Sana bir elveda borcum kalmasın SEVGİLİ

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Sana bir elveda borcum kalmasın SEVGİLİ
.

İçimde
bir yağmur ikindisi
İçimde sensizliğin üç beş nöbeti...
Gözlerinin uçsuz bucaksız semasında güneş batıyor şimdi ve benim
yüreğim yakamozlu bir gecenin ertesine dönmek üzere...
Senli rüyalar ve sensizliğin kabusları arasındaki uyku vakitlerimde bedenimde durmak bilmeyen titreme nöbetleri...

Sensizliğin yitirmişliğin yağmur damlaları yanaklarımda tuzlu yollar açarken yüreğim hasret kokan bir türkü yakar yalnızlığıma...
Bir gri cigara daha yakarım sonra.Boş paketleri saymayı çoktan bıraktım.Gri dumanlarla örtülü odamın penceresinden gökyüzüne dalar gözlerim.
Kaset çalarda yine bir Sezen parçası...

Geri dönGeri dön
Ne olur Geri Dön
Uzanıp tutver elimi birgün
Utanır diyemem NE OLUR GERİ DÖN...

Geri dön diyememem utanmaktan değil aslında.Geri dön diyememem her gidişin bir parçasını götürmesinden insanın ve o geri dönüşlerde aynı sevdayı sevdalının gözlerinde göremeyecek olmanın korkusu...Geldiğinde tekrar GİT demek zorunda kalmanın ağırlığı belkide...
Bunu yapamam ona diye haykırırım geceye...Kulaklarımda çığlıklarımdan kalma uğultular...

Kaç gecedir bilmemuykusuzluğun oturma eylemleri gözlerimde ve ben bir umut yüreğimin sevda lambalarını bir dakika söndürmekteyim...Gözkapaklarım isyanları oynamakta...

Hadi yüreğim ver elini gidelim uzak diyarlara.Kimse bulamasın bizi.Hadi yüreğim topla bavulunu sende.Acılarıumutsuzluklarıgözyaşlarını bırakalım Marmara'nın derinliklerine...
Denizin mavisiniKız KulesiniBoğazı bütün anılarımı bıraktığımız yerlerden arka cebime koyup gidelim.

Sana bir elveda borcum kalmasın sevgili
Saçlarımın başak sarısınıgözlerimin zaman zaman yeşile çalan rengini bırakıp gideceğim sana.Gözlerine o kahverengi semaya son bir defa bakacağım ve son bakışını nakış nakış işleyip hücrelerimedudaklarından dökülen birkaç damla şiir kırıntısını çalacağım senden.Cennet misali gülümsemenden de bir parça götürmek isteyeceğim.Ama sen gülümsemelerini yüreğinin arka odalarına saklamış ve kilit vurmuşsun bensizlikte.Bİr buruk acı dudaklarının kenarlarında...

Yüreğin artık beni gördüğünde iki bulut arasına salıncak kurup sallnmıyormuşgözlerin dalıyormuş ıssızlığına gecenin ve birkaç parçanı bırakmışsın çoktan çaresizliğe...

Gözlerinde zamansız bir Güneş tutlmasıYüreğinde depremler
Gözlerimde vurgun yemiş yılların sevdalısı...

İçinde Ayaz soğuğu...
İçimde Cehennem ateşi...

Sana bir elveda borcum kalmasın SEVGİLİ...
KENDİNE İYİ BAK BİR ELVEDA CÜMLESİDİR...

Cevap: Sana bir elveda borcum kalmasın SEVGİLİ

ablam yuregıne saglık...

Cevap: Sana bir elveda borcum kalmasın SEVGİLİ

duygu yüklü harika bir yazıydı emeğinize sağlık.

Geri