Sağlıklı pürüzsüz bir cilt hayal değil Melekler

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Sağlıklı pürüzsüz bir cilt hayal değil Melekler
sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenler
pürüzsüz bir cilt için neler yapılmalıCildimiz bizim en kıymetli hazinemiz, çünkü bizi hem güzel gösteren, hemde genç gösteren başrol oyuncusudur Melek'lerim. biz de bunun için cilt sağlığımızı bir kez daha gözler önüne sertiyor ve pürüzsüz bir cilt için yapmanız gerekenleri bu konumuzda sizlerle paylaşıyoruz.

bebek_gibi_cilt-51.jpgSağlıklı pürüzsüz bir cilt hayal değil..
Kışın soğuk havalarda cildiniz nemini kaybedip kuruyabilir. Soğuk kış günlerini yaşadığımız bu günlerde cilt tipiniz için uygun nemlendiricileri uygulamayı ihmal etmeyin.Günlük 10 dakikayla sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Gerek cilt sağlığımız gerekse genel sağlığımız için bol yeşil çayı ayrıca adaçayı, kuşburnu, keki biberiye ginseng, mate gibi doğal bitki çaylarını içmek son derece yararlıdır.

Cilt sağlığınızı korumanın yolları;
-Dışarı çıkarken cildinize nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmayın. Veya kayısı, susam yağı gibi bitkisel yağlarla da cildinizi nemlendirebilirsiniz.
-Sigara içmeyin..Sigara cildin ihtiyacı olan oksijeni azalttığı için cildinizin yenilenmesini engeller. Cildinizin solgun görünmesine neden olur.
- Sağlıklı beslenin: Cildiniz yediklerinizin yansımasıdır. Dolayısıyla vücudunuz için uygulayacağınız sağlıklı beslenme alışkanlıkları, cildiniz için de son derece faydalı olacaktır. Bol sebze ve meyve, lifli tahıllar, az yağlı, az şekerli ve az tuzlu gıdaları tercih edin. Yemeklerinizde asitli içecekler yerine yoğur veya ayranı tercih edebilirsiniz. Unutmayın yoğurt cildinizi içten besleyerek cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
- Bu aylarda bol miktarda E ve C vitamini içeren besinler tüketmeye özen gösterin. Özellikle ıspanak, semizotu, pazı, marul gibi yeşil sebzeleri çiğ olarak tüketin.
-Yüzünüzü periyodik aralıklarla maden suyu ile yıkayın.
-Cildinize haftada bir kez peeling yapın. Böylelikle cildinizdeki ölü derileri atmış yerin taptaze, yumuşacık bir ciltte sahip olursunuz.
-Cilt kırışıklıklarının önemli bir nedeni güneş ışınlarıdır. Cilt tipinize uygun güneş koruyucunuzu dışarıya çıktığınızda sürmeyi unutmayın.
-Kış aylarında çok sık görülen dudak çatlakları için de vazelin sürebilir böylelikle dudağınızın doğal nemini korumuş olursunuz.
-Cildinizi bol bol nemlendirin: Günlük cilt temizliğinizin yanı sıra haftada bir maske veya nemlendiricinizi bol miktarda nemlendirici kreminizi sürerek 5-15 dakika nemlendirmeye bırakın. Daha sonra yüzünüzdeki kremin fazlasını bir mendil yardımıyla alın.
-Ve son olarak bol bol su içmeyi unutmayın. Cildinizin sürekli nemli kalmasını ancak su ile sağlayabilirsiniz.
 
Üst