Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Sağlıkçılara maaş yükseltme sinyali

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sağlık Bakanlığı, sağlıkçıların maaşlarının düşüklüğünün önüne geçmek için çözüm arıyor. Sağlık çalışanları, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun’u ziyaret ederek, sorunlarını dile getirdi, çözüm istedi.

  Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci, Müsteşar Nihat Tosun’un; sağlıkçıların maaşlarının düşüklüğünün önüne geçmek için çözüm aradıklarını, bu konuda çalışma yaparak maaşları yükseltmek istediklerini söylediğini belirtti.

  Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmek ve çözüm istemek adına Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Tosun’u ziyaret ettiklerini belirtti.

  Kahveci, sağlık çalışanlarının döner sermayelerinin emekliliğe yansımadığını ve aldıkları maaşların düşük olduğundan şikayetçi olduklarını ifade ederek “Sağlık çalışanlarının maaşları polisin, öğretmenin maaşından geride kaldı. Döner sermaye emekliliğe yansımadığı için emeklilikte daha düşük ücret alacaklar. Türk Sağlık-sen olarak sağlık çalışanlarının en büyük sorun olarak gördükleri bu meselenin çalışanlar lehine bir an önce çözülmesini talep ettik” dedi.


  “MAAŞLAR İÇİN ÇÖZÜM YOLU ARIYORUZ”

  Tosun’un bu konuya ilişkin süreç başlattıklarını ve maaşların yükseltilmesi için çalıştıklarını kaydettiğini bildiren Kahveci şunları söyledi:

  “Müsteşar vekili Nihat Tosun, bize bu personellerin diğer kurumlardaki eş değerleri ne kadar maaş alıyor, onları araştırdıklarını ve karşılaştırmasını yaptıklarını söyledi.

  Bu konuda Maliye Bakanlığı ile çalışarak eşdeğerlerini çıkarıyorlarmış. Bu konuda kendilerinin hassas olduklarını ve çalışanların maaşını yükseltmek istediklerini bizlere söyleyen Tosun, sağlık çalışanlarının maaş bakımından polis, öğretmen gibi diğer personellerin gerisine düştüğünü de kabul etti ve bu konuya müdahil olduklarını belirtti.

  Türk Sağlık-Sen olarak bizden de bu konuda diğer kurumlarda eşdeğer personelin aldığı ücretleri araştırmamızı ve birlikte bir veri ortaya koymamızı istedi. Biz de bu konuda bir hazırlık yaptığımızı ve hazırlayacağımız raporu en kısa zamanda kendilerine teslim edeceğimiz ilettik. Müsteşar ayrıca denge tazminatından düşük döner sermaye alan personelin mağduriyetinin giderilmesi için de Maliye Bakanlığı’na başvuru yaptıklarını da belirtti.”

  “HİZMETLİLERE MEMUR KADROSU VERİLMESİNE SOĞUK BAKMIYORUZ”


  Kahveci, ziyarette Müsteşar Vekili Tosun’a; hizmetli kadrosunda olup da lisans, ön lisans mezunu çalışanlar olduğunu; bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun ise memur olarak kurumunda hizmet vererek, memurların yaptığı işi yaptığını söylediklerini belirtti. Kahveci, “Bu kişilerin sayılarının tespit edilerek hepsi için kadro açılıp, memurluk hakkının verilmesini istedik” dedi.

  Müsteşar vekili Tosun’un ise bu konuya soğuk bakmadığını ifade eden Kahveci “Müsteşar Vekili bize Sağlık Bakanlığı’nda ne kadar lise, ön lisans ve lisans mezunu hizmetli varsa öncelikle bunların sayısını tespit edeceklerini söyledi. Müsteşar ayrıca, bu kişilerin eğitimlerinin karşılıklarını almaları gerektiğini düşündüğünü ve bu konuda soğuk davranmayacaklarını da belirtti” dedi.


   
Sağlıkçılara maaş yükseltme sinyali konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sağlıkçılar ve Doktorlar

  Sağlıkçılar ve Doktorlar

  konya tıp fakültesi doktorları konya ssk hastanesi doktorları sigorta hastanesi cerrahpaşa tıp fakültesi ssk araştırma Bütün biyografiler internetten derleme ve alıntıdır Dr. Mustafa DUMAN Mustafa Duman , 15.2.1946 tarihinde, Trabzon-Maçka’nin Çesmeler Köyü’nde dogdu. 1958 yilinda Çesmeler Köyü Ilkokulu’nu, 1964 yilinda Trabzon Lise’sini bitirdi. Ayni yil Istanbul Üniversitesi Tip...
 2. KiyÂmet Sİnyallerİ

  KiyÂmet Sİnyallerİ

  Yavaş yavaş yaklaşınca kıyâmet, Belirecek küçük büyük alâmet. İnsanlar dinden Kur'an'dan kopunca, Dinsiz, dengesiz yaşam başlayınca, Doğal denge ve düzen bozulacak, Doğal âfetler dünyayı saracak. Bereket kalkacak, kıtlık olacak, Her şey sun'î, her şey sahte olacak. Dünyada yaşam çok zor olacak, Yeryüzü depremlerle sarsılacak. Sürekli su baskınları olacak, Sel suları çok canları alacak. Temiz...
 3. 3D Yükseltme Oyunu

  3D Yükseltme Oyunu

  Tıklayarak parçaları en hızlı şekilde yükseltin.Göründüğü kadar basit deil ona göre :) 3D Yükseltme Oyunu oyunu, 3d raise,yükseltme oyunu oyunu oyna * * * * * * * * :amigo:
 4. İhanetin sinyalleri!

  İhanetin sinyalleri!

  Kocam benim üstüme gül koklamaz diyorsanız, biraz daha dikkatli olmalısınız... Neden mi? Çünkü ihanet eden eşin tavırlarında değişiklikler oluyor. İşte aldatıldığınızı anlamanıza yardımcı olacak ipuçları... Spor mı başladı? Yıllar yılı televizyon karşısında pinekleyen adam, birden spor yapmaya mı başladı? Aman dikkat! Eşiniz yediklerine dikkat etmeye, bol bol spor...
 5. Huzurun sırrı: Sesini yükseltme!

  Huzurun sırrı: Sesini yükseltme!

  * Hiçbir zaman ikiniz de aynı anda sinirlenmeyin. * Ev yanmadıkça birbirinize bağırmayın. * Kılık kıyafet almakla ilgili kendiniz ve eşiniz arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız, eşinizi tercih edin. * Tenkitlerinizi onu sevdiğinizi hissettirerek söyleyin. * Geçmişteki hatalarını gündeme getirmeyin. * Birbiriniz dışındaki hiçbirşeyi kafanıza takmayın. * Gününüzü eşinize...

Sayfayı Paylaş