Sahurda Limonlu Su İçin Metabolizmanız Hızlansın!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Sahurda Limonlu Su İçin Metabolizmanız Hızlansın!
ramazanda nasıl kilo verilir
ramazanda nasıl beslenilmeli
sahurda limon su
Sevgili melekler, genelde ramazan ayında ne yazıkki yanlış beslenmeden dolayı kilo alınır. Gün boyu aç kalan mide, akşam olup iftar vakti geldiğinde tıka basa doldurup, bir de üstüne sahurda iyice yiyip yatılınca kilo almak da kaçınılmaz olur. Oysa dengeli ve dikkatli beslenmeyle kilo korunabilir, hatta verilebilir. Yediğimiz kadar içtiğimiz gıdaların da önemli olduğu ramazan ayı için sahurda metabolizmanızı çalıştırması açısından limonlu su içmenizi tavsiye ediyoruz sizlere..limonlu-su-29c.jpgFakat sahur yemeği öncesinde içilmesi öneriliyor.Limon birçok derde deva hepimizin sıklıkla kullandığı bir meyvedir.Alerjik etkisi olsa da aslında limonun faydalarının ne denli çok olduğunu bilmeyenimiz de yoktur. Limonun faydalarını biliyoruz da limonun faydaları arasında bir de bilmediğimiz faydaları yer alıyor. Limonun faydaları hakkında kısaca bilgi sahibi olmak isterseniz, bakın limon ve limon hakkında, limonun faydaları ile ilgili bilmediğiniz ne çok şey var:

Limon içerisinde bol miktarda asit bulunmaktadır. Bu asit, limonun faydalarının da bazılarını sağlayıcı etki göstermektedir. Örneğin, limonun faydaları arasında, içeriğinde bulunan asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşmasının sayılması gerekmektedir.

Limon, güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bununla birlikte, limonun faydaları arasında, kanser, kalp krizi; ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinden de söz etmek gerekmektedir.Limonun faydaları arasında, tansiyonu düşürmesinden ve iyi kolesterolü arttırmasından da söz etmek gerekmektedir.Limonlu su metabolizma sorunlarını giderir limon, anti kanserojen etkisi ile de bilinir.Limonun faydalarından yararlanırken limon suyunun faydalarından da yararlanmak gerekir.
 
Üst