1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  sanat eseri lambalar

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Sanat eserlerini andıran lambalar aydınlık verecek  Hayattakı hemen her şeyde olduğu gibi evlerin aydınlatmasında da trendler hızla değişiyor. Önümüzdeki yılın aydınlatma trendlerinde ise minimalist avizeler ve sanat eserlerini andıran lambalar ön plana çıkıyor..

  Geçtiğimiz hafta düzenlenen 6. Interlight İstanbul 2008 Fuarı, aydınlatmada yeni trendleri gözler önüne serdi... LED teknolojisinin giderek daha çok hayatımıza girdiğini gözler önüne seren fuarı düzenleyen NTSR Fuarcılık'ın genel müdürü Serkan Tığlıoğlu, aydınlatmadaki son trendleri anlattı.

  * Aydınlatma sektöründe ev dekorasyonuna yansıyan yenilikler neler?
  Işık kaynakları ve buna bağlı olarak aydınlatma cihazları büyük bir hızla değişiyor. Artık çevreyi kirleten malzemelerden uzaklaşılıyor. LED'ler, kompakt veya yeni jenerasyon floresanlar, geliştirilmiş metal halde ampuller gibi daha fazla ışık üreten kaynaklara ulaşma hedefi var. Avizelerde minimalist yaklaşımlar, aşırı frapanlığın önüne geçmeye başladı. Lambalarda sanat eserini andıran inanılmaz şık tasarımlar mevcut. Yani ev dekorasyonuna yansıyan aydınlatma teknolojisi kadar, sanat eseri görünümünde yaratıcılık da önümüzdeki yılların hedefi olacak.

  * Peki aydınlatmada 2009 trendleri neler olacak?
  Türkiye'de, hâlâ avize kullanımı çok yaygın ama 2009'da avizeler daha minimalist tasarımlarla karşımıza çıkacak. Geometrik şekiller ve figürlü lambalar oldukça moda olacak. Ayaklı lambaların tasarımlarında da heykel ve resim sanatının yansımalarını göreceksiniz. Spotlarda ve gömme ışıklarda da trendlere uygun renklendirme ve daha modern tasarımlar yapılıyor.

  SPOT VURGULAR
  * Evlerde aydınlatmaya ilgili ne gibi hatalar yapılıyor?
  Kötü aydınlatma bir yapıyı olduğundan loş, izbe ve çirkin yapabilir. Kusurlarını açığa çıkarır ve kötü bir sonuçla karşılaşılır. Bunun yanında fazla masrafa da yol açar. İyi aydınlatma ise hiç beklenmeyecek efektler yaratarak, keyifli ve kullanım amacına uygun ortamlar yaratır. İyi aydınlatma; doğru ve hesaplanmış aygıt kullanımıdır. Her aydınlatma aygıtının doğru işlev için ve doğru aydınlık seviyesinde kullanılmasıdır. Mesela özellikle bir ürün vurgulanmak istendiğinde spot, genel aydınlatma istendiğinde ankastre tercih etmek gibi doğru sonuçlar veren çözümler kullanılmalıdır.


  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
sanat eseri lambalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu

  Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu

  Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU Kanun Numarası : 5846 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 13/12/1951 Sayı : 7981 BİRİNCİ BÖLÜM Fikir ve Sanat Eserleri Amaç Madde 1 – (Değişik: 21/2/2001 -4630/1 md.) Bu Kanunun amacı, fikir ve sanat eserlerini meydana getiren eser sahipleri ile bu eserleri icra eden veya yorumlayan icracı sanatçıların, seslerin ilk tespitini...
 2. Kağıttan Lamba Yapımı ‘Origami Sanatı’

  Kağıttan Lamba Yapımı ‘Origami Sanatı’

  origami lamba kağıttan lamba yapımı origami melek yapımı kağıt çanta
 3. wallpaper değil sanki sanat eseri

  wallpaper değil sanki sanat eseri

  İlk gördüğümde hepsini çok beğendim.Çok profesyönelce bi çalışma olmuş ve sizlerlede paylaşmak istedim umarım sizlerde beğenirseniz... Bunu çok beğendim
 4. Karpuz sanatı ve karpuzdan eserler

  Karpuz sanatı ve karpuzdan eserler

  karpuz dünyanın en büyük karpuzu en büyük karpuz resimleri resmi Karpu sanatı, nedir, nasıl yapılır, nelerdir hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Karpuz diyince hepimiz yazı ve sıcağı getiririz aklımıza belki. Biz karpuzu yemek için kullanırız ama herkes öyle değil arkadaşlar Ama bu karpuzlar yemek için değil sana için yapılmış gibi melekler :)

Sayfayı Paylaş