1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Sanskritçe Hakkında..

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  sanskritçe sanskritçe, nedir, ne demektir, nerde kullanılır, anavatanı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  < Konu Resmi..>


  Sevgili melekler,
  ''Bir lisan bir insan '' deyimi ne kadar doğru..Dil öğrenmek kesinlikle yetenek işidir.Kimi insan buna çok eğilimli oluyor.Birkaç dili aynı anda öğrenebiliyor.
  Geçenlerde netten okuduğum bir bilgiye göre,dünya üzerinde tahminen 6,900 küsür dil konuşulmaktadır. İlginç olan ise dünya üzerinde konuşulan dillerden 830 tanesi Papua Yeni Gine de konuşulmakta. Bu ülkede 5.4 milyon insan yaşıyor, dil başına 6500 kişi. :)
  Bir de şu anda kullanılmayan diller var.Bunlardan biri sanskritçe..

  Sanskritçe, Hindistan’da yaşayan eski Hindu toplulukların klasik dilidir. Büyük bir ihtimalle, M. Ö. 1500 yıllarında Hindistan’da ortaya çıkmış,bir süre konuşma dili olarak da kullanılmıştır. Fakat daha ziyade edebiyat eserlerinde kullanılan bir dildir. Kudsal Hindu kitapları Veda’lar eski Sanskritçe ile kaleme alınmıştı. Ancak, Sanskritçe’nin gerçek bir dil formunu alışı, M. Ö. 400 yılında Hint dili gramercisi Panini’nin getirdiği kurallarla olmuştur.   
 2. büşra.shid

  büşra.shid Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  940
  Beğenilen Mesajlar:
  170
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  on the clouds :)
  bilgi için teşkrler,emeğine sağlık :)
   
Sanskritçe Hakkında.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dondurma Hakkında

  Dondurma Hakkında

  dondurma, nedir, nasıl yapılır, yararları, zararları varmıdır diye merak ediyorsanız yazımıza buyrun arkadaşlar. yaz deyince ilk akla gelen dondurma oluyor :D:D bende yazın severek hatta bayılarak yerim dondurmayı. Sıcak yaz günlerinde serinlemek için ideal olan dondurma, kalsiyum ve fosfor yönünden de oldukça zengin. Ancak uzmanlar kilo kontrolü açısından günde 100 gramdan fazla...
 2. Demirdikeni Hakkında

  Demirdikeni Hakkında

  Demirdikeni (Tribulus terrestris); tek yıllık, çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Toprak üzerine yatık olarak bulunur. Yaprakları bileşik, 10-16 yaprakçıklı olup, çiçekleri küçük ve açık sarı renklidir. Meyveleri 10 mm kadar çapında ve boynuz şeklinde sivri...
 3. kırlentler hakkında

  kırlentler hakkında

  merhaba ekte gordugum fusya pembe kırlentlere bayıldım tamda benım koltugun rengınden olan koltuklarla kombıne edılmıs acaba nerden bulabılırm?

Sayfayı Paylaş