1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Salavat-ı Şerife İle Hayatı Değişen Kız

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  salavat çeşitleri salavatı şerife çeşitleri salavatı şerif dilek için besmele kaç çeşit salavat vardır Getirilen bir salevât-ı şerife insanı Cehennem azabından kurtarabilir. Bir kimse candan salevât getirirse, olur ki; o salevât ı-onun için can olur.

  Hasan Basri Hazretlerinin zamanında bir kadın gelip göz yaşları içinde oturdu. Bu dertli kadının günlerce göz yaşı döktüğü bitkin ve halsiz halinden belliydi.

  Hasan Basri Hazretleri kadına:

  -Buyur hanım, bir isteğin mi var? Dedi. Kadın:


  -Hocam, Üstadım dedi. Bir kızcağızım vardı. Dünyaya doymadan, genç yaşında vefat
  etti. Anne yüreği bu! Bilirsin ya. Evlat acısıyla yanıp kavrulmaktayım. İstiyorum ki, evladımı rüyamda olsun bir kerecik göreyim. Sizler bilirsiniz. Bir yolu, bir uslü kaidesi varsa ne olur Allah rızası için söyleyin diye yalvarır.

  Hasan Basri Hazretleri:

  - Hanım, ben sana bir yol öğreteceğim, onu yaparsan biiznillahi Teala (Yüce Allah�ın

  izniyle) rüyada kızını görmek saadetine erebilirsin. Yapacağın iş şu:

  Yatsı namazını kıldıktan sonra ayrıca, Allah rızası için dört rekat namaz kılacaksın. Namazın her rekatında bir �Fatihanın� arkasından bir kere �El hâkümüttekâsür� suresini oku. Bu şekilde dört rekat namaz kıl. Namazı kılıp bitirdikten sonra yatıncaya kadar Sevgili Peygamberimize Salevât-ı Şerife okumaya devam et.

  Dertli ana, bu şekilde geceleri ibâdet ve salevâta devam ederken, bir gece rüyasında kızını gördü. Gördü gördü ama kızının kabir hayatı içler acısı. Eli ayağı ateşten zincirlere vurulmuş, ateşten elbiseler giydirilmiş azab çekmektedir.

  Kadıncağız, göz yaşları içinde gider. Ölmüş kızı için sadakalar verir, dualar eder. Cenab-ı Hak�tan kızının affümağfireti için niyaz ve dileklerde bulunur.

  Bir gün Hasan Basri Hazretleri, rüyasında Cenneti ve Cennet bahçelerini görür. Bahçenin birinin ortasında bir köşk, köşkün içinde genç ve güzelce bir kız, üzerinde nurdan elbiseler. Hasan Basri Hazretleri kıza sorar. Kız:

  -Efendin der, sana gelen dertli ananın kızıyım.

  Üstad:

  -Annen, seni başka bir şekilde, azablar içinde görmüş. Senin bu halin ise, cennet hayatı der. Kızcağız:

  Üstadım, annemin gördüğü gibiydik. Azab çekmekteydik. Yetmiş bine yakın mevtâ azab çekmekteydik. Allah dostlarından, salih kimselerden bir zât, okumuş olduğu Salevât-ı Şerifelerin sevabını bize bağışladı. Allahü Teâla da bizleri affü mağfiret buyurdu dedi.

  Hasan Basri Hazretleri, hemen uyanır uyanmaz kızın annesini çağırttı. Ve durumu ona bildirdi. Kadın:

  -Efendim bundan böyle Efendimize salevât getirmekle vaktimi geçireceğim dedi.


  alıntı


   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Salavat-ı Şerife İle Hayatı Değişen Kız
  emeğine sağlık
   
Salavat-ı Şerife İle Hayatı Değişen Kız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mushaf-ı şerif

  Mushaf-ı şerif

  Bakınız; Kur'an-ı Kerim.Rüyasinda Mushaf-i Serif (Kuran-i Kerim) görmek, ilim ve hikmet ile yorumlanir. Kuran-i Kerim okudugunu gören kimsenin ilim ve hikmeti ve adaleti halk arasinda yayilir. Bu rüya sahibi halk arasinda itibarli bir kimse olarak taninir. Rüyada Mushaf satin almak, din yolunda nafakaya ve mala; Mushafi degistirmek, (tahrif etmek) dine fesat karistirmakla ve akil kisaligi ile;...
 2. Besmele-ı şerife

  Besmele-ı şerife

  Rüyada Bismillahirrahmanirrahim okundugunu veya söylendigini görmek, Allah (CC) tarafindan malinin artacagina, rizkinda bereket hasil olacagina, duasinin kabul edilecegine delalet eder. Rüyasinda besmele-i serife yi birkaç kere okuyan veya dinleyen Allah (CC) katinda makbul,dünya ve ahiret de övülen ve halk arasinda saygin ve sözü geçen bir adam olur.Besmele-i serife yi yazdigini veya biri...
 3. Efendimize Salavat-ı Şerif Getirmenin Fazileti

  Efendimize Salavat-ı Şerif Getirmenin Fazileti

  efendimize salavat salavat fazileti salavatın fazileti faziletli salavatlar faziletleri alıntı
 4. Salavat-ı Şerif Ve 42 Faydası

  Salavat-ı Şerif Ve 42 Faydası

  bedduadan kurtulma duası bedduadan kurtulmak için dua nasıl kurtulunur korunmak için dua 1. Allah ( c.c. ) ' ın emrine uymak ( Çünkü Allah ( c.c. ) Salavat - ı Şerife Getirmeyi Emrediyor. ) 2. Allah ( c.c. ) ' ın yaptığını yapmak ( Çünkü Allah ( c.c. ) ' da Habibine Salavat getiriyor ve Rahmet Okuyor.) 3. Meleklere Uygunluk. ( Çünkü Meleklerde Salavat - ı Şerife Getiriyor. ) 4. Allah ( c.c. )...

Sayfayı Paylaş