Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Saglıksız bebek

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  saglıksız bebek, zor hamilelik, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar

  Uzmanlar, zor hamilelik geçiren anne adaylarının, sağlıksız bir bebek dünyaya getirme risklerinin oldukça fazla olduğunu söylüyor. Haberin detayları aşağıda yer almaktadır Melek'lerim.  < Konu Resmi..>  Yapılan araştırmalar, uzun süre hamile kalmamama sorunu yaşayan kadınların sağlıksız bebek dünyaya getirme olasılıklarının normal gebeliklere oranla daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.

  Finlandiya’daki Kuopio Üniversite Hastanesinden Dr. Kaisa Raatikainen ve ekibi, 1989-2007 yılları arasında hastanede yapılan 17 bin 114 doğumla ilgili araştırma yaptılar.

  Araştırma kapsamındaki kadınların dörtte üçünün 6 ay içinde, yüzde 12′sinin 6 ay ila 1 yıl içinde, yüzde 6′sının 13 ayla 2 yıl arasında, yüzde 4′ünün ise 2 yıldan daha uzun bir sürede gebe kalabildiği belirtildi.

  Gebe kalma zamanıyla gebelik sonuçlarının karşılaştırıldığı araştırmada, gebe kalmaları 2 yıldan fazla süre alan kadınlarda erken doğum ve sağlıksız bebek dünyaya getirme olasılıklarının yüzde 51 ila 64 daha fazla olduğu saptandı.

  Bilim adamları, “Fertility and Sterility” dergisinde yayımlanan araştırmada, bir kadının gebe kalma süresi ne kadar uzun olursa doğumdan önce en az bir kez düşük yapma olasılığının o kadar fazla olduğunu da belirlediler.

  Dr. Raatikainen ve ekibi ayrıca, bu kadınlarda gebelik veya doğum sırasında, hamilelikle bağlantılı şeker hastalığı ve cenini saran zarda enfeksiyon gibi olumsuzluklara da daha çok rastlandığını saptadı.


   
Saglıksız bebek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Bebek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  bebeklere yazılan sözler bebeğe yazılan sözler bebeğe yazılmış :cry:Genç kadın, bebeğin güzelliği karşısında büyülenmiş gibiydi. Kıvırcık sarı saçları, iri mavi gözleri, kalkık bir burun ve küçük kırmızı dudaklarıyla bir kartpostalı andıran bebek, kadının şimdiye kadar gördüğü en cana yakın kız çocuğuydu. Onun ipek yanaklarını daya doya öpmek ve cennet kokusunu içine çekmek için...
 2. ikiz bebekler

  ikiz bebekler

  bebekler ikiz çeşitleri ikiz bebekler
 3. Bebek

  Bebek

  Kızlar hangi bebek telsizi ve süt sağma markalarını önerirsiniz :) ?
 4. Kuzulu bebek beresi

  Kuzulu bebek beresi

  Yeni yaptım arkadaşlar,her ne kadar mevsimi olmasa da kışa hazırlık.Kuzularımız üşümesin diye :)

Sayfayı Paylaş