gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    0

Sağlık ve Afiyet Duası

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

sağlık duası sağlıkla ilgili dualar sağlıkla ilgili dua İslamın korunmasını istediği beş esastan birisi de hayat ve sıhhattır.Onun için sağlığı korumak,ve gerekli tedavi yöntemlerine başvurmak dini bir görevdir.Peygamberimiz (s.a.s) bunu arkadaşlarına emrettiği gibi,kendiside günün imkanları içinde tedavi olmuştur.Bunun Yanında manevi tedaviye de başvurmuş,Bunun için de dua ve ayetler okumuştur.

Peygamberimiz (s.a.s) sabah akşam şu duayı okuyarak Allah'tan sağlık,afiyet ve iyilik istemiştir;

ااَللهُمَّ اِنّيِ أَسْأَلُكَ الْعَفْوَ وَ الْعاَفِيَةَ فِي الدُّنْياَ وَلاَخِرَةِ
    OKUNUŞU:"Allâhumme innî es'elüke'l-afve ve'l âfiyete fi'd-dünyâ ve'l-âhırah."
    ANLAMI:"Allah'ım! Senden dünya ve ahirette af,sağlık,sıhhat ve nimet istiyorum."(Ebu Davud,edep,110)
    Ayrıca;Sahabeden Hz. enes (r.a) anlatıyor.Peygamberimiz (s.a.s) hastalıklara karşı şu duayı okurdu;

اَللهَمَّ اِنّيِ اَعُوذُ بِكَ مِنَ الْجُذَّامِ والْبَرَصِ وَالْجُنُونِ وَمِنْ سَّئِ

الاَسْقاَمِ

OKUNUŞU;"Allâhümme innî e'ûzü bike mine'l-cüzzamı ve'l-barasi ve'l-cünûni ve seyyi'il-eskâm".
    ANLAMI:"Allah'ım! Cüzzamdan,barastan delilikten ve hastalıkların kötüsünden sana sığınırım." (ebu davud,Salât,367)
    Dikkat edilirse Peygamberimiz (s.a.s)'in o dönem için tedavisi olmayan hastalıklar için Allah'a dua ettiği ve ona yakalanmamak veya Ondan kurtulmak için yardım istediği görülmektedir

Sağlık ve Afiyet Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkek ve kadın duası..

erkek ve kadın duası..

EVLi ERKEK DUASI Allahım... Karımı her türlü tehlikeden koru,gerekirse ben tehlikeye atlayayım.Onu hic yorma,gerekirse ben yorulayım O çalismasın,ben çalışayım O hasta olmasin,ben olayım... Allahım o aldatmasın,ben aldatayım Benim güzel karım dul kalmasın,ben kalayım... EVLi KADIN DUASI Allahım lütfen bana; Deniz kadar etkileyici bakişlari olan ve yakışıklı (Aliye), Ferit...
  2. Saglık ve afiyet duası

Saglık ve afiyet duası

sağlık duası sağlık duaları için dualar saglik duasi için dua saglık ve afiyet duası ... İslamın korunmasını istediği beş esastan birisi de hayat ve sıhhattır.Onun için sağlığı korumak,ve gerekli tedavi yöntemlerine başvurmak dini bir görevdir.Peygamberimiz (s.a.s) bunu arkadaşlarına emrettiği gibi,kendiside günün imkanları içinde tedavi olmuştur.Bunun Yanında manevi...
  3. Celcelutiye Duası ve hikmeti ?

Celcelutiye Duası ve hikmeti ?

celcelutiye duasi celcelutiye celcelutiyenin sırları duasının sırları hikmetli dualar Celcelutiye Duası Nedir? Celcelûtiye, Süryanîce “bedî” demektir. Resûl-i Ekrem Efendimize (S.A.V.) Hazret-i Cebrâil (as) tarafından indirilen ve içinde İsm-i Azâm'ı da taşıyan yüksek mânâlar, Hazret-i Ali (R.A.) tarafından Celcelûtiye adıyla ve cifir ilmine göre bir çok tarih de düşürülerek Süryanî...
  4. Borç ve Sıkıntı Duası

Borç ve Sıkıntı Duası

Borç ve Sıkıntı Duası rica ediyorum sizden lütfen borç ve sıkıntıdan kurtaracak duayı yazın bana arkadaşlarım.
  5. Tövbe ve İstigfar Duası

Tövbe ve İstigfar Duası

İstigfar Duâsı Tövbe ve İstigfar Duâsı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve bizden istigfar duası isteyen misafirimize, tövbe istigfar duası ve okunuşunu aktarıyoruz. Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ...

Sayfayı Paylaş