Salatı Tefriciye Duasını Okumanın Faziletleri

H

hülya18

Forum Okuru
Salatı Tefriciye Duasını Okumanın Faziletleri
Salatı Tefriciye Faziletleri Salatı tefriciye faziletleri nelerdir ?
4444 tefriciye duası salati tefriciye okumanın salatı fazileti
salatı tefriciye,salatı tefriciye duası,salatı tefriciye duasının faziletleri,salatı tefriciye duası anlamı,salatı tefriciye dinle


Yer gök ve her ikisi arasında yaratılan her şeyin sahibi olan Her şeyin sahibi ve mutlak gücü elinde bulunduran Rabbim'ize hamdu senalar ederek başlamak istiyorum meleklerim. Kişinin akıbetinin çabasından geçtiğini, çabasına bağlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani sizler bir şey olsun diye sadece dua etmeyeceksiniz ona inanacak ve elinizden gelen her şeyi yapacaksınız.

AMELLER NİYETLERE GÖREDİR UNUTMAYINIZ
Bir kulun kalbinden geçeni düşündüğünü yaptığını ve yapacağını bilen bir yaradıcımız var meleklerim. Bunun için niyetlerinizin son derece samimi ve temiz olması gerekmekte. Bunu bu duayı okumadan önce sizlere önemle arzediyor ve hatırlatıyorum.

NASIL DUA EDİLİR ?
Kızlar en büyük hatalarımızdan birisi de bizi yaradandan bir şeyler isterken rica eder gibi değil de yalvarır gibi etmemiz gerekiyor. Başka bir deyişle istediğimizden isteklerimizden kesin emin olacağız ve kesin isteyeceğiz. Yani Rabbim dilersen bana şunu şöyle yap böyle yap böyle nasip et demek yerine. Rabbim ben senden bu sıkıntıdan kurtulmayı istiyorum. Bana nasip eyle diyerek istediğinizi kesin bir dil ile ifade edin lütfen. Rabbimiz Kesinliği sever.

İşte bazı arkadaşlarımız namaz kılmıyorlar diyoruz ki ahiret var ölüm var ya kılarız diyorlar. Bunun yerine Rabbim nasip ederse bende kılacağım demek daha mantıklı ve istediğini düzgün ve net bir şekilde ifade etmek değil midir ? Lütfen buna son derece dikkat edelim.

SALATI TEFRİCİYE DUASINI OKUMANIN FAZİLETLERİ NELERDİR ?

" Allahumme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedinillezi tanhallu bihi`l-ukadu ve tenfericu bihi`l-kurebu ve tukda bihi`l-havaicu ve tunalu bihirregaibu ve husnu`l-havatimi ve yusteka`l-gamamu bivechi-hi`l-keriymi ve ala alihi ve sahbihi fiy kulli lemhatin ve nefesin biadedi kulli ma`lumin lek."
* Bu salavat-i serifeye, Imam Kurtubi rahmetullahi aleyh Hazretleri "Salat- Tefriciyye", diger ulema- bu salavat-i serife hurmetine muradlarinin acilen meydana geldigini gordukleri icin--"Salat-i Tefriciyye", tasavvuf ehli de -- kalb gozlerinin acilmasina vesile oldugu icin--"Miftah-u Kenzi`l-Muhit" adini vermislerdir.

__" Bir mu`min, cok onemli bir isinin yapilmasini veya devamli belanin
ortadan kalkmasina vesile olmasi icin Salat-i Tefriciyye`yi 4444 defa okumalidir. Hic suphesiz ki, Cenab-i Hakk, kulunun niyyet ettigi seye onu muvaffak kilar, matlubuna ulastirir. Her gun 41 defa okuyan kimsenin kalbinden Allahu Tela s1k1ntiyi giderir, bagli islerini acar ve gelecek zararlari ondan uzaklastirir. Butun islerini kolaylastirir. Rizkina bolluk verir."


* Seyh Muhammed Tunusi kuddise sirruhu soyle buyurmuslardir:
__"Kim Salat-i Tefriciyye`yi her gun 21 defa okursa, sanki rizki semadan
yagmur gibi yagar, yerden de nebatat gibi biter."
* Imam Deynuri rahmetullah aleyh Hazretleri soyle buyurmustur:
__"Bir mu`min her bes vakit namazdan sonra bu salavat-i serifeyi 11 defa okumayi kendine vird edinirse, rizki kesilmez, maddi ve ma`nevi yuce mertebelere ulasir."
** Bu Salavat-i Serifeyi Hulus-u Kalb Ile
~ Gunde 100 defa okumaya devam eden maksadina ulasir, arzu ettigi seye nail olur.
~Gunde 100 defa okumaya devam eden kimse, hatir ve hayaline gelmeyen seylere nail olur.
~Gunde 4444 kere okuyan, idam mahkumu bile olsa, Allahu Teala`nin izniyle kurtulur.
~ Hastaya okunmaya devam edilirse, Allahu Tealanin izniyle sifa bulur.
~ Bu salavat- serifeye devam edenler, her turlu dusmanlarin serrinden Allahu Teala`nin izniyle kurtulur.
** Bu Salavat-i Serife Soyle Okunur
  • Once, ihlasla, 21 defa: "Estagfirullah el Aziym ve etubu ileyh" diye istigfar edilir.
  • Sonra, ne icin okunuyorsa kalben ona niyyet edilir. Mesela; " Borcumdan kurtar, sinifimi geceyim, davami kazanayim..." diye niyyet edilir.


Salatı Tefriciye Faziletleri Dilek İçin Okunur.jpgSALATI TEFRİCİYE DUASI NASIL OKUNUR ? NELERE DİKKAT EDİLİR ?

* Sonra: "Euzu billahiminesseytanirracim, Bismillahi`r-Rahmani`r-Rahim" denir.
  • Sonra, salavat-i serife okunmaya baslanir.
  • Okuma sirasinda yuzunuz Kible`ye donuk olursa, daha etkili olur. Ayrica, okuyus sirasinda, zihniyetinizin baska bir seyle mesgul olmamasi icin gozlerinizi kapatin.
  • Yoruldugunuz zaman dinlenin, sonra devam edin.
  • Okunacak adedin tam olmasina dikkat etmek gerekir. Cunku, adetler tipki bir kilidin anahtari gibi onemlidir.
  • Kendi kendine okuyacak gucte olmayan, kendi haceti icin baskalarina okutturabilir.

SeLaM Ve Dua iLe...
480994dcced9f62a67.jpgSalatı Tefriciye Duasının Okunuşu:
"Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek."


Salatı Tefriciye Duasının Türkçe Anlamı: "Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e kâmil bir salât ile salât ve selâm eyle! O öyle bir zâttır ki, kendisiyle düğümler çözülür, sıkıntılar kolaylaşır, ihtiyaçlar hallolur, arzulara kavuşulur ve güzel sonuçlara ulaşılır. Kendisinin yüzü suyu hürmetine yağmur istenir. Her göz açıp kapamada ve her nefeste tarafından bilinen varlıklar sayısınca O’nun âline ve ashâbına da salât ve selâm olsun"


ben bu duayı 3 kez okudum ne dilediysem gerçekten hayırlısıyla olsun Allah a şükürler olsun önemli olan temiz niyetler etmek!
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar ..paylasim cok güzel..benim bi sorum var ben basladim okumaya bi niyetim icin 4444 kere okuyacagim..bunu bi günde okumam imkansiz ...bide biseylerle ugrasirken okursam gecerli olmazmi????
 
selaten tefrice

selamun aleyküm ben selaten tefriceyi pazar günü başladım cumartesi bitmesi gerekir hoca efendiye danıştım hoca efendi okudugum selatı tefricenin duasını .yaslnız kendim okudugum için ibana doca efendi bunun günü farketmez dedi .acaba bu okudugum selaten tefricenın günü olurmu .
 
Es Selamun Aleykum.Dileğimizin gerçekleşmesi için kaç kez okumamız gerekiyor. ?
 
Selamun aleykum arkadaslar ben bu duayi dilegimin olmasi icin tek basima okudum ve oldu dileginizin olmasinin zamni yok ama oluyor gercekten oluyor gunde kac tane okuyabilirseniz ama 4444 de tamamlayin o zaman sonuclari gorun ben gercekten boyle bir dine ve boyle mucizelere allahin kulu oldugum icin cok sukrediyorum size tavsiye okuyun inanara okuyun
 
allahın izniyle inanarak yaparsan olur ben iki defa okudum rabbim dualarımı kabul etti çok şukur
 
Geri
Üst