gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar Ramazan ayına da çok az kaldı hatta benim tanıdığım bir çok kişi oruç tutmuştu geçenlerde, aklım da bişey takıldı neden sahura kalkılıyor sahursuz tutulmaz mı oruç? Sahur Vaktinin Önemi nedir?
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sahurun Fazileti
  Sahur Vaktinin Önemi Nedir


  Ramazan denince ilk akla gelenlerden birisi de sahur yemeğidir. Öyle ki Ramazan ayının başlangıcı bu gece sahura kalkılacak cümlesiyle müjdelenir.

  Sahur yemeği Ramazan ibadetinin ayrılmaz bir parçası. Allah Resulü (a.s.m.) bu gerçeği şu ifadelerle dile getiriyor: Bizim orucumuz ile ehl-i kitabın orucunu birbirinden ayıran şey sahur yemeğidir.

  İşte Allah Resulünün (s.a.v) dilinden sahur vakti:

  Sahur yemeği yiyin! Sahurda bereket vardır. buyurmakta ve sahura kalktığımızda bizi bekleyen manevî bereketleri müjdelemektedir. Sahur yapmak berekettir, sakın onu bırakmayın! Bir yudum su ile dahi olsa sahur yapın! Sahur yemeği yiyene Allah rahmet eder, melekler de bağışlanmaları için dua ederler. Sahur vakti duaların kabul edildiği özel anlardan birisidir.
   
Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Resulullah'ın diliyle sahur vaktinin önemi

  Resulullah'ın diliyle sahur vaktinin önemi

  Küçüklüğümde hatırlarımda Ramazan ayının gelmesini sevinçle beklerdik hele ki sahura kalkmak bizim için çok farklı birşeydi...Hala o günlerimin verdiği muhteşem duyguları arıyorum arkadaşlar..Ne yazıkki günümüzde o kadar çok manevi değerlerimiz kaybolup gitmiş kii.. Sahura kalkmakta bunlardan biri.Ben eminim ki bir çok oruç tutan insanlar geceden yiyip yatıyor ve sahura kalkmıyorlar ama...
 2. Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

  Ms hastalığı başlangıcı hakkında bilgi verir misiniz

  Kızlar selamlar bana ms hastalığı hakkında bilgiler verirseniz çok iyi olur. Bir yakınımın bu hastalığa yakalandığından şüpheleniyorum. Bana başlangıcının nasıl anlaşıldığını verirseniz sevinirim.
 3. Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilgi istiyorum

  Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilgi istiyorum

  Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilmediğim bir takım bilgiler var ve ben o bilgileri edinmek istiyorum bunun için de sizlere yazdım aranızda dini bilgisi olan arkadaşlarımdan bana Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti hakkında bilgi vermesini rica ediyorum.
 4. NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

  NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verir misiniz?

  Merhaba arkadaşlar son üç günün konusu olan Nato hakkında sizden bilgi rica ediyorum acaba aranızda bana NATO'nun Askeri Yapısı Hakkında Bilgi verecek bir arkadaşım var mı?
 5. Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

  Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

  Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizden bir konuda bilgi rica ediyorum. Mümkünse Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Sayfayı Paylaş