ediyoruz" dedi. Eker, dün TBMM Genel Kurul’da iki ülke arasında konuyla ilgili mutabakat metni imzalandığını söyledi. Rusya ile yaşanan sorunların bir kısmının ticari...
 2. Sağlık hizmetlerinden yararlanmam için şartlar nelerdir?

  Sağlık hizmetlerinden yararlanmam için şartlar nelerdir?

  sağlık hizmetlerinden yararlanmam için şartlar nelerdir Sağlık hizmetlerinden yararlanmam için şartlar nelerdir? Mevcut uygulamada sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için SSK sigortalılarının kendisine 90 gün, bakmakla yükümlü oldukları kişilere 120 gün, Bağ-Kur sigortalıları için 240 gün hastalık sigortasından prim ödeme şartı, yeni düzenleme ile 30 güne indirilmiştir.
 3. 18 yaşından küçük olan herkes genel sağlık sigortası kapsamına alınacak mı?

  18 yaşından küçük olan herkes genel sağlık sigortası kapsamına alınacak mı?

  18 yaşından küçük olan herkes genel sağlık sigortası kapsamına alınacak mı?Evet, 18 yaşından küçük çocuklar, anne veya babalarının sigortalı olup olmadığına bakılmaksızın genel sağlık sigortası kapsamında olacaklar ve sağlık yardımlarından yararlanacaklardır.
 4. Primini ödemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacaklar mı?

  Primini ödemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacaklar mı?

  Primini ödemeyen vatandaşlar sağlık hizmeti alamayacaklar mı? Prim ödeme yükümlüsü olduğu halde sağlık hizmeti sunucusuna başvurduğu tarih itibariyle 60 günden daha az prim borcu bulunanların sağlık hizmetlerinden yararlanmaması söz konusu değildir. Ayrıca, 18 yaşını doldurmamış olan kişiler, tıbben başkasının bakımına muhtaç olan kişiler, acil haller, iş kazası ile meslek hastalığı halleri,...
 5. Yeşil kartlılardan muayene ücreti alınacak

  Yeşil kartlılardan muayene ücreti alınacak

  yeşil kart muayene ücreti listesi yeşil kart muayene ücreti kartla gözlük alınırmı Maliye Bakanlığı, yeşil kartlılardan muayene katılım payı tahsilini yeniden düzenledi. Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan imzasıyla ilgili Bakanlıklar, Başkanlıklar, Valilikler ve Rektörlüklere gönderilen yazıya göre, yeşil kart verilerek tedavisi sağlanan kişilerin muayene katılım payının tahsili,...

Sayfayı Paylaş