1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.796
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Salavat-ı Şerife İle Hayatı Değişen Kız

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  salavat çeşitleri salavatı şerife çeşitleri salavatı şerif dilek için besmele kaç çeşit salavat vardır Getirilen bir salevât-ı şerife insanı Cehennem azabından kurtarabilir. Bir kimse candan salevât getirirse, olur ki; o salevât ı-onun için can olur.
  Hasan Basri Hazretlerinin zamanında bir kadın gelip göz yaşları içinde oturdu. Bu dertli kadının günlerce göz yaşı döktüğü bitkin ve halsiz halinden belliydi.

  Hasan Basri Hazretleri kadına:

  -Buyur hanım, bir isteğin mi var? Dedi. Kadın:

  -Hocam, Üstadım dedi. Bir kızcağızım vardı. Dünyaya doymadan, genç yaşında vefat

  etti. Anne yüreği bu! Bilirsin ya. Evlat acısıyla yanıp kavrulmaktayım. İstiyorum ki, evladımı rüyamda olsun bir kerecik göreyim. Sizler bilirsiniz. Bir yolu, bir uslü kaidesi varsa ne olur Allah rızası için söyleyin diye yalvarır.

  Hasan Basri Hazretleri:

  - Hanım, ben sana bir yol öğreteceğim, onu yaparsan biiznillahi Teala (Yüce Allah�ın

  izniyle) rüyada kızını görmek saadetine erebilirsin. Yapacağın iş şu:

  Yatsı namazını kıldıktan sonra ayrıca, Allah rızası için dört rekat namaz kılacaksın. Namazın her rekatında bir �Fatihanın� arkasından bir kere �El hâkümüttekâsür� suresini oku. Bu şekilde dört rekat namaz kıl. Namazı kılıp bitirdikten sonra yatıncaya kadar Sevgili Peygamberimize Salevât-ı Şerife okumaya devam et.

  Dertli ana, bu şekilde geceleri ibâdet ve salevâta devam ederken, bir gece rüyasında kızını gördü. Gördü gördü ama kızının kabir hayatı içler acısı. Eli ayağı ateşten zincirlere vurulmuş, ateşten elbiseler giydirilmiş azab çekmektedir.

  Kadıncağız, göz yaşları içinde gider. Ölmüş kızı için sadakalar verir, dualar eder. Cenab-ı Hak�tan kızının affümağfireti için niyaz ve dileklerde bulunur.

  Bir gün Hasan Basri Hazretleri, rüyasında Cenneti ve Cennet bahçelerini görür. Bahçenin birinin ortasında bir köşk, köşkün içinde genç ve güzelce bir kız, üzerinde nurdan elbiseler. Hasan Basri Hazretleri kıza sorar. Kız:

  -Efendin der, sana gelen dertli ananın kızıyım.

  Üstad:

  -Annen, seni başka bir şekilde, azablar içinde görmüş. Senin bu halin ise, cennet hayatı der. Kızcağız:

  Üstadım, annemin gördüğü gibiydik. Azab çekmekteydik. Yetmiş bine yakın mevtâ azab çekmekteydik. Allah dostlarından, salih kimselerden bir zât, okumuş olduğu Salevât-ı Şerifelerin sevabını bize bağışladı. Allahü Teâla da bizleri affü mağfiret buyurdu dedi.

  Hasan Basri Hazretleri, hemen uyanır uyanmaz kızın annesini çağırttı. Ve durumu ona bildirdi. Kadın:

  -Efendim bundan böyle Efendimize salevât getirmekle vaktimi geçireceğim dedi.


  alıntı

   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.244
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Salavat-ı Şerife İle Hayatı Değişen Kız

  emeğine sağlık
   
Salavat-ı Şerife İle Hayatı Değişen Kız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ramazan-ı şerif duası

  ramazan-ı şerif duası

  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM, Allâhümme inni es’elüke bismikel hüsna. Yâ Allâh, fa’lem ennehû lâ ilâhe illellâh* Yâ Rahmân, errahmânü allemel Kur’an* Yâ Rahiym, ve kânellâhü Ğafûrar Rahıymâ* Yâ Mâlik, mâliki yevmiddin* Yâ Kuddûs, el Melikül Kuddûsüs Selâm* Yâ Müteâl, fe teâlellâhül melikü hakk* Yâ Selâm, vâllahü yed’û ilâ dâris selâm* Yâ mü’min, el Mü’minül Müheyminül Aziyz* Yâ Aziyz* ve...
 2. Salavat-ı Şerifeler ve Faziletleri

  Salavat-ı Şerifeler ve Faziletleri

  salavatlar ve faziletleri salavatın faziletleri salavatı şerifenin fazileti salaten tüncina fazileti salavatı şerifeler ve Bismillâhirrahmânirrahîm Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, Vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ecmaîn. 1. Kadı İyaz' ın Şifâ-i Şerif Kitabından, Zeydülhab (ra)' dan rivayetle: Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki; "Kim bu salavatı...
 3. Efendimize Salavat-ı Şerif Getirmenin Fazileti

  Efendimize Salavat-ı Şerif Getirmenin Fazileti

  efendimize salavat salavat fazileti salavatın fazileti faziletli salavatlar faziletleri alıntı
 4. Salavat-ı Şerif Ve 42 Faydası

  Salavat-ı Şerif Ve 42 Faydası

  bedduadan kurtulma duası bedduadan kurtulmak için dua nasıl kurtulunur korunmak için dua 1. Allah ( c.c. ) ' ın emrine uymak ( Çünkü Allah ( c.c. ) Salavat - ı Şerife Getirmeyi Emrediyor. ) 2. Allah ( c.c. ) ' ın yaptığını yapmak ( Çünkü Allah ( c.c. ) ' da Habibine Salavat getiriyor ve Rahmet Okuyor.) 3. Meleklere Uygunluk. ( Çünkü Meleklerde Salavat - ı Şerife Getiriyor. ) 4. Allah ( c.c. )...

Sayfayı Paylaş