1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Sağlıklı zayıflama yöntemleri

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  en güzel zayıflama yöntemleri Bilinçsiz ve rasgele yapılan diyetler insanın sağlığını olumsuz etkilemeye kadar götürebilir.Kilo verirken mutlaka uzman önerilerini göz önüne alarak vermeniz gerekiyor.Konunun uzmanından yapılan açıklamaları sizler için paylaşıyorum
  Zayıf görünmek, yüzyıllardır birçok insanın uğruna çok emek, zaman ve para harcadığı bir özlem olmuştur. Belki de en fazla sayıda 'mucize reçete' yine bu özlem için tasarlanmıştır, bir kısmı başarılı, bir kısmı başarısız da bulunsa çoğunun ortak özelliği, kısa sürede kilo verdirmeyi hedeflemesi ve sağlıksız olmalarıdır.

  Sağlıklı zayıflama ancak, dengeli, düzenli ve zengin içerikli bir beslenme modelini yaşam stili haline getirmek, fazla yorucu olmayan ve ömür boyu devam ettirilebilecek bir egzersiz şekli alışkanlığı edinmek ve doğanın bize sunduğu sayısız zayıflama yardımcılarından faydalanarak mümkündür ve bu şekilde verilen kilolar da geri alınmaz.
  Ben diyet listelerinin ve saatler süren nefes nefese kalınarak kendini parçalarcasına uygulanan egzersizlerin yararına inanmıyorum, aç kalarak elde edilen zayıflamanın da…Zayıflamasına yardımcı olduğum hiç kimsenin eline diyet listesi vermedim veya çukulatayı yasaklamadım. Ben de üst üste yaptığım doğumlardan sonra 20 kilo aldım ve bunu bir sene içerisinde, pasta, börek, çukulata da yiyerek ama sağlıklı beslenip doğadan da yardım alarak geri verdim. Tekrar vurguluyorum, aç kalınarak ve hızla verilen kilolar, geri alınmaya mahkumdur, bunun yanında edinilen sağlık problemleri de cabası… Kilo kaybı haftada 1 kg'ı geçmemelidir.

  Sağlıklı Zayıflama - Beslenme


  Sağlıklı beslenmek, sağlıklı yaşamın anahtarı olduğu gibi genç ve güzel görünmenin de yegane şartıdır ( Antiaging bölümünü inceleyiniz). Günlük alınması gereken kalori miktarı kişinin yaşına, kilosuna, sağlık ve hatta sosyal durumuna (büro çalışanı, işçi, ev hanımı, sporcu), yaşamın içinde bulunduğu sürece( ergenlik, gebelik, emzirme, yaşlılık, doğum sonrası, ameliyat sonrası, kırık sonrası, antibiyotik kullanımı sonrası dönemler) göre kişinin doktoru tarafından tespit edilmeli ve bu toplam kalorinin içerisine karbonhidrat, protein ve yağlar dengeli bir şekilde oturtulmalıdır. Bu besin öğelerinin yüzdelerinin de ortalama bir standart değeri olmasına rağmen, kişiye özel modifiye edilmelidir. Beslenme düzenlenmesi, yalnızca, protein-yağ-karbonhidrat dengesini ayarlamakla kalmamalı, gün içerisinde taze meyve, sebze suları ve bitki çaylarından oluşan güzel bir detoks programıyla da zenginleştirilmelidir. Taze meyve, sebze ve bazı kuru yemişler zayıflama sırasında bağışıklık sistemi başta olmak üzere, kas ve sinir sistemini korumak için mutlaka düzenli olarak tüketilmelidir.
  Sağlıklı Zayıflama - Egzersiz

  Egzersiz ve hareketli yaşam, yine sağlıklı yaşam için 'olmazsa olmaz!' dır, kilo vermek için şart değildir, egzersiz yapmadan da kilo verilir, ama egzersizi de içeren bir zayıflama programı hem daha kolay, hem de daha sağlıklı kilo vermeyi sağlar hem de verilen kiloların geri alınmasını engeller.Vücudumuz, kasıyla, kemiğiyle, bağ dokuları ve sinir ağlarıyla tamamen hareket üzerine programlanmıştır ve hareket eksikliği romatizmalar dahil kronik dejeneratif hastalıklar, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, inmeler ve hatta kansere meyili artırır. Üstelik, hareket ederken kas kasılması sırasında 'mutluluk hormonu' diye ünlenen 'seratonin' salgılanmasında artış olur bu da kişinin zayıflarken de kendini mutlu hissetmesini sağlar.

  Zayıflarken egzersiz yapmanın başka faydaları da vardır. Egzersiz sırasındaki kas kasılması, kasların yanında onlara paralel seyreden toplardamar ve lenf damarları üzerinde sağma ve masaj etkisi yaparak kirli kanın kalbe doğru direnajına yardımcı olur ve selülit, ciltte kalınlaşma ve pütürlü görünüm gibi estetik sorunların giderilmesine de yardımcı olur. Kan dolaşımını artırdığı için böbreklerin çalışmasını da artırıp detoks işlevi görür.

  Egzersiz deyince, saatlerce süren uzun veya kişiyi nefes nefese bırakan ağır egzersizlerden bahsetmiyorum. Günde 15 dakika ile başlanıp 1 saate çıkarılan, doğru nefes kontrolü ile yapılan egzersizler idealdir. Kişinin bünyesine göre kardiyo veya ağırlık çalışması oranları doktoru tarafından yönlendirilebilir. Şunu unutmamak gerekir, 15 dakika egzersiz bile hiç yapmamaktan daha iyidir!!! Çünkü metabolizmada hızlanma ve kalp atışlarında artış başladıktan sonra, egzersizi bıraksanız bile bu durum bazen saatlerce devam eder. Yatarkan yapılan egzersiz, uykuda bile kilo vermeye yardımcıdır, sabah yapılan egzersiz ise tüm gün zinde olmanızı sağlar ve bazal metabolik hızınızda bir artış sağlar. En ideali sabah güne 45 dakikalık ağır olmayan bir egzersizle (yürüyüş, jogging, bisiklet, aerobik) güne başlamak ve yatmadan önce yine 45 dakikalık bir egzersizle de günü bitirmektir.

  Sağlıklı Zayıflama - Doğal Takviyeler

  Doğa bize cömert ellerini, birçok hastalıkta olduğu gibi tıbben bir hastalık kabul edilen 'obesite' yani şişmanlıkprobleminde de uzatmıştır. Doğada zayıflamaya yardımcı o kadar çok bitki ve besin vardır ki bunlardan, kişinin bünyesine uygun maddeleri akıllıca seçer ve düzenli uygularsak, beslenmeye de biraz dikkat edilerek, ZAYIFLATILAMAYACAK KİŞİ YOKTUR!!!

  Doğadan faydalanırken, dikkat edilmesi gereken en önemli şey, birçok hastalığın bitkisel tedavisinde de olduğu gibi 'bitkidir yan etkisi yoktur' yanlışına kapılmamaktır. Örneğin, tüm dünyada zayıflama amaçlı olarak en yaygın kullanımı olan bitkilerden 'sinameki' toksik olabilen bir bitkidir ve kontrolsüz kullanımı sakıncalıdır, içerisinde düşük doz siyanür mevcuttur ve aslında vücut bu toksik maddeyi atmak için savunma mekanizması olarak ishal reaksiyonu başlatır. Ben bugüne kadar zayıflattığım hiçbir kişide sinameki kullanmadım, kullanılmasına da karşıyım. Başka birçok bitkiyi de, özellikle hipertansiyon, kalp,böbrek ve şeker hastalarının çok dikkatle kullanmaları, daha da doğrusu doktor kontrolünde kullanmaları doğru olur.

  Zayıflamaya yardımcı olarak, yalnızca bitkiler değil, birçok hastalığın bitkisel tedavisinde olduğu gibi, BİTKİ ÖZLERİ VE EKSTRELERİ DAHA ETKİLİDİR. Bitkisel zayıflama çayı çoğu düşük dozlarda, eğer kişinin ek bir hastalığı yoksa, doktor kontrolü olmadan da kullanılır ama bitki özleri ve ekstreleri mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır.
  < Konu Resmi..>

  Üstüne basarak söylemek istediğim şey şudur; TEK BAŞINA ZAYIFLAMA SAĞLAYACAK HİÇBİR MUCİZE BİTKİ, BESİN, ÇAY VS. YOKTUR !!! Zayıflamaya yardımcı bitkiler ve bitki özleri, sağlıklı bir beslenme ve egzersiz programıyla birlikte uygulanırlarsa o programa mucizevi bir hızlandırma sağlarlar, yardımcı olurlar. Tekrar söylüyorum, düzenli bir programla, BİTKİLERİN GÜCÜNÜ KULLANARAK, AÇ KALMADAN VE AĞIR EGZERSİZLER YAPMADAN ZAYIFLAMAK MÜMKÜNDÜR!!! Önemli ek bir hastalığı yoksa, ZAYIFLATILAMAYACAK İNSAN YOKTUR!!!

  Sağlıklı Zayıflama - Uzman Doktor Elif GÜVELOĞLU - bilgi@elifguveloglu.com   
Sağlıklı zayıflama yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yanlış Zayıflama Yöntemlerine Kanmayın!

  Yanlış Zayıflama Yöntemlerine Kanmayın!

  Gün geçmiyor ki medyada çarpıcı açıklamalar yapılmasın. Bilim, doğruların artmasından ziyade yanlışların azalması ile de ilerler. Ancak özellikle sağlık ve beslenme alanında gündemi meşgul eden o kadar çok yöntemden söz edilmektedir ki; insanlar neye, kime inanacağına karar verememektedir. Yakın bir tarihte ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre; tirajı yüksek 7 gazetede beslenme ile ilgili...
 2. Yeni Zayıflama yöntemleri

  Yeni Zayıflama yöntemleri

  en son zayıflama yöntemleri son zayıflama yöntemleri en teknikleri yeni yeni Yaz gelmeden fazla kilolarınızdan kurtulmanız için yeni diyetler kızlar... Dünyaca ünlü diyet listeleriyle zayıflayarak yaza fit bir vücutla girebilirsiniz :tik: Volumetrik diyeti : Beslenme uzmanı Doktor Barbara J. Rolls tarafından önerilen bu diyette yenilen herşeyin bol miktarda sıvı içeriyor olmasına özen...
 3. Şifalı bitkilerle zayıflama yöntemleri

  Şifalı bitkilerle zayıflama yöntemleri

  şifalı bitkilerle zayıflama yöntemleri, incelme, kilo verme, yağ yakma, önerileri burada arkadaşlar Fazla kilolarınızdan kurtulmanın vakti geldi mi? O halde doğru adrestesiniz. Bu makalemizde sizlere şifalı bitkilerle zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğiz Melek'ler. Tere tohumu: Metabolizmanın canlanmasına yardımcı oluyor ve troid bezlerinin daha verimli çalışmasına katkıda bulunuyor....
 4. Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri

  Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri

  Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri nelerdir kilo almak istiyorum lütfen yardım edin.
 5. En kolay ve sağlıklı kilo verme yöntemleri

  En kolay ve sağlıklı kilo verme yöntemleri

  İnternette yığınla kirli kilo kaybı bilgisi var.Kısa sürede hızlı kilo kaybı vaat eden yüzlerce diyet ve kilo verme şemaları bulunmaktadır. Önerilenlerin çoğunun tartışmalı olduğu ve herhangi bir gerçek bilime dayanmadığı.Bununla birlikte, aslında kanıtlanmış bazı doğal yöntemler vardır.Doğal olarak kilo vermek sağlıklı ve güvenli bir kilo kaybı yöntemidir. Genellikle diyetinize küçük...

Sayfayı Paylaş