1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Sanal Alem Tacizcilerine CEZA!

  Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  haberler kadın haberleri kadına şiddete son şiddet haberleri resimleri haberleri resimleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Şiddet Heryerde şiddettir diyerek Sanal Alemdeki Tacizcileere de Ceza yasası geliyor melekler.
  Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla hazırlanan yasa tasarısında sona gelindi. Radikal gazetesinin haberine göre tasarı, hem şiddeti uygulayan hem de şiddet mağduru olan için köklü düzenlemeler içeriyor. Tasarıda herkes şahit olduğu şiddet olaylarını bildirmekle de yükümlü olacak. Sanal alem tacizlerine de ceza verilecek.
  Bakan Fatma Şahin dün muhalefet partilerinin kadın milletvekilleri ile bir araya gelerek tasarıyla ilgili bilgi verdi. Tasarıyla mevcut kanunun kapsamı genişletilerek, “şiddete uğrayan veya uğrama tehlikesi bulunan nişanlıların, yakın ilişki içinde yaşayanların da korunması” amaçlanıyor.

  [​IMG]
  Tasarıya, “Kişilere yönelik şiddet olaylarına yer veren haberlerde şiddete uğrayanın ve yakınlarının kişilik haklarını ihlal eden, okuyucu, dinleyici veya izleyicilere duygusal açıdan zarar veren ifade ve görüntüleri kullanan basın ve yayın kuruluşları” hakkında cezai müeyyidelerin uygulanmasına ilişkin hükümler de eklendi.
  Tasarı ile kadın politikaları konusunda bakanlık tarafından hazırlanan veya hazırlatılan görsel (film, kısa film, spot film) materyallerin, ayda en az 90 dakika, asgari 30 dakikası 17.00-22.00 arasında olmak üzere, 08.00-22.00 arasında yayınmlanması da düzenlendi.
  Yeni yasa tasarısı neler getiriyor?
  Şiddet mağduru
  Şiddete uğrayana ve çocuklarına uygun barınma yeri sağlanacak.
  •Bakanlık bütçesinden geçici maddi yardım yapılacak.
  •Can güvenliği tehlikesi durumunda ikametgahı ve iş yeri değiştirilecek.
  •Fiziki koruma altına alınacak, kimlik ve diğer bilgiler değiştirilebilecek.
  •Hakim, çocuk ile ebeveynin şahsi ilişkisi hakkında da karar verebilecek.
  •Cumhuriyet başsavcılıkları ve kolluğun bünyesinde ‘Şiddetten Koruma Birimleri’ kurulacak.

  Şiddet uygulayan
  •Şiddet uygulayan veya şiddet uygulama ihtimali bulunanlar tedavi olacak.
  •Alkol bağımlılığı vb. durumlarda hastaneye zorunlu olarak yatırılacak.
  •Tedavilerin giderlerinin tamamı Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacak.
  •Meslek edindirme kurslarına ve kamu hizmetlerinde çalışmaya tabi tutulacak.
  •Öfke kontrolü, stresle başa çıkmayı hedefleyen eğitim programlarına katılacak.
  •Gerekli durumda elektronik izleme yöntemiyle takip sistemi uygulanabilecek.
   
Sanal Alem Tacizcilerine CEZA! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sanal alemi güldüren diyaloglar

  Sanal alemi güldüren diyaloglar

  güldüren diyaloglar güldüren siteler Biri de tanık olduğu olayı şöyle anlatıyor; "Bizim oradaki Carrefour´un ilk açıldığı zamanlar. Mağazada anlık indirim duyurularını anons eden kişi şöyle dedi: -'Pantolonları indirdik, orta reyonda sizleri bekliyoruz.' Teyze-yeğen otoyolda ilerliyor. Önlerinde giden tankerin arkasındaki DANGER yazısı teyzenin gözüne çarpıyor ve şu yorumu...
 2. sanal alemden haberler...

  sanal alemden haberler...

  Yeni bir kategori: Eee Box EeePC adini verdigi ucuz dizustu bilgisayar serisiyle kendisini de sasirtan satis rakamlarina ulasan Asus, netbook adi verilen bu urun gaminda liderligi ele gecirmeyi basardi. Bu ruzgar ile yelkenlerini dolduran Tayvanli marka simdi ayni ruhu masaustu sistemlere de yansitmayi hedefliyor. Eee Box adli yeni Asus serisi aynen dizustu bilgisayar serisi EeePC gibi kucuk,...
 3. Sanal alem

  Sanal alem

  "Sanal alem yalan alem" özdeyişi nihayet bilimsel olarak da olarak doğrulandı. İnsanlar e-posta yazarken daha fazla yalan söylüyor. İşte sonuçlar. Patronunuzdan, mesai arkadaşınızdan veya diğer tanıdıklarınızdan aldığınız e-postalar ne derece güvenilir? Spam ve trojan için çeşitli güvenlik çözümleri bulunsa da, yalan için henüz üretilmiş bir çözüm yok. Rutgers ve...
 4. SAnal alem...

  SAnal alem...

  Cam parçasının ardındaki Dünya
 5. Sanal alemde aşk

  Sanal alemde aşk

  Bence saçma bir durum.Sonuçta gözden ırak gönülden ırak demişler :).Hem zaten sanal alemde kimin doğru kimin yanlış söyledğni bilemiyosun.Ama işler gerçek boyuta dökülecekse neden olmasın :)

Sayfayı Paylaş