Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır ?
Ellerimiz bizim için çok şey yapar; Dokunma, hissetme, tutma, tutma, manipüle etme ve sonuçta kendimizi ifade etmemize izin veriyorlar. Konuştuğumuz halde ellerimiz, konuştuğumuz gibi hareket ettiklerimizden mesajımızı daha açık bir şekilde iletmemize yardımcı olur.Eller biriyle tanıştığımızda fark ettiğimiz ilk şeylerden biridir.Bunu aklımızda tutarak, tırnak bakımının ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir. Tırnak bakımı biz kadınlar için en önemli unsurdur. Tırnağın bakımlı olması ellerimizin daha cazip ve güzel görünmesini sağlar.

sağlıklı tırnak uzatma.jpg

Tırnak bakımını kimimiz evde kimimiz güzel merkezlerinde sağlamaktayız. Tırnak bakımı sadece manikür ve pedikürden ibaret değildir. Sağlığıda önemlidir. Tırnağın görünümü sağlığı hakkında açıkça ip ucu verir. Bazı tırnaklar çok çabuk kırılıp çatlayabiliyor. Bazıları bu durumu mantarla karıştırabilir. Aslında kişinin tırnak yapısı ile ilgilidir. Beslenme ve yaşam şekli tırnak sağlığını etkilmektedir. Mesela gün boyu ayakkabıda kalan ayaklar mantara neden olabiliyor. Ve bu mantar tırnaklara yayılabiliyor.Yada vitamin eksikliğinden tırnaklar çatlayıp yırtılabiliyor. Mantar olan tırnaklara önerimiz elma sirkesi. Her gün düzenli olarak tırnaklarınıza elma sirkesi sürün. Çatlayan ve yırtılan tırnaklar için ise vazelin öneriyoruz. Vazelin tırnağı nemlendirerek çatlamasını ve pürüzlü görünmesini engelliyor. Çabuk kırılan tırnaklar için ise önerimiz limon. Her gün ellerinizi ve tırnaklarınızı limonla ovun. Görüceksinizki tırnaklarınız sert , elleriniz pürüzsüz olucaktır.

Tırnak mantarı neden olur tırnak mantarı nasıl geçer ?
1. Tırnak Bakımına Dikkat Edin

Tırnaklarınız tırtıklı ve pürüzlü ise bu tırnağınızın zayıf olduğunu gösterir. Tırnak probleminin nedenini saptamak için mutlaka dermatoloğa görünmek gerekir.


2. Tırnaklarınızı yemeyin

Tırnak yemeye devam ederseniz uzamasını engellersiniz. Tırnak yeme alışkanlığını terketmek için eczaneden ürün alabilirsiniz.


3.Tırnak sağlığı ve beslenme

Tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için kümes hayvanları tüketin. Ayrıca bol protein, ve sebze tüketin


4. Temel Vitaminleri Alın

Protein ve vitamin kombinasyonu, tırnaklarınız hızla büyümesine yardımcı olur. Bazı önemli vitaminler, C vitamini, D ve A dır. Süt ürünleri size D vitamini sağlarken, lahana, ıspanak ve kivi C vitamininin önemli kaynaklarıdır.


Diyet kesinlikle kilo vermenize yardımcı olabilir, ancak tırnaklarınızın sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Çok düşük kalorili bir diyetle yeterince uzun süre tutunmak tırnağınızın büyümesini engelleyebilir. Diyetinize taze meyveleri ve sebzeleri ekleyin. Tırnaklarınızın sağlıklı kalmasını sağlamak için diyetinize ıspanak ve bakliyat da ekleyebilirsiniz.


Vücudunuzda yeterince nem yoksa tırnaklarınız sağlıklı kalamaz ve bu yüzden gün boyunca bol sıvı içmeniz önemlidir. Sık sık el yıkama ve zararlı deterjanlara maruz kalma, tırnaklarınızın kurumasına neden olabilir.Özellikle yatmadan önce ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirin. Zeytinyağı tırnaklarınızı nemli tutmak için harika işlev görür. Cildinize derinlemesine nüfuz ederek tırnaklarınızı içten dışa besler. Ayrıca kan dolaşımını teşvik etmeye yardımcı olan E vitamini içerir. Zeytinyağının düzenli olarak uygulanması hasarlı tırnaklarınızın onarımına da yardımcı olabilir. Ayrıca tırnaklarınızın hızlı büyümesi için hindistan cevizi yağı kullanın .Hindistan cevizi yağı besin maddeleri ile doludur.Bu yağı kullanırken tırnaklarınıza masaj yapın. Verdiğimiz önerileri dikkate alırsanız sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Tırnak ve el bakımı biz bayanlar için önemli .Ben genelde gündüz ellerime krem sürmem.Gece uymadan ayaklarıma ve ellerime vazelin sürerim. Tırnak bakımımı da limonla yapıyorum. Limon tırnakları hem besliyor hemde güçlendiriyor.Tırnakları çabuk kırılanlar limon kullanabilir. Limonu tırnağınıza sürdüğünüzde çabucak uzadığını göreceksiniz. Aynı işlevi vazelinde görüyor.Tırnak çatlaklarına yırtıklarına iyi geliyor.
 
Üst