Salon dekorunda renk uyumunun önemi

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Salon dekorunda renk uyumunun önemi
Salon dekorasyonu evimizin en önem verdiğimiz oda dekorları arasındadır. Misafirlerimiz ve bizim açımızdan çokça vakit ayırdığımız odalardan biri olan salonlar gerek rengi gerek içindeki dekor anlayışı ile sevdiklerimizin karşısına özel görünümler sunmamızda etkisi kanıtlayabilmeyi başarmaktadır. Salonlarımızdaki etki gücünü göz önüne alarak genişlik durumuna göre farklı renk alternatifleri ve farklı oturma grubu tasarımları ile salon dekorlarında bambaşka etkiler yakalama şansımız olacaktır.

çok-renkli-ev-dekorasyonu-renk-uyumu.jpg


Salon dekorasyonalrında renkler her sene değişen tercihlerimizde daha özel etkiler yakalayabilmemize yardımcı olabilmektedir. Üst resimde gördüğünüz sarı ve yeşil rengin gücü ile elde edilen salon etkisini uzun süre kullanabilirsiniz. Hele de enerjik bir oda dekoru oluşturmayı planlıyorsanız bu etkiyi yakalama fırsatı için şimdiden kaliteli marka mağazalarından hangisini gezmeliyim anlayışına kendinizi kaptırabilirsiniz. Yeni ev alanlar en yeni trend renk koleksiyonları ve mobilya grupları arasında kendilerini kaybedebilirler.

pastel-salon-dekorasyonu.jpg


Salon dekorunda renklerin önemi ile ilgili araştırma yaptığınızda her sezon karşınıza çıkacak olan beyaz renk hiç eskimeyen renklerdendir. Oda görünümlerinizde estetik bir etki yakalamak istiyorsunuz ve bunu dar salonunuzda nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız beyaz renkli bir salon dekore etmek iyi bir fikir olacaktır. Ferah, aydınlık ve salonların görünümünde birdenbire aydınlatıcı etki gösteren bir renk olan beyaz salonlarınızın her ayrı noktasında bolca kullanabilirsiniz. Perdeden mobilya grubuna, duvar renginden halıya, duvardan dekoratif pufa kadar her dekoratif ürün beyaz seçilerek gözlerinize inanamayacağınız etkili ortamlar elde etmeniz mümkün olabilecektir.

pembe-beyaz-salon-dekorasyonu.jpg


Pembe ve mor rengin alternatifleri arasında yer alan üstteki halı tasarımı odada ne kadar etkili bir şıklık yakalamış değil mi? Aynı şıklığı siz de elde etmek istiyorsanız zaman kaybetmeden beyaz yaşam ünitesi, koltuklar ve geniş gösteren beyaz ve yakın renklerindeki sehpa ya da aydınlatma ürün tercihleriniz ile istediğinizi yakalayabilmeniz kısa sürede gerçekleştirebilecekleriniz arasındadır.

renkli-salon-koltuk-takımı-modelleri.jpg


2016 salon dekor fikirleri ya da 2017 de en moda salon görünümleri fikirlerinden faydalanacağımız yazılarımda da salon dekorunda renk etkisinin mucizevi farkını kısa sürede hissedebileceksiniz.

beyaz-salon.jpg
 
Geri
Üst