Sağlıklı saçlar için saçlarınızı tanıyın!

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Sağlıklı saçlar için saçlarınızı tanıyın!
saç sağlığı için sağlıklı saçlar için saç tipi belirleme hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Saç sorunları hemen hemen her kadının ve erkeğin güzellik sorunlarından biridir. Bunun için sizlere saç sorunlarına çözümler içeren bir çok öneride bulunduk, bulunuyor ve bulunacağızda Melek'lerim. :) Tıpkı şimdi ki önereceğimiz saç tipi belirleme ve saç tiplerine uygun bakım önerileri gibi :D Şimdi gelin saç tipleri hakkında bilgi edinelim ve kendi saç tipimizi belirleyelim ve saç tipine göre bakımlar uygulayarak harika saçlara sahip olalım Melek'ler:) İster kuru saç tipi olsun ister yağlı saç tipi olsun hepsi burada var!

sac3-17d.jpg
Saç tipine uygun bakım ve temizleme yaparak hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz!

Saç bakımında öncelik saç derisinin yağlanmasına izin vermeden yıkamaktadır. Şampuan ve saç kremi seçimine karar vermeden önce saç türünüzü belirleyip, ihtiyaçlarına uygun tercih yapmalısınız.


Kuru Saç: Saç derisinde kurumadan kaynaklanma dökülmeler, saç tellerinde mat görünüme rastlanabilir.

Yağlı Saç: Saç derisinde ve saç tellerinden yağlanmadan kaynaklı parlama görülebilir.

Banyoya girdiğinizde saçlarınızı ıslatıp, fındık büyüklüğünde şampuanı avucunuza döküp bir miktar suyla seyreltin. Saç derisi ve saç tellerinize eşit oranda dağıtarak uygulayın.

Saçlarınızın kurumasını, elektriklenmesini önlemek için ılık suyla durulayın. Saçlarınızın parlak ve canlı görünmesi için her yıkamada onarıcı ve besleyici saç kremi kullanabilir; haftada 1 kez yoğun nem maskesi uygulayabilirsiniz.

Protein özleri içeren saç kremleri; saç uçlarını besleyerek parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Saç kremi; saçlardaki elektriklenme ve zor tarama sorununu da ortadan kaldırmaya fayda sağlar.

Banyo sırasında saçlarınızı şampuanlandıktan sonra iyice durulayın. Saç uçlarına saç kremi sürerek 5 dakika bekletin. Ilık suyla saçlarınızı iyice durulayın.
 

Benzer İçerikler

Üst