Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?
salatalık turşusu nasıl yapılır salatalık turşusu yapımı turşu nasıl kurulur turşu yapımı hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar
malum önümüz kış kışlık yapmaya hepimiz başladık. daha önce domates konservesi nasıl yapılır diyerek evde kendim yapıp sonra sizlerle paylaşmıştım melekler.
sonra buzluğuma bir takım sebzeler koydum bunlardan bir tanesi yemeklik patlıcandı. şimdi de turşuluk malzeme aldım annemden gördüğüm kadarını biliyorum ama yinede yapmadan önce sizlere sorayım dedim çünkü unutmuş olabilirim bilgilerimi tazeleyeyim değil mi :D:D
ttt-281.jpg

şimdi turşu yapmak için malzemeler aldım ben
turşuluk küçük salatalıklardan aldım sarımsak aldım üzüm sirkesi aldım limon ve tuz evde var zaten ama o kalın tuzlardan değil normal yemeklik tuz :D:D
birde ayrıyeten şu miniminnacık biberler var ya hani acılı olanlarından işte onlardanda aldım birazda öle yapayım diye
evde havuçta var salatalık turşusunun içine olurmu acaba :D:D
hadi bakalım yardım edin şu asinize bir :hıms:

şimdi asicimm bende bilmiyodum komşumdan öğrendim bana dediki turşu kuracağınn kutunun 4 de biri sirke olacakk sen kutuna koy sirkeni 4 de birini sirke yapp
sonra elinin dolusu limon tuzunu att iki avcunun dolusuu tuz at 2 defa att ve üzerine su eklee suyudaa bidonun veya kutunun tamamına doldurmaa az kalsın dolmasınaa sarımsakalrı ezz çok ezme ama onalrıda at suyun içine turşu suyuna

sonra salatalıkalrının başını falan kes at içine yarısnı at sonra biberlrini burun kısmından bıçakla kes birazz ki içine turşu suyu girsin acımasınn kes yar birazz ve onalrıda att sonra kutunu baya hızlı bir şekilde sallaaa

haa daha önce sirkeye herşeyi kattıktan sıonra elinle karıştırr sonra at malzemelerinii

iyice salla kutusuu içine bi tabakk geçir pasta tabağı sığıyosaa üstünede eğer kutun büyükse uzun bi bardak koyy ve kapağını kapattt biberler salatalıkalr tabağınalatında suyun içinde kalsınn arada kontrol ett bastır tabağı ki üste çıkan sebzelere alta suya insinn

hadi bakem yap turşunuda yii :D:D

şimdi ben bunun ilk başını anlamadım limon tuzum yok onu yerine limon sıksam olurmu :D:D birde dörtte biri derken bir sirkenin tamamını boşaltayım :D:D

şimdi ben bunun ilk başını anlamadım limon tuzum yok onu yerine limon sıksam olurmu :D:D birde dörtte biri derken bir sirkenin tamamını boşaltayım :D:D

nassı limon tuzu yok limonla olmazz tuzu lazımmmmhahaha şimdi ben limon derim sen sirke film oluruzz hahaha

şimdi kutunun 4 de birini bul ve içine sirkeyi koyy sonra limon tuzu tuzz ve sarımsağı eklee elinle bi karıştırrr mazlemelerini attt

sirkenin hepsi değil yani kutunun 4 de birini dolruracak sirkeylee
ama birde şunu diyim reglken turşuya yaklaşma bozulurrr

hmmm cok canim cekti yaaaaaa esimi arayimde satin alip gelsin:)

annem cok güzel yapar icine hazir tursu tozuda koyar cok güzel olur
ama ben hic yapmadim...
cemos senin sayende ögrencem bende ;)

Ya siz yapmışsınız heralde hamileyim canım nasıl salatalık turşusu çekti evdede yok önüme çıktınız facede biryerde nası olcak şimdi gecenin saat ikisinde kim getirse kaldırsam eşim kalkar mı acaba :)

Ooo hayırlı olsun bitanem. Valla eşine tekmüğü koy git bana bul de diyecem de yazık adamada ortalık kış kar kıyamet limon var ise suyunu koy bi bardağa az tuz at içine azcık ta pul biber yanına da bir salatalık çıkart evde varsa önce salatalığı ısır tam bi iki çiğnemeden sonra bu sudan azcık iç al sana salatalık turşusu en azından nefsini körertir :D:D

Geri