1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  . ...Gidişimin bir derinliği olmalı, şnokerle dalınmalı ama havasız bırakmamalı..Suskunluk adı altındaki bütün silahlar tutukluk yapmalı, hedefi bulamamalı ama panzerler çalışmalı..Gidişimin gürültülü bir yanı olmalı yani, rahatsızlık vermeli, uyku kaçırmal


  Yağmur damlalarındaki hüznü özlediyse yürek, yağmur yağan yerlere mi gitmek lazım acaba..? Evet, gitmekten bahsediyorum..Herkes bir yerlere gittiğine göre, gidilen yerlerde can alıcı, ilginç, matrah ve gönül fetheden bir şeyler olmalı..Herkes bir yerlere gittiğine göre, gidilen yerlerde deniz huzur, toprak hasret, şarkılar keyif kokuyor olmalı..Herkes bir yerlere gittiğine göre, gidilen yerlerde sevda baştan çıkarıcı olmalı..Herkes bir yerlere gittiğine göre, bunda bir iş olmalı..Balonlar bile sabırsızlanıyor, sıyrılıyor ve kayıyorlar parmaklardan, gökyüzüne kavuşacağı için çıldırıyor. Balonlar bile bir yerlere gidiyorlar..bunda inceden bir ayar olmalı..Şarkılar gidenleri çağırıyor, şiirler gidene özlem yüklü,, romanlarda hasret var, içilen her kadehte gidene falsolu bir sitem var..Bu gidenler büyük insanlar olmalı, herkes onları çağırdığına göre..Bu gidenler çok değerli olmalı, herkes onları özlediğine göre..Birisini görüyorsun, gel otur, diyorsun, gitmem lazım, diyor..Nereye? Sen de mi..?Sokaktan geçenler bile gidiyor..ben susuyorum, anlamıyorum, anlamsızlaşıyorum..Hani ortaya bir soru atıldığında (bu da garip oldu, soru atılmaz ki sunulur!), bir bilene soralım derler ya, biz de bir gidene soralım..Soralım bakalım nereye gider bu insanlar..Acaba bildik ve tanıdık bir yerlere mi..? Mutlaka öğrenmek lazım..

  (Havai fişekler patladı biraz önce..Tüm şehir rengarenk oldu, denize renkler düştü. Gidenler
  de bu harikalığı gördüler mi acaba..? Bak şimdi merak ettim çünkü inanılmazdı..)


  Sahi, bir de gidenlerin arkasından dökülen göz yaşları var. Hem gidiyorlar, hem de ağlatıyorlar. Vay vay vay, olaya bak..İçtikçe içiyoruz, sarhoş oluyoruz, gitme tarzında çakır keyif mesajlar atıyoruz, neden yaptım ki oluyoruz sonra, gururumuzu sigara alırken herhalde bir yerde düşürdük, geri dönüp izlerimizde onu arıyoruz, isyan boğazımızda düğümlenip kalıyor, her çığlık atışımızda bir parçasını kusuyoruz..Gidenler dünyayı kurtaran adamlar olmalı, bizler sanırım bu yüzden kahroluyoruz..
  Yok arkadaş, hal böyleyse benim de gitmem lazım. O zaman öğreneceğim orada mutluluk ve huzur var mı diye..Bu yüzden gitmem gerek..Kaldığım için boğuluyorum belki...kaldığım için sürekli sorunlar gelip, biz senin kardeşiniz, diyor belki..kaldığım için bu susuzluğum belki..olamaz mı ki..?

  Evet, evet..mutlaka gitmem lazım, o zaman öğreneceğim bunları..( gideceksen git ama, fazla uzattın demeyin, anlatıyorum işte, bir dakka..) Evet gitmeliyim ama bunun adı kaçmak olmamalı..kaçarsam gitmiş olmam ki..Öyle bir gidişim olmalı ki; arkamdan gelmemeli acılar, beni takip etmemeli iki yüzlü gülüşler, dokunmak istediğinde bana ulaşamamalı yüreğe bulanmayan eller, sadece bedeniyle sevişen vücutlar izlerimi bulamamalı yani..Öyle bir gidişim olmalı ki, ben bile anlamamalıyım nasıl gittiğimi, ben bile fark etmemeliyim..Gidişimin bir anlamı olmalı, bir hikayesi, bir mesajı..Kelimeler sıfatlaşmalı hatta somutlaşmalı...dokunabilmeliyim kelimelere, belki onlar da bana....Gidişimin bir fragmanı olmalı, merak edilmeli, alt yazısız türkçe olmalı..Gidişimin oscar’a aday bir film müziği olmalı, ayakta alkışlanmalı, insanlar mest olmalı..Giderken sadece ben gitmeliyim, yardımcı oyuncular perde kapanırken arkada kalmalı..Gidişimin bir ağırlığı olmalı, başı dik olmalı, gururu adımlarında olmalı...Öylesine değil böylesine olmalı..Sahibi olduğum ya da olmak zorunda kaldığım bütün aldanışlar ben giderken el sallamalı..gidişimin bir önemi olmalı yani, önemsenmeli..Bedeni bana uymayan, uzun boylu bütün vedalar, gitmemem için yalvarmalı ama ben duymamalıyım...Gidişimin bir derinliği olmalı, şnokerle dalınmalı ama havasız bırakmamalı..Suskunluk adı altındaki bütün silahlar tutukluk yapmalı, hedefi bulamamalı ama panzerler çalışmalı..Gidişimin gürültülü bir yanı olmalı yani, rahatsızlık vermeli, uyku kaçırmalı, uyutmamalı..Hani nasıl bir anda gelen bir haber şaşırtır yüzlerimizi; gidişimin haberi flash olarak çıkmalı, son dakika haberi olmalı, şaşkınlık yaratmalı, kaygı uyandırmalı..Bu gidişin rengi mavi, mevsimi sonbahar olmalı..Yosun kokusu bulaşmalı izlerine, papatyalar gülümsemeli, yağmur inadına sevgiyle ıslatmalı yani..Gidişimin anlaşılır bir yanı olmamalı, anlaşılmamalı, gizem yaratmalı....anason kokan bir tadı olmalı, sodalı olmalı, birden çarpmamalı..

  Ben gidersem ruhum da benimle gelmeli, yabancı bedenlerde öksüz yaşamamalı, yalnız olmamalı..Gidişim bir bütün olmalı anlıyor musunuz, yarım kalmamalı,ekmek arası hasret kokmamalı...Yürekten söylenmeli şarkılar, ruhum giderken dinginliği dans ederek yaşamalı..Gidişimin ritmik ve artistik bir konsepti olmalı..
  -nereye gidiyorsun?
  -bilmem..
  -insan bilmediği bir yere gider mi..?
  -bilmediğim için gidiyorum zaten, öğrenmek için..


  Gidişimin koordinatları bilinmemeli, haritada görünmemeli, rakımı belli olmamalı..gidişim radara yakalanmamalı yani..Sizleri bilmem ama benim gidişimin yönetmene ve senariste ihtiyacı yok..gidişim kamerasız ve suflesiz olmalı..Alt tarafı gideceğim değil mi, ne çok şey istedim böyle...Eee benim gidişim kolay değil, bol ayrıntılı olmalı..Ayrıntılarda gizlidir asıl önemli olanlar...gidişimin önemli ve öngörülü bir yanı olmalı..

  Neyse, hadi ben gittim artık..Sizlere oralarda neler olduğunu, gidenlere neden cazip geldiğini söylemek isterdim elbette ama her giden gibi benim de dönmeye niyetim yok. Şimdi, her zaman iç çekerek dinlediğim, ahlara ve vahlara sardığım ama söylemekten de her nedense garip bir zevk aldığım şarkı, dudaklarıma itinayla oturuyor..Hadi siz de bana eşlik edin, beraber söyliyelim:

  bir çok giden / memnun ki yerinden
  çok seneler geçti, çok seneler geçti / dönen yok seferinden


  Dedim ya, gidişimin bir derinliği olmalı..bir gün sizlerin de gidebilmeniz dileğiyle... Sahi merak ettim şu an, sizin gidişiniz nasıl olmalı, neye benzemeli, hangi tatda olmalı ve nasıl bir fon üzerinde uyarlanmalı..? Yoksa siz bir yerlere gitmek istemediniz mi hiç..? Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?....Cevaplarınız beni şaşırtabilir, duymadan uzaklaşayım bari, yoksa gidemeyebilirim...!!!!
  alıntı


   
 2. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?
  emegıne saglık ablam..çok guzel olmuş..
   
 3. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?
  emeğine sağlıkk ablam süperrr olmuşş
   
 4. gökçe

  gökçe Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  608
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ordu
  Cevap: Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?

  Emeğine sağlık. Her zaman ki gibi çok güzel..
   
 5. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..?
  çok teşekkürler arkadaşlar
   
Sahi siz neden kalıyorsunuz..? Yoksa mutlu musunuz..? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neden mutlu aşk yoktur

  Neden mutlu aşk yoktur

  Neden "Mutlu Aşk Yoktur" denilmekte, çünkü hikayeler hep birbirine kavuşamayan aşıkların hikayesidir.Leyla ile Mecnun, Romeo ve Julyet, Kerem ile Aslı, gibi. Hayata dair söylenecek pek çok söz delicedir. Özellikle Aşk başlıbaşına delilik değil mi? Günümüzde pek çok kavram gibi Aşk için söylenenler anlamını yitirmeye başladı, değersizleştirildi. Bense hala var olduğuna ,hatta...
 2. Bilgisayarınız siz yokken neler yapıyor?

  Bilgisayarınız siz yokken neler yapıyor?

  Evvet meleklerim birazdan sizlere büyük bir savaş sunacağım. Bu savaş tamamen bilgisyarınızın masa üstünde bulunan kısayollar tarafından yapılıyor. Acaba savaşı kim kazanacak :D Aşağıdan tıklayıp izleyin... Yorum istiyorum yoruuuuum :) Tıklayınız . kaynak:devtürkler
 3. Sizi hayatta neler mutlu eder?

  Sizi hayatta neler mutlu eder?

  beni ne mutlu eder Sizi hayatta neler mutlu eder? Ah aman Allah’ım beni en çok şaşırtıcı güzel ani haberler mutlu eder. Hayatta hiçbirşeye olan inancınızı yitirmeyin. O insanın içindeki mutluluk tohumları var ya onları hep yeşil tutun. İsteklerinize dur demeyin hayallerinize dur demeyin. Hayallerinizi büyütün besleyin ve gerçekleşmesi için adımlar adın. Hedefinize giderken vazgeçmemeniz...
 4. Mutlu Olmanın Yolu Nedir Sizce ?

  Mutlu Olmanın Yolu Nedir Sizce ?

  mutlu olmanın sırları mutlu olmanın yolları mutlu olmanın formülleri Kendi kendimize mutlu olmanın yolları nedir diye arar dururuz melekler ama aslında mutluluk tamamen beynimizde gizlidir. Elbette ki imkansız hayallerde ve olmayacak umutlarda gizli olmamalı mutluluğumuz. Sevdiklerimizden göreceğimiz bir tebessüm, bir çift tatlı söz yeterli olmalı. Küçük şeyler mutlu etmeli bizi. Hiç...
 5. Sizin önceliğiniz mükemmeliyetçi olmak mı yoksa mutlu olmak mıdır

  Sizin önceliğiniz mükemmeliyetçi olmak mı yoksa mutlu olmak mıdır

  Bazılarımız mükemmel kusursuz olmayı sever herşey dört dörtlük olmalı,ve eksiz, yani abartısız ben eğer mesela ayşeysem bu böyle olmalı önce mükemmeliyetçilik diye .....biz kadınların doğasında olan bişey bu.bazılarımızda mutlu olayım yeter der,öyle bir takıntısı olmaz,tabiki herşey düzgün devam etmeli ama bunu şart koşmaz . Siz hangisisiniz ?

Sayfayı Paylaş