Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalı?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalı?
şampuan seçimi, şampuan nasıl seçilmeli, şampuan alırkenSevgili melekler, her kadının önem verdiği saç bakımında dolgun görünümü yakalamak hayli zordur. Herkesin imrenerek baktığı dolgun saçlar için kimisi doğuştan şanslıyken kimisi de bunun için hayli uğraşı verir. Hele bazı saç tipleri vardırki ne yaparsanız yapın istenilen sonucu size vermez. Dolgun ve hacimli saçların ilk şartı temiz tutmaktır. Bunun için de şampuan seçimi çok önemlidir.


şampuan.jpg

Dolgun ve iri dalgalara sahip olmak isteyen veya saçlarının kabarık gözükmesini isteyen kadınların, saçlarını temiz tutmaları gerekmektedir. Yağlı görünümlü bir saç göze hoş gözükmeyeceği gibi pis bir görüntü sergiler. Ne kadar ince telli ve zayıf saç tipine sahip olsanız da, temiz ve bakımlı bir görünümle saçlarınız dikkat çekecek hale getirebilirsiniz. Anlayacağınız basitmiş gibi gözüken ama aslında büyük önem taşıyan şampuan seçimi bu noktada karşımıza çıkmaktadır.

Şampuan seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus saç tipinize göre uygun olan ürünün seçilmesidir. Kepek sorunu mu yaşıyorsunuz veya saçlarınız çok mu dökülüyor, saçlarınızın çok yıprandığını için saç uçlarında kırıklar mı gözlemliyorsunuz? İşte sorunlarınıza cevap verecek size en uygun olan şampuanı tespit edip kullanmaya başlarsanız, doğru şampuan seçimiyle saçlarınızda oluşan sıkıntılardan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz.

Aslında insanların şampuan seçerken dikkat etmeleri ve bilmeleri gereken konular hakkında zaman zaman yanıldıkları düşüncelere sahiptirler. Bu düşünce biçimi, çok köpüren şampuanların saç temizliğinde daha etkin olduğudur. Şampuanın çok köpürmesi demek, saçınızı o ölçüde kirlilikten kurtaracak anlamına gelmez. Çok köpüren şampuanların içine katılan maddelerin yoğunluğu saç diplerimize zarar vererek çok kaşınmasına, hassasiyet oluşmasına ve kabuklu yaralar oluşturmasını sebebiyet verebilir.
 
Üst